Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, damiance napisał:

proszę Adamie podaj specyfikację tego pięknego pióra.

Materiał: ultra czarny ebonit z dodatkiem pyłu węglowego, opracowany wg receptury z 1920r., który powstał we współpracy z Montblanc i stosowany jest przez tą manufakturę do dzisiaj w najwyższej linii swoich produktów, polerowany na wysoki połysk.

Wymiary: ok. 150mm x 16mm (w najszerszym miejscu). Wydaje się duże, ale tylko dlatego, że jest dostosowane do mnie i wymiarów mojej dłoni - taki  bespoke ;)

Kształt: Cygaro bez linii równoległych.

Sekcja; wykonana jest z tego samego ebonitu, oddzielona pierścieniem.

Stalówka: złota St 1.1.

Mechanizm: pióro jest kompatybilne z nabojami international i posiada konwerter do nabierania atramentu. 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@Whitesnake rewelacja! Jak patrzę na te zdjęcia to muszę sam siebie przekonywać raz po raz, że przecież ja nie piszę piórem i wcale nie potrzebuję pióra :) 

Patrząc na ostatnie lata tez posługuje sie nimi głównie podczas składania podpisów. :) 

Strach przyznać, ale podczas moich ostatnich studiów, kiedy znów wpadłem w nasz system edukacji, największym wyzwaniem podczas egzaminów było ręczne  i czytelne napisanie pracy w wyznaczonym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Whitesnake napisał:

Materiał: ultra czarny ebonit z dodatkiem pyłu węglowego, opracowany wg receptury z 1920r., który powstał we współpracy z Montblanc i stosowany jest przez tą manufakturę do dzisiaj w najwyższej linii swoich produktów, polerowany na wysoki połysk.

Wymiary: ok. 150mm x 16mm (w najszerszym miejscu). Wydaje się duże, ale tylko dlatego, że jest dostosowany do mnie i wymiarów mojej dłoni - taki  bespoke ;)

Kształt: Cygaro bez linii równoległych.

Sekcja; wykonana jest z tego samego ebonitu, oddzielona pierścieniem.

Stalówka: złota St 1.1.

Mechanizm: pióro jest kompatybilne z nabojami international i posiada konwerter do nabierania atramentu. 

 

 

Piękny przedmiot, aż chciałoby się taki posiadać i pisać nim, pisać, ale ....

 ja przecież nie piszę piórem :(

czy   ( @przemyslawm ) jest autorem tego pióra? można gdzieś zobaczyć więcej jego prac? jakaś galeria?

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zgryźliwość, ale akurat dziś mam urodziny, więc mi wolno raz w roku...;-)

Pióro forumowe powinno być dokładnie takie, może z opcją wyboru rozmiaru M i L, nie zaś ekologiczne w zestawie z klockiem bespoke:-)

A na 50. urodziny kupię sobie już nie Speedmastera, tylko takie samo pióro - będzie taniej (chyba;-)).

Adam, brawo Ty!

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncert życzeń do uwzględnienia przy kolejnym projekcie, może za jakiś czas, jak będą zainteresowani tak niszowym tematem jak pióro ;)

Wzór "cygaro" jest klasykiem, standardem gatunku. Nasze pióro powstało specjalnie dla BwB. Gdyby "cygara" nikt wcześniej nie wymyślił to może taki design byłby nasz :D

Jeżeli ktoś zamówi "cygaro" z African Blackwood to proszę o wrzucenie na forum, bo to będzie też coś wyjątkowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa! To faktycznie przepiękne pióro. Myślałem o takim od lat. Lubię klasyki, więc projekt nie jest oryginalny, za to podjęcie wyzwania i wykonanie zasługują na najwyższe uznanie. Zrealizować dokładnie marzenie zamawiającego, uwzględniając nawet te kaprysy, których nie potrafi nazwać, to wielka sztuka. :)

Wielkie gratulacje dla @przemyslawm

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kilka krawatów do kolekcji (vintage, poza tym środkowym, który jest krawatem meksykańskiej fundacji na rzecz rekonstrukcji piersi). Mają wartość sentymentalną; na szczególną uwagę zasługuje ten w lwy, który jest krawatem pracowników słynnego producenta szampana - Pol Roger.

DSC07869.JPG

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.