Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

w wakacje wpadł mi do kolekcji portfel marki Carre Royal (http://www.carreroyal.com/lang-en/ )

 

Korpus z tweedu, wnętrze ze skóry bydlęcej. Jedna przegroda na banknoty - jedna ścianka to goła mizdra, druga z materiału będącego jednocześnie podszewką dla kieszonek na karty. Brzegi skóry niezabezpieczone.

 

post-12-0-33845100-1453027770_thumb.jpg

post-12-0-80145700-1453027781_thumb.jpg

post-12-0-26341300-1453027788_thumb.jpg

post-12-0-54785600-1453027795_thumb.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

 Kiedyś, aby wyjść z domu potrzebowałem 30 min od pobudki, teraz 120 min, aby zmieścić wszystkie przyzwyczajenia i nawyki :) Koszty są... ktoś tu ostatnio przeliczał godziny na pieniądze.

Forum powinno Cię nająć, żebyś dawał znać codziennie, co ciekawego znajdujesz. Skoro szukasz, to szkoda, żeby praca się marnowała. Jestem pewien, że wielu forumowiczów byłoby Ci dozgonnie wdzięczna za dawnie cynku, gdy znajdujesz takie perełki, które akurat Tobie nie pasują.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Egzemplarz w stanie do remontu, ale pasuje jak ulał. Podejrzewam, że był szyty dla tancerza, bo ma zaskakująco dobrze wstawione ramiona, to jest chyba ta słynna tzw. wysoka pacha.

Trzeba tylko wymienić podszewkę i obszycie klap oraz guziki. No i pranie. I znaleźć imprezę na której mógłbym wystąpić. 

post-207-0-08293400-1454951928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia jest to rzecz nawet jak na standardy SH nietuzinkowa. Podkreślałem, że zamierzam go wyremontować i zrobić z niego ubiór w pełni sprawny (inna rzecz czy bede miał kiedykolwiek okazję go założyć - chyba, że zmobilizuję się do napisania książki, która da mi nobla. Jeśli jednak Czcigodny Moderator uzna, że naruszyłem standardy - proszę wyciąć post bez litości - nie obrażę się. Co nie zmienia faktu, że fraka nie wyrzucę - nadal uważam, że jest nietuzinkowy - i na pewno uratuję ten szlachetny efekt sztuki nożyc i igły od rozpadu ostatecznego. Jestem mu to winien :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pasji (i nie jestem akurat w tym momencie złośliwy), ale wystarczyło frak odczyścić, odprasować i zrobić zdjęcie przynajmniej średniej jakości - z przyjemnością dałbym plusa.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nadaje się do tego tematu, ale dla mnie jest to ciekawy i nietuzinkowy nabytek :)

 

Mydła do golenia od polskiego mydlarza, nie wiem od kiedy się tym zajmuje, ale jego produkty trafiają już do zagranicznych klientów.

 

v3DutBY.jpg?2

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pasji (i nie jestem akurat w tym momencie złośliwy), ale wystarczyło frak odczyścić, odprasować i zrobić zdjęcie przynajmniej średniej jakości - z przyjemnością dałbym plusa.

Oczywiście masz rację. Radość ze zdobyczy kazała mi od razu się pochwalić. Na pewno wrzucę zdjęcia po remoncie i wtedy będzie też porównanie. Traktuję trochę tą sprawę jak odkrycie gdzieś w szopie bardzo zabytkowego modelu samochodu, który wygląda strasznie, rdza itp. i potem doprowadzenie go do stanu pierwotnego. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nad czymś już pracujesz?

Tak, testowo do swojego Seiko Lord Matica.

@Zajac Poziomka - nie przesadzajmy, dobre zdjęcia robią zawodowcy vide Arsen. U mnie wszystko na jedno kopyto, czy buty czy paski czy zegarki, wszystkie fotografowane na tej samej maszynie do szycia w pracowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.