Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Oxfordy Bally Made in Switzerland. Czy ktoś miał styczność z tą marką ? Podobno cena katalogowa oscyluje w okolicach 1000$. 

Szyte GYW, bez szwu na pięcie. Całkiem fajnie leżą na stopie. Jedyne co mi nie pasuje to potrójne przeszycie na nosku. Bralibyście za 99$ na moim miejscu ?

IMG_20180429_175649702.jpg

IMG_20180429_175630739.jpg

IMG_20180429_175659509.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

Za stówę? Jasne. Scribe to, o ile dobrze pamiętam, ich najwyższa linia.

Po zakupie doczytałem co to za gagatki ;)

Szkoda, że nie są czarne, ale za taką cenę grzech było nie wziąć. Było nawet sporo rozmiarów. Były też loafersy ze skóry błyszczącej jak Cordovan, ale miały wg mnie nieestetyczne kontrastowe przeszycia.

 

Jedno ujęcie przy sztucznym świetle:

 

IMG_20180429_205038578.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz faktu, że mają przeciwsłoneczne nakładki to kształtem są prawie identyczne z Persolami i dużymi Wayfarerami, nie jest to żadna awangarda, rzekłbym nawet, że bardzo zwyczajna forma

A ja po prostu szukałem okularów z 'klapkami' :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okularów bardzo zadowolony, nawet nie spadają z nosa jak większość. Ryzyko kupowania online zawsze duże, ale kto nie ryzykuje ten nie nosi wymarzonych okularów :D 

W marcu szukałem dość intensywnie, a z uwagi na niedostatek "klapków" testowałem trochę zwykłych oprawek i okularów, m.in. Cazale 607, 616 i kilka par Dita, ale kompletnie nie nadają się na mój nos. Według sprzedawcy po Cazale przychodzą głównie osoby czarnoskóre i to by się zgadzało, bo z moim nosem praktycznie kontaktu nie miały z uwagi na jego małą szerokość. Mierzyłem także Louis Vuitton Evidence ale są zdecydowanie za bardzo "bling bling" i w sumie nic nadzwyczajnego. 

Okulary ze zintegrowanymi klapkami to mocna nisza. W zasadzie to nawet okulary z dedykowanymi nakładkami są trudno dostępne. Nie wliczam tutaj nakładek nieruchomocyh (jak np. w Persolach), bo mnie interesowały tylko te z możliwością odchylania. Po głowie chodziły mi jeszcze Oliver Peoples, ale są zdecydowanie zbyt delikatne jak na moją twarz

Następne z USA lecą oprawki Ultra Goliath II :D 

gucigang.thumb.jpg.0d1dff6cc3b82ef7b0d37200b1686848.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bażant napisał:

Jestem z okularów bardzo zadowolony, nawet nie spadają z nosa jak większość. Ryzyko kupowania online zawsze duże, ale kto nie ryzykuje ten nie nosi wymarzonych okularów :D 

W marcu szukałem dość intensywnie, a z uwagi na niedostatek "klapków" testowałem trochę zwykłych oprawek i okularów, m.in. Cazale 607, 616 i kilka par Dita, ale kompletnie nie nadają się na mój nos. Według sprzedawcy po Cazale przychodzą głównie osoby czarnoskóre i to by się zgadzało, bo z moim nosem praktycznie kontaktu nie miały z uwagi na jego małą szerokość. Mierzyłem także Louis Vuitton Evidence ale są zdecydowanie za bardzo "bling bling" i w sumie nic nadzwyczajnego. 

Okulary ze zintegrowanymi klapkami to mocna nisza. W zasadzie to nawet okulary z dedykowanymi nakładkami są trudno dostępne. Nie wliczam tutaj nakładek nieruchomocyh (jak np. w Persolach), bo mnie interesowały tylko te z możliwością odchylania. Po głowie chodziły mi jeszcze Oliver Peoples, ale są zdecydowanie zbyt delikatne jak na moją twarz

Następne z USA lecą oprawki Ultra Goliath II :D 

 

no i świetnie, ważne że Ci się koleżanko podobają ;)

 

yyy, oczywiście miało być "kolego" :mrgreen:

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.