Jump to content

LONG STORY SHORT

Stowarzyszenie
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

LONG STORY SHORT last won the day on August 30 2018

LONG STORY SHORT had the most liked content!

Community Reputation

469

About LONG STORY SHORT

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday 01/11/1988

Kontakt

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  United Kingdom

Recent Profile Visitors

912 profile views
 1. LONG STORY SHORT

  Kapelusze i inne - wszystko o eleganckim nakryciu głowy

  Kolejne podejście do tematu kapelusznictwa, tym razem rozmiar pasuje idealnie 😁 Garść słów o specyfikacji: otwarta korona 14cm, rondo 6,7cm, ciemnogranatowa zdobina, 38mm, 100% włos króliczy z czeskiego Tonaku, bardzo lekki i delikatny. Kapelusz zamierzam użytkować dość intensywnie, aby przekonać się, co wymaga poprawy - niebawem więcej na blogu 🤠
 2. LONG STORY SHORT

  "Modne" filmy i książki

  Z biegiem czasu każda kolejna wizyta w Polsce zamienia się w sentymentalną podróż - znajome miejsca, nieodwiedzane od lat, przedmioty pochowane w szufladach, odnalezione przypadkiem. Tym razem lawinę wspomnień wywołała we mnie książka Jerzego Turbasy - "ABC męskiej elegancji", którą dostałem na gwiazdkę w 2003 roku. Z tego, co się orientuję, to pionierska publikacja w tej dziedzinie na polskim rynku. Pojawiła się na długo przed blogami modowymi, ale w tej kwestii mogę się mylić, bo nie jestem pewien, czy miałem już wtedy dostęp do internetu. Publikacja porusza praktycznie wszystkie zagadnienia związane z męską elegancją - przykłady klasycznych męskich strojów i fasonów o rożnym stopniu formalności przedstawiono na przykładzie garderoby prof. Antoniego Dziatkowiaka - od sportowej marynarki do wieczorowego smokingu. Pomimo że w książce jest praktycznie wszystko, od wiązania krawata i układania poszetki, na stylach narodowych kończąc, to w niektórych kwestiach jest trochę nieaktualna (np. prawidłowa długość nogawek). O kapeluszach bardzo pobieżnie, ale nie będę się czepiał, bo w tamtym czasie nie wiedziałem kompletnie nic. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że książka Jerzego Turbasy wywarła na mnie ogromy wpływ. Moje dotychczasowe zainteresowania ubrała w definicje. Czy jest tu ktoś, komu jest znana ta lektura?
 3. LONG STORY SHORT

  Jaki dziś masz zegarek na ręku

  Znaleziony w szufladzie - przez lata traktowany po macoszemu, ze względu na stan. Chodzi bez problemu, więc wymieniłem popękane szkiełko i sparciały pasek i voilà!
 4. LONG STORY SHORT

  Zrób to sam

  Dziękuję za miłe słowa 🙂 Pięć i pół cala (~14cm), to taka standardowa wysokość z połowy XX wieku, ale to wrażenie potęguje wąskie upięcie - z rypsem 40-50mm będzie bardziej "współcześnie". Potnik kupiłem gotowy, ale musiałem dociąć do rozmiaru. W moim odczuciu, brak podszewki nie wpływa na komfort
×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.