Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

To jest jakiś zunifikowany system przesyłania kapeluszy, czy tylko te najlepsze jakościowo dają się tak złożyć do transportu, a normalnie wysyła się je w jakimś ogromnym pudle rozłożone? Nigdy jeszcze nie kupiłem kapelusza, choć powoli dojrzewam, ale zaciekawiło mnie to małe pudełeczko, więc chętnie poznam odpowiedź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dunlop @MH_fan Panowie, kolega Long Story Short poniekąd już odpowiedział :Dhttp://longstoryshort.pl/panama-2-0/

Cytuj

Na koniec jeszcze jedna kwestia – zwijanie kapeluszy panama w rulon. Oczywiście jest to możliwe, a im lepszy gatunek kapelusza, tym łatwiej będzie go zwinąć. Pytanie tylko: po co? Przez ostatnie cztery lata ani razu nie znalazłem się w sytuacji, w której musiałbym posunąć się do takiego rozwiązania. Mam wrażenie, że dla wielu osób zwijanie kapelusza w rulon stało się sposobem na pokazywanie sztuczki w towarzystwie. Warto zauważyć, że po rozwinięciu kapelusz rzadko powraca do poprzedniego kształtu i trzeba go z pomocą pary ponownie uformować.

Może nie do końca pisał o transporcie, ale o zwijaniu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dunlop napisał:

Panama prosto z Ekwadoru. Po wyjęciu z pudełka jeszcze się prostuje. Jak rondo się ułoży zaprezentuje w pełnej okazałości.

Czy to jest budżetowy zakup i, jeśli tak, to z jakiego źródła? Szukam kapelusza na lato, ale nie jestem skłonny wydać czterech stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ekwadorska (lub 'ekwadorska') w której chciałem kiedyś kupić panamę, oferowała dwa sposoby wysłki -- rozłożony, bardzo drogi (droższy od kapelusza), lub zwinięty (śmiesznie tani) na orpowiedzialność klienta.

Każda panama się zwinie, ale niektóre zwiną się tylko raz :). Pamiętajmy, że one się tak elegancko zwijają i rozwiajają w Ekwadorze, w Polsce siłą rzeczy z czasem tę właściwość utracą (kwestia wilgotności powietrza. Dlatego też zaleca się panamom robić co jakiś czas kąpiele parowe, ale to raczej nie zastąpi stałego przebywania w dżungli :)

Takie panamy można dość tanio kupić (spokojnie poniżej 100 USD, zależy od grade'u, najwyższe są znacznie droższe), ale nigdy się nie zdobyłem na tę odwagę -- obawiam się o bezpieczeństwo moich danych osobowych (dlatego też niczego nie kupuję poza krajami EEE i Stanami, ale za pośrednictwem firm z tych krajów). W Europie trudno o panamę poniżej 400 PLN.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, swordfishtrombone napisał:

Każda panama się zwinie, ale niektóre zwiną się tylko raz :). Pamiętajmy, że one się tak elegancko zwijają i rozwiajają w Ekwadorze, w Polsce siłą rzeczy z czasem tę właściwość utracą (kwestia wilgotności powietrza. Dlatego też zaleca się panamom robić co jakiś czas kąpiele parowe, ale to raczej nie zastąpi stałego przebywania w dżungli :)

Bardzo istotna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przybytek niż nabytek, bo dostałem w prezencie. Krawat z jedwabiu z tradycyjnej tkalni Nishijin w Kyoto. W Japonii inflacja krawatów, bo od niedawna (w trosce o politykę energetyczną kraju) klimatyzacji w korporacjach i urzędach używa się oszczędniej. Apeluje się dla tego o rozluźniony dress code bez marynarki i krawata. Dopuszczane są koszule w krótkim rękawem. :mrgreen:

P8151075.jpg

P8151076.jpg

P8151077.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę takich pudełek w hurtowni, bo nie było za bardzo innego wyboru. Kupno pudełek pod wymiar to jest spory koszt, bo same zaprojektowanie i zamówienie wykrojników przez taką hurtownie to jest parę stówek, więc dla paru sztuk nieopłacalne. No ale mam nadzieję, że natrafię kiedyś na jakieś fajne pudełka (też bardziej bym celował w jakieś ciemniejsze kolory, czarny lub granat) o odpowiednich wymiarach. Dziękuję bardzo :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.