Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zasługuje na lepsze zdjęcie, może w weekend uda się w dobrym dziennym świetle, a na razie symbolicznie:24v6whv.jpg

Fajna:) jak ja potraktujesz woskiem od Abrahama (dostałem od niego jakiś włoski), to zacznie ładnie nabierać delikatnego połysku.

Moja opinia jest podobna do Krystiana, choć jak mi zamek się zepsuł i w ramach gwarancji został wymieniony (po około miesiacu), to już bez konsultacji ze mną został zmieniony uchwyt do ciągnięcia suwaka - trochę to było nie w porządku...

Niech się dobrze nosi :)

Ps. widzę że masz to szczęście że dostałeś z nóżkami?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu bym tyle nie wydał na koszulę! :D Kupiłem ponad połowę taniej. Mam jeszcze drugą, z białego Twillu. W każdym razie to najlepsze pod względem kroju koszule które miałem okazję nosić - deklasują m.in Profuomo Sky Blue i ETON które dotychczas uważałem za najlepsze koszule RTW. Tkaniny ETON nie uchodzą jakością względem Barba, ale wykonanie tych drugich jest znacznie lepsze - idealne, gęste szwy, grube guziki z naturalnej masy perłowej i oczywiście spalla camicia.

 

Ale żeby nie było tak kolorowo, po dwóch praniach nitki guzików zaczynają się poddawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - marszczenie samo w sobie może być estetyczne lub nie (osobiście podoba mi się, jeśli jest dyskretne i dość regularne), ale jaka jest jego praktyczna funkcja? Wg mnie kluczowa jest wygoda i estetyka, wszycie na płasko (koszula w paski powyżej) zapewnia jedno i drugie.

 

Podobnie w marynarkach - dyskretne może być, ale samo w sobie raczej nie powinno być celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estetycznie to mi się zupełnie nie podoba, są jakieś plusy użytkowe?

 

Chodzi o to, że w ten sposób w niewielki otwór można wszyć szerszy rękaw. Co przy super dopasowanej koszuli w jakimś stopniu przełoży się na wygodę. W RTW pewnie nie ma większego sensu, poza tworzeniem wrażenia luksusu bo przypomina to wszycie ręczne.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marszczenia to kwestia gustu, ja też lubię jak są regularne, bo inaczej wygląda to jak źle wszyty rękaw :) W moim przypadku daje to pozytywny efekt, dlatego nie zgodzę się, że to wyłącznie wrażenia luksusu. 

 

Ja z koszulami RTW mam taki problem, że ramiona zawsze wyglądają na mniejsze niż są w rzeczywistości ( :) ). W koszuli Barba z powodu tych marszczeń - które swoją drogą są prawie zakładkami ramiona są uwydatnione. Marszczenia powodują, że sam rękaw nie opada swobodnie a jest lekko uniesiony na całej długości. Tak jak napisałem, marszczenia powodują, że rękaw na całej długości jest lekko usztywniony

 

No i chyba znalazłem odpowiedni termin - Spalla con Grinze, czyli „rękaw ze zmarszczkami”, a wygląda to dokładnie tak (zdjęcia via styleforum):

 

 

350x375px-LL-adef5438_072.jpeg298x699px-96bb8bc0_078.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.