Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnego z nich nie kupiłem; ten środkowy dostałem pod choinkę (jest z Meksyku, marki Pineda Covalin: https://www.pinedacovalin.com/hombre/corbatas.html?p=1), pozostałe są francuskie, z lat 90-tych, odziedziczyłem je po wujku żony. Firma, która wykonała krawat Pol Roger, istnieje nadal: http://www.ac-canova.com/en/14-cravates-soie . Wszystkie są jedwabne; dwa pierwsze są przeciętnej jakości, środkowy jest dobrze wykonany, dwa ostatnie - znakomicie (widać to zresztą po węzłach). Wszystkie mają też bardzo lekkie wypełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 1.02.2017 o 10:17, swordfishtrombone napisał:

Pasek z kudu od Niestroj Leatherworks. Surowiec ciekawy i nietuzinkowy.

zelos + kudu.jpg

 

 

Bardzo fajny pasek, niech się dobrze nosi! Pozwolę sobie jako bonus wkleić zdjęcie butów ze skóry kudu, niestety nie moich :(

01_21_17_Hero16032_393bb4c4-5d70-4967-a4

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eye_lip napisał:

Zawsze chciałem mieć benzyniaka ;).. do tego w mosiądzu

Piękne zippo, też bardzo lubię. To standardowy współczesny model, czy replica 1941, bo już nie poznaję na pierwszy rzut oka przy zamkniętej zapalniczce (szczyt fascynacji Zippo minął jakieś 2 lata temu)? Jeśli Ci się podoba, koniecznie dokup mu do kompletu Armora w polished brass - dla mnie to zdecydowanie najpiękniejszy model.

BTW: Przy całej mojej sympatii dla Zippo, uważam, że wklejanie w tym wątku seryjnie produkowanej, nowej zapalniczki, którą bez problemu każdy może kupić na allegro za niecałe 150 PLN to lekka przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eye_lip napisał:

To replica 1941.

To taką samą ostatnio gdzieś posiałem... Ale jesteś poza podejrzeniem, moja była chyba z 2014. Miała etat w moich ulubionych dżinsach i fajnie się nią robiło "sztuczki" (w ogóle repliki 1941 są dobre do sztuczek ze względu na luźny zawias, ale jednak przyjemniej się używa współczesnych). Znajdzie się, już raz się zgubiła i znalazła.

Za miesiąc albo wcześniej pokryje się patyną, ale o tym już wiesz; niedługo później będzie wręcz zielonkawa. Ze względu na ładniejszą patynę wolę polished brass od brushed brass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może nie da się tego nazwać nabytkiem nietuzinkowym, ale z drugiej strony nie ma wątku o nabytkach zwykłych, a ten z pewnego względu jednak jest interesujący. Otóż byłem wczoraj w outlecie (Piaseczno) z mnóstwem sklepów klasy od śmiecia do poziomu mniej więcej Bytomia i Pierre Cardin. Wszedłem między innymi do sklepu Lavard z seryjną konfekcją, w którym w życiu nic nie kupowałem, bo nie przyszło mi do głowy, że w ogóle może tam być coś dobrego. Moją uwagę zwróciła marynarka w ładnym kolorze, śliwka złamana brązem. Wziąłem ją do ręki, obejrzałem. Wełna 120 Zignone, bardzo przyjemna w dotyku, podszewka z wiskozy. Włożyłem na siebie, idealnie mój rozmiar. Mocno już zaskoczony sprawdziłem cenę. Outletowa 200 złotych... Nie miałem w planach żadnych zakupów, ale to było naprawdę wyzwanie. Poszedłem do kasy, gdzie sprzedawca dał mi dodatkowe 10% rabatu. Wyszedłem ze sklepu wciąż mocno zdziwiony, z bardzo fajną marynarką, ze świetnego materiału, za 180 złotych...

IMG_1910.jpg

IMG_1913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.