Jump to content

Michał W.

Użytkownik
 • Content Count

  297
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

111

About Michał W.

 • Rank
  Aktywista

Recent Profile Visitors

614 profile views
 1. http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,17056763,Branzowa_nowomowa__czyli_kto_jest_kim_w_korporacji.html Nasi tu byli:D
 2. Z ciekawości, jaką masz skalę porównawczą pasków, skoro twierdzisz, że majlerowskie są najwyższej jakości? Mam jeden pasek i jest to pierwsza i ostatnia rzecz jaką kupiłem w tej firmie.
 3. Obawiam się, że wszystkie modele z tym szyciem będą ciężkie i twarde, tak jak buty alpejskie. W Tatry ok, ale zrobić w nich 60 km tras w Beskidach bym nie polecał:) Można popatrzeć jeszcze u Włochów, nie tylko Scarpa i Asolo ale też małe rodzinne manufaktury, nie pamiętam nazw, ale widziałem kiedyś ich strony internetowe. ----- Edit: Ani Scarpa ani Asolo nie robią już klasyków, właśnie sprawdziłem ich stronę.
 4. Faktycznie, zwracam honor.
 5. @FONos podawałeś wymiary ciała czyli 40cm obwódu szyi i chciałbyś dostać kołnierzyk, gdzie nie masz mm luzu? Imo 1,5cm to idealny rozmiar, biorąc pod uwagę skurcz tkaniny.
 6. Nie chodzić w nim na suto zakrapiane balety? Nie używać podczas pielenia ogródka? Na poważnie, pytasz o jakieś nano-nasa protektory w śpreju? Jedyne co mi do głowy przychodzi to oddanie go do pralni aby nałożyli apreturę, choć spotkałem się z opiniami na forum, że apretura niszczy tkaniny... Ja oddając do czyszczenia wysłużone wełniane płaszcze z flaneli nakładam apreturę i jestem zadowolony z efektu, kolor odżywiony, bardziej "tłusty". Na nowy płaszcz niekoniecznie poddałbym temu zabiegowi, większość producentów nakłada na tkaniny własne apretury. Co jakiś czas, użyć miękkiej szczotki z naturalnego włosia i to koniec pielęgnacji.
 7. Dzisiaj odebrałem swoją koszulę, biały twill z podstawowych tkanin. Po rozpakowaniu i rozłożeniu koszuli przeraziłem się jak szeroka jest w ramionach i pod pachą i jak gwałtownie zwęża się ku dołowi. Po przymierzeniu stwierdzam, że to najlepiej dopasowana koszula jaką do tej pory mam. Nie ma porównania do rtw od ct, tm lewin czy m&s satorial. To pierwsze wrażenia, ale jest jak druga skóra. Nie sądziłem, że można tak dopasować koszulę, jednocześnie nie ograniczając ruchu. Po wypraniu i wyprasowaniu na pewno wkleję zdjęcia. Co do samego materiału, mam trochę mieszane uczucia. Pomimo, że zamawiając koszulę znałem gramaturę materiału, to nie sądziłem, że twill może być tak cienki. Na tyle cienki, że lekko prześwitują sutki. Teraz organoleptycznie przekonałem się, że koszula to część bielizny Z drugiej strony koszula jest niesamowicie lekka i ma nieco szorstki acz przyjemnie chłodny chwyt. Dobra na okres wiosenno-letni. Dziękuję @swordfishtrombone i kolegom, którzy podjeli się dystrybucji koszul. Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć zakup grupowy na początku kwietnia.
 8. Bzdura! Uwielbiam ten zapach, przypomina mi dzieciństwo spędzone w zakładzie stolarskim wujka.
 9. Michał W.

  Lustrzany połysk

  Chętnie dostarczę buty do polerowania na konkurs, oczywiście nieodpłatnie
 10. http://www.shavelounge.co.uk/muhle-hexagon-safety-razor-bronze Ciekawa limitka.
 11. Post z cyklu: "nie znam się, to się wypowiem". To nie jest pełny skład, a jedynie wyszczególnienie substancji potencjalnie szkodliwych dla zdrowia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.