Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
6 godzin temu, eye_lip napisał:

Foto słabe ale nabytek niesamowicie ciekawy. Amerykańska kurtka Filson Tin Cruiser Jacket jest produkowana od 100 lat, zaprojektowana dla pracowników działających w lasach w trudnych warunkach. Woskowana bawełna 15oz, bardzo ciekawy układ kieszeni m.in z tylu wielka kieszeń na mapy, z dwoma patkami, w rękawach są też wielkie przestrzenie, po całości - jakby kieszenie wielkości rękawów. Warto przyjrzeć się produktom jeśli ktoś lubi styl heritage. Na Fedora lounge, askandyabouthclothes czy styleforum są wątki dot. tej słynnej wytwórni. Całość wykonana 100% w Seattle.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Bardzo ładna kurtka i świetny producent! Filson jest tym dla amerykańskiego przemysłu odzieżowego, czym Barbour dla brytyjskiego.

Rozumiem, że upolowana gdzieś na ebayu :) ?

Mierzyłem trochę ciuchów Filsona i rozmiarówka jest co najmniej... nietypowa :). Nie jestem jakimś wielkim facetem, ale mam 180 cm i 70 wagi. I w S-ce Filsona (dokładnie w s-ce Wool Packet Coat) po prostu pływałem. Ja rozumiem, że amerykańska rozmiarówka itd., ale jakoś mam mentalne opory przed kupieniem XS-ki...

Wszystko to  iszę o klasycznym kroju, tzw. Alasca fit. Seattle fit (=ichniejszy slim fit) nie miałem w ręku, ale podobno opinie są różne, jeśli chodzi o proporcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upolowana w przerwie między zakupem gazety, a wędlinami z Auchan ;) - potęga tk maxx Janki.. śmieję się bo tam nigdy nic nie ma i w ogóle nie zamierzałem wchodzić do tego tikeja, zostałem namówiony bez możliwości sprzeciwu.

Co do rozmiarówki Mateusz, jest raczej standardowa, po prostu Ty jesteś bardzo szczupły. Ja też kupiłem s-kę, ważę przy tym samym wzroście 7 czy 8 kilo więcej a dodatkowo mam o wiele większe obwody w klatce, barkach itp. i ta kurtka jest na mnie całkiem dobrze dopasowana. A oporów co do kupowania xs-ki nie rozumiem, dla mnie może być i xxs bylebym się czuł dobrze i leżała ok.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2017 o 21:26, Kyle napisał:

Nie żartuj Damian bo młodsi stażem wezmą na serio ;-)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Eh wspomnienia ...  Nunes correa to moje pierwsze buty  spoza polskich sieciówek :) Zamówiłem 3 pary w 2011 r.  Z tego co pamiętam  forumowicze wtedy mocno obciążyli zamówieniami sklep Nunes correa :) .

Na marginesie zamszowe oksfordy służyły mi jeszcze zeszłej jesieni, na wiosnę przeszły na zasłużoną emeryturę :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Skusiłem się ostatnio na buty nieznanej marki. Prawdopodobnie bespoke, ponieważ w środku nie ma żadnych informacji o producencie/rozmiarze. Buty kupione na niemieckim ebay'u, zatem podejrzewam, że rzemieślnik również z tamtych terenów. Ładne kopyto (porównuję do 888 EG); gładka pięta.

Może ktoś mógłby ocenić jakość/lub rozpozna markę? W środku jest dziwna wkładka, chyba wełniana (zdjęcie).

 

20171212_104222.jpg

20171212_104234.jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 15.01.2018 o 20:05, lukmal napisał:

Timberland Smugglersnotch Boots. 

Made in USA. Szyte GYW. Skóra Horween Chromexcel. Podeszwa Vibram. 

Buty zapakowane w oddzielne bawełniane worki i porządne pudełko. 

Upolowałem na Zalando Lounge za 509 zł. Oryginalna cena ok 500 USD. 

Superwygodne. 

IMG_20180115_195434.jpg

IMG_20180115_195501.jpg

Muszę powiedzieć, że po zobaczeniu tego posta Zalando Lounge przybył właśnie następny klient. :D Masz jakiś mniej popularny rozmiar, czy bardzo dużo szczęścia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalando Lounge to polowanie z łukiem w dżungli na boso, przy którym TKMaxx to polowanie ze sztucerem, lunetą, przewodnikiem i nagonką na leniwe, ospałe misie. Polowałem na wyprzedaż Pal Zileri (zresztą nie tylko tę): rozpoczynała się o 7 rano, o 7.10 1/3 rzeczy była wykupiona, z reszty kolejna 1/3 zarezerwowana: boty, bezrobotni, skowronki, stróże nocni?;-) Zamówienie bielizny Azzaro zrealizowane w połowie (T-shirty były, bokserek ostatecznie nie wyprodukowali) w jedyne 2,5 miesiąca. Dałem spokój, zwłaszcza że teraz większość ofert to resztki z głównego Zalando.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.