Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

 

Kolejny pasek, który wyszedł z pracowni mistrza Filipa.

1.JPG

2.JPG

Tym razem, żeby nie popadać w nudę i przewidywalność dwie dziurki :)

3.JPG4.JPG

Wszystkie brzegi w kolorze butelkowej zieleni

5.JPG

6.JPG7.JPG

Jeszcze rygielki od wewnętrznej strony

8.JPG9.JPG

A tak prezentuje się na ręku

9a.JPG

9b.JPG

I sam zegarek. Nigdy nie byłem fanem amfibii, ale ta urzekła mnie od pierwszego wejrzenia.

9d.JPG

 

9c.JPG

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Też widziałem i nawet przymierzałem tę marynarkę w Warszawie, 90% wełna + 10% kaszmir, podszewka pikowany poliester. Niestety, była tylko w wersji krótkiej (50S). To zdaje się nie jest stricte włoszczyzna (chyba Made in Romania), ale daje radę. Generalnie wygląda na to, że firma robi porządne i całkiem niedrogie rzeczy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana teczka Longchamp foulonné, w dobrym stanie (a będzie w jeszcze lepszym), bardzo lekka i poręczna. Nie, żebym potrzebował teczek, ale za symboliczną kwotę trudno się było nie skusić. Wersja prawdopodobnie z lat 90-tych, kiedy Longchamp jeszcze dzielnie produkował wszystko we Francji (i nawet nie uważał, żeby to był powód do chwalenia się i tłoczenia w skórze "made in France").

 

foulonnee.jpg

DSC07790.JPG

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dziko napisał:

Generalnie wygląda na to, że firma robi porządne i całkiem niedrogie rzeczy.

Aktualnie na stronie producenta są wyprzedaże. Ich rozmiarówka jest dziwna - noszę małe rozmiary, ale zawsze jest to regular - u nich pasuje mi idealnie short. Ten ich short dotyczy tylko długości rękawów i marynarki, nie ma zmian w obwodach.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kolejny nietuzinkowy, moim zdaniem nabytek. 

Pasek ze szwedzkiej ładownicy z surowymi, niewykończonymi brzegami.

P1020581.JPGP1020584.JPGP1020589.JPGP1020590.JPG

W miejscach, których przechodzi on przez teleskopy został ścieniowany, żeby nie podnosił się zbytnio na nadgarstku.

P1020588.JPG

Spatynowana mosiężna klamra z surowym przeszyciem oraz szlufki ze śladami oryginalnych szwów

P1020582.JPG

oraz mała wisienka na torcie

P1020583.JPG

P1020593.JPG

Całość tak prezentuje się na ręku.

P1020606.JPG

P1020598.JPG

I kilka słów o samym zegarku, bo sam w sobie wart wystąpienia w tym temacie.

Wojskowy Longines, roczniki '48, z czasów wojny koreańskiej, stalowa koperta, przepięknie spatynowana tarcza i termicznie barwione niebieskie wskazówki, radzieckich katalogach opisywane "w kolorze ultramaryny".

 

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka słów o samym zegarku.

Średnica bez koronki 32mm, między uszami 16mm, L2L 42mm jednym słowem idealny na mój nadgarstek. 

Bez wątpienia wart uwagi jest sam przepiękny mechanizm, z pięknymi szlifami na kołach i z rubinami w szatonach.

P1020591.JPG

A teraz po amatorszczyźnie, czas na profeskę. Zdjęcia autorstwa Mistrza Filipa.

1InP9PC.jpg

oj8Dp9R.jpg

ZZcfeeK.jpg

I na koniec małe wyznanie. Autorem pomysłu na pasek jest Filip, zrobił go dla siebie, a ja nabyłem go razem z zegarkiem. Niemniej uważam, że jest to bardzo nietuzinkowy nabytek, który w pełni zasłużył na występ w tym temacie. :)

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.