Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Hargin napisał:

Nie wiem czy to kwestia zdjęcia, ale dolne kieszenie wydają się mocno wypychać, trochę burząc proporcje kurtki. 

Obie byly wypelnione. W jednej (prawa) telefon, w drugiej portfel. Lubie trzymac rece w kieszeniach, zobaczymy wiec jak zamsz sie bedzie zachowywal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu rzecz jasna :) Kieszenie niech sobie będą wypchane w M65, nawet granatami :) Odnosiłem się do proporcji - wąska góra, szeroki dół. W M43/M65 góra nie była wąska. Ja bym w takiej kurtce wyglądał jak z zaawansowaną przepukliną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hargin napisał:

Rzecz gustu rzecz jasna :) Kieszenie niech sobie będą wypchane w M65, nawet granatami :) Odnosiłem się do proporcji - wąska góra, szeroki dół. W M43/M65 góra nie była wąska. Ja bym w takiej kurtce wyglądał jak z zaawansowaną przepukliną :) 

Gustu troche pewnie tez, ale bardziej wymiarow (btw mialem na sobie wtedy tylko bawelniana koszule polo). Chyba nikogo nie bede oszukiwal jaka to mam duza rame. W ramionach nie jestem szeroki tak wiec i kurtka nie jest szeroka. 

Wolalbym zeby sie kieszenie nie wypchaly jednak. W bawelnianej M65 to jest co innego. Poza tym tutaj nie ma zatrzaskow pod patkami, ktore przytrzymaly by kieszen i nie pozwalaly jej wypychac sie zjezdzac na dol. Jesli sie to poglebi to zaproponuje takie usprawnienie. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają M65 -- mam i ja. To chyba jakoś tak powinno leżeć, prawda (przymiarka na T-shirt)? Obszerna jest ta kurtka, w rękaw by mi chyba weszły obie ręce, a nie mam chudych ramion.

Sprzedawca przedstawił mi szczegółowo opis tej kurtki; o ile pamiętam, to model identyczny z tymi, które były w Wietnamie, ma metalowy suwak i co tam jeszcze powinien mieć. Zastanawiam się, czy nie za krótka -- najdłuższa marynarkę przykrywa może o centymetr, może o dwa, ale to chyba dobrze, bo zbyt długie okrycia wierzchnie mojej krótkonogiej sylwetce nie służą (chyba, że za kolano).

 

M65.jpg

Sans titre.jpg

M65 dos.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ ostatnio zainteresowałem się piórami wiecznymi, zainteresowałem się też notesami. Tak trafiłem na field notes'y -- szczerze mówiąc nic bardzo szczególnego, a w Europie bardzo drogie, ja zapłaciłem haniebne 16 EUR za trzy, ale chciałem spróbować. Papier jest lepszy niż w Moleskine, lepiej pisze się na nim piórem, niestety ma metalowe zszywki (a nie szew) i nie ma wyrywanych kartek, czyli jeśli ktoś nie pisze piórem, to niech bierze Moleskine i w ogóle sobie głowy nie zawraca.

Ale ja nie o tym -- otóż zamówiłem u Darka okładkę na Field Notesy (albo na Moleskine, to ten sam wymiar) i wyszła bardzo ładnie :).

IMG_0015.thumb.JPG.3c3d152790eda38033e01f485739010e.JPGIMG_0016.thumb.JPG.1283996227ddab498987bf905f503472.JPGIMG_0017.thumb.JPG.fdc444e0be462e75f3ca3f1f8511fd84.JPGIMG_0018.thumb.JPG.83fe9e5c030f7b063a1fb1aed47dfc59.JPG

A przy okazji Darek zrobił mi też futerał na pióro :)

IMG_0020.thumb.JPG.24ec4939f8d841d64254ec7b785896de.JPG

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szithappens napisał:

To nie jest chyba jakoś super tanio, pamiętam że swego czasu za rite in rain w militariach płaciłem 20 zł od sztuki, s maja tam nie lada przebitkę :(

Nie wiem, nie znam się, ale intuicyjnie obstawiam, że po rite in rain piórem się dobrze nie popisze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bodzixon napisał:

Nie wiem, nie znam się, ale intuicyjnie obstawiam, że po rite in rain piórem się dobrze nie popisze ;) 

prawdopodobnie nie. Poza tym ja (chociaż mam M65 i to taką prawdziwą!) nie jestem komandosem, nawet w wojsku nie byłem, i nie potrzebuję jakichś ekstremalnie wytrzymałych notesów (i też Field Notesy, wbrew reklamie, raczej się wytrzymałością na tle Moleskinów nie wyróżniają, przeciwnie -- szycie > metalowe zszywki). Jak zapiszę te field notesy to będę się głowił nad czymś innym w tym formacie.

W Polsce Field Notesy są chyba dostępne za ok. 50 PLN za trzy, to trochę taniej, ale nie chciało mi się dla paru EUR czekać na wysyłkę z PL. W Stanach Field Notesy są podobno tanie, a do tego jest jakiś system jakby prenumeraty, że po taniości (płatnej z góry) wysyłają Ci co jakiś czas paczkę.

Żeby były jakieś super, to bym te 16 EUR za trzy przeżył, ale chyba nie są. Jedyny ich poważny plus póki co to to, że w odróżnieniu od Moleskina ładnie znoszą pióra, i to nawet grubsze stalówki (chociaż moje pióro do codziennego noszenia to bardzo cienkie i suche F, więc pisać można i po gazecie -- specjalnie tak dobrałem, żeby nie musieć codziennie wymieniać naboju, bo wchodzi tylko krótki). Gdyby ktoś znał jakiś dobrej jakości, nadający się do pióra cienki notesik w formacie 14x9 cm (bardzo praktyczny format, polecam), to niech się pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, swordfishtrombone napisał:

Gdyby ktoś znał jakiś dobrej jakości, nadający się do pióra cienki notesik w formacie 14x9 cm (bardzo praktyczny format, polecam), to niech się pochwali.

 

Polecam notatnik Dainel od japończyków z Midori.
https://sklep.escribo.pl/pl/midori/306-vol1-dainel-notatnik-a6.html


Mam już trzeci egzemplarz i jestem bardzo zadowolony. Poza papierem, na uwagę zasługuje bardzo ładna i trwała okładka przypominająca zamsz. Tutaj recenzja:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blueloafers napisał:

Piekny! Bralbym :)

To bierz, dostępne jeszcze 2 x 1.8 m (jak ja kupowałem było po 1.9 m, nie wiem czemu teraz sprzedają mniej):

http://www.ebay.co.uk/itm/322232637686?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Nie jestem specjalistą od tkanin, ale cena raczej niska jak na tej klasy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2017-6-1 o 17:40, Zajac Poziomka napisał:

To bierz, dostępne jeszcze 2 x 1.8 m (jak ja kupowałem było po 1.9 m, nie wiem czemu teraz sprzedają mniej):

http://www.ebay.co.uk/itm/322232637686?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Nie jestem specjalistą od tkanin, ale cena raczej niska jak na tej klasy materiał.

Pewnie im akurat zostalo tyle, ze sie podzielilo dobrze na 1.9 dlugosci (y)

Moze sie skusze, faktycznie. Bardzo w moim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.