Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

NIe do końca jestem przekonany, czy ten wątek jest adekwatny. Aktówka BwB, zakupiona od kolego @lubo69 - oryginalnie w kolorze NAVY (bardzo ciemne navy, mocno wpadające w czerń). Poddałem ją zabiegom koloryzującym. Ciężko oddać zdjęciem przejścia tonalne (stąd trochę podkręciłem kontrast).

 

post-3154-0-08876500-1456734080_thumb.jp

post-3154-0-12288600-1456734081_thumb.jp

 

Oryginał:

post-3154-0-97905700-1456734078_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciemniejszy przepiękny, biały mi się zupełnie nie podoba. Widziałbym go ewentualnie w kontraście do niebieskiej koszuli, ale aż się wzdrygam na myśl o takim połączeniu :).

Właśnie dlatego go sobie kupiłem. Żeby poeksperymentować, sam krawat mi się bardzo podoba. Właśnie w kontekście niebieskiej koszuli ubrałem go pierwszy raz. Zdj w dziale CMDNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na festynie "Vintage" w Hotelu Brytania w Coventry trafiłem na coś nietuzinkowego - leciwy kapelusz Polkapu, na oko lata 70-te/80-te. Wykonany z bardzo miękkiego włosa króliczego (jestem ciekaw, jaka będzie jego podatność na formowanie). Uwagę zwraca piękny kolor wypodszewkowania i złote zdobienia na potniku, w tym znak "pierwsza jakość" :) To nie mój rozmiar, ale nie mogłem się powstrzymać. Jak go wyczyszczę, to podzielę się efektami. 

 

IMG_7486.jpg

 

IMG_7485.jpgIMG_7484.jpg

 

IMG_7483.jpg

IMG_7482.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy okazji zapytam.

Znalazłem w szafie u dziadka kapelusz ze Skoczowa. Również lata 70/80.

Jak go mogę wyczyścić? Zanieść do pralni chemicznej czy są jakieś domowe sposoby?

 

Delikatne zabrudzenia, pyłki można usunąć szczotką (koniecznie z włosia końskiego - syntetyczna może uszkodzić filc). Jeśli kapelusz jest bardzo brudny, poplamiony, to należy go zanurzyć w nafcie (wkrótce o tym na blogu), a potem pozostawić do wyschnięcia. Przed kąpielą zabezpieczyć skórzany potnik preparatem do pielęgnacji skóry (również po praniu dla odświeżenia). Cały proces jest niebezpieczny dla skóry oraz dróg oddechowych, więc należy zachować odpowiednie środki ostrożności.

 

Ps. Pokaż zdjęcia :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.