Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, MWojtylak napisał:

Oryginalne oprawki P3 armii amerykańskiej marki Shuron z lat 40. z wymienionymi noskami na współczesne silikonowe (oryginalnie były bakelitowe lub z masy perłowej). 

0E40E3BB-646D-4AA7-80FF-76305373F37E.jpeg

Fajne :) do dostania gdzieś w demobilu, czy tylko ebay/allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bażant napisał:

Fajne :) do dostania gdzieś w demobilu, czy tylko ebay/allegro?

Niestety tylko zagraniczne źródełka i to też bardzo sporadycznie. Na ebayu zwykle wyskakują w wersji złotej (czyli cywilnej) a do tego w malutkich rozmiarach, co jest podyktowane tym, że kiedyś i ludzie byli mniejsi, i okulary były mniejsze bo szklane soczewki swoje ważyły.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie samymi "łachami" człowiek żyje :):

DSC_1470AS-262x500.jpg.bfc04d1868f7e2ac980ea573967d6db4.jpg

Jednak trochę z nimi związany jest mój niedoszły nabytek- Akcja Kompanii Manufaktur Wełnianych o nominale 360 czerwonych złotych, wydana w Warszawie w 1768 roku w liczbie 120 egzemplarzy.  Uważana za pierwszą polską akcję. "Uciekł" mi ten walor, ponieważ cena osiągnęła pułap samochodu klasy premium (miałem nadzieję, że będzie cena auta kompaktowego ;-)). Akurat nie działo się to na dzisiejszej warszawskiej aukcji, której byłem gościem (z tej okazji założyłem nawet swoje nowe płócienno- skórzane butki:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=282971

, ale... bardzo niedawno. Tak mi się nasunęło. Moje drugie życie :-D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Świetne buty. Prawdopodobnie model 15-1135(powinny mieć taki numer wewnątrz cholewki) na kopycie Stockton z kolekcji Heritage 1850.,Buty te występowały w katalogach J&M 1992/93.,Ja mam z tego katalogu loafersy Crown Aristocraft Westchester model 24-1159 na kopycie Crescent z koniakowego Cordovanu.Buty te kosztowały w 1992 $165 czyli według indeksów siły nabywczej ok 290 dzisiejszych dolarów.,Kolekcja Crown Aristocraft była niemal 2 razy droższa np. moje kordowany kosztowały wtedy $325, a najdroższa była kolekcja Handmade wiedenki Ambassador z cielęcej skory kosztowały $1000 .,To dosyć poważna suma ekwiwalent dzisiejszych $1750 ,gdyż za takie pieniądze można obecnie kupić 3 pary najlepszych amerykańskich butów produkcji Aldena.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KIERMAN napisał:

Mam szczęście do NOSów ;)

Johnston & Murphy Dudley Wing Tip dzięki poszukiwaniom @Bażant na olxie już od dawna są moje. Dałem 200 zł + ship, buty wyprodukowane między 1992 a 2002 r. w USA, coś pięknego. Dziś wieczorem nieco więcej na ich temat "w internetach".

W takim razie już wiem kto mnie wyprzedził ;) Ale udało mi się nabyć u tej sprzedającej Allen Edmonds. Chyba nawet w podobnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mayor napisał:

Świetne buty. Prawdopodobnie model 15-1135(powinny mieć taki numer wewnątrz cholewki) na kopycie Stockton z kolekcji Heritage 1850.,Buty te występowały w katalogach J&M 1992/93.,Ja mam z tego katalogu loafersy Crown Aristocraft Westchester model 24-1159 na kopycie Crescent z koniakowego Cordovanu.Buty te kosztowały w 1992 $165 czyli według indeksów siły nabywczej ok 290 dzisiejszych dolarów.,Kolekcja Crown Aristocraft była niemal 2 razy droższa np. moje kordowany kosztowały wtedy $325, a najdroższa była kolekcja Handmade wiedenki Ambassador z cielęcej skory kosztowały $1000 .,To dosyć poważna suma ekwiwalent dzisiejszych $1750 ,gdyż za takie pieniądze można obecnie kupić 3 pary najlepszych amerykańskich butów produkcji Aldena.

Wszystko się zgadza co napisałeś :) 

Jednak to z pewnością nie są buty z 1992/1993 r., musiały zostać wyprodukowane nieco później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.