Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Szukałem jakiejś oldschoolowej marynarki Safari i na Yooxie upolowałem coś takiego, tkanina to taki luźny żakard len-bawełna. Żona mówi, że trochę za bardzo oldschoolowa, żywcem wzięta z lat 1970-tych, ale dla mnie OK. Poza tym skrywa pewien sekret...

dtal-1.thumb.jpg.f78febfe7cec34e625b67a77491ec430.jpg

Jak się bliżej przyjrzeć klapie...

dtal-2.thumb.jpg.0bb7d903d9c04293bee30eb46ce912ba.jpg

To marynarka okazuje się Transformersem. Jeśli ktoś wybiera się do Bawarii, albo do Indii, albo chce cosplayować Blofelda czy innego villaina, to marynarka umożliwia takąż transformację w coś  a la Nehru jacket ;-)

dtal-3.thumb.jpg.641d81f6c42c4917539bc25cff07e164.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

Czyli dziurki służące próżności można wypełnić,

Bardzo mi się podoba, ale w Bawarii nikt nie nosi się na biało. 

Można spróbować pofarbować, instrukcja na metce dopuszcza pranie w wodzie. Jakby coś został jeden egzemplarz w śmiesznej cenie (r. 48, raczej coś a la 46-48):

https://www.yoox.com/pl/49454383BK/item#dept=men&sts=sr_men80

Swoją drogą na Yooxie trafią się też czasem klasyczne "bawarskie" marynarki Schneider'sa, a także bardziej ekstrawaganckie (i dość drogie) od włoskiego producent Massimo Alba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego tak konserwatywnie nie widział, ale paćkać z farbą by mi się nie chciało.

Całkiem fajne ubrania tam na yoox, kuszą jednak ceną na zakup rzeczy, które się rzadko nosi. Można je nosić, ale nie nie każdemu dobrze służą. W powyższej marynarce dobrze wygląda np. pisarz czy dziennikarz w wolnym zawodzie, ale już nie pracownik banku nawet jak instytut ma dress code casualowy (jestem klientem takiego). W wolnym czasie też to nie zawsze się wpisuje w otoczenie, jeżeli nie jest się akurat w Mediolanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

IMG_2870.thumb.jpg.ecf587a35052b2cc04cc7eaeeb210051.jpgIMG_2869.thumb.jpg.87509c5f109ddf897915ea2f1f64f2b4.jpg

 

Zawsze  chciałem taki mieć, teraz się trafił w berg&berg. Klasyczny sweter do gry w krykieta, chociaż nie wiem jeszcze, jak, gdzie i z kim w to grać. I chyba na tym się skończy. 

Nabytek o tyle nietuzinkowy, że w trakcie wysyłki zdołał zmienić skład 😯:

1729929823_Bildschirmfoto2019-09-28um13_39_333.jpg.424e3d590e9bb79c0529d67b8dcbbcde.jpg

IMG_2871.thumb.jpg.ec1a666218b0aa629cc199c615fe306f.jpg

Ale jednak zostaje, bo dobrze leży. 

 

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, diGriz napisał:

Pan na zdjęciu też chyba za składu niezbyt zadowolony 😂

Skład jest ok, bo takiej faktury się z czystej wełny raczej nie robi, Ralph Lauren używa głównie do podobnego swetra głównie bawełny. Pan na zdjęciu może jest na prochach. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Midlife-Crisis napisał:

Skład jest ok, bo takiej faktury się z czystej wełny raczej nie robi, Ralph Lauren używa głównie do podobnego swetra głównie bawełny. Pan na zdjęciu może jest na prochach. 

Ew. cały czas się dąsa, że rozwiązano Hitlerjugend (większość męskich modeli wygląda jak naziści z filmów hollywoodzkich, co ciekawe, dotyczy to też Murzynów i Azjatów).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Velahrn napisał:

Ew. cały czas się dąsa, że rozwiązano Hitlerjugend (większość męskich modeli wygląda jak naziści z filmów hollywoodzkich, co ciekawe, dotyczy to też Murzynów i Azjatów).

Takie skojarzenia można mieć, ale pogłębienie tego i tak prowadzi niepotrzebnie do tematu repatriacji. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 19:11, Velahrn napisał:

Ew. cały czas się dąsa, że rozwiązano Hitlerjugend (większość męskich modeli wygląda jak naziści z filmów hollywoodzkich, co ciekawe, dotyczy to też Murzynów i Azjatów).

Moderator pisze takie rzeczy??? Wstyd.

@Midlife-Crisis bardzo fajny sweter, tylko na zdjęciu wydaje się trochę krótki. Taki krój, czy po prostu model jest bardzo wysoki?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, flozbi napisał:

Nie bedzię to bardzo intymne pytanie: dałeś za ten sweter kwotę widniejącą na zdjęciu 220€ ?

Tak, zrobiłem to z pełną premedytacją. Też bym wolał z outletu, ale nie mam na niego ochoty w marcu i w rozmiarze XL zamiast S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Moderator pisze takie rzeczy??? Wstyd.

@Midlife-Crisis bardzo fajny sweter, tylko na zdjęciu wydaje się trochę krótki. Taki krój, czy po prostu model jest bardzo wysoki?

Dzięki, właśnie dla.mnie długość odpowiednia. Model ma 185 i nosi M! Rękawy chyba bardzo naciągnął. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 16:09, Midlife-Crisis napisał:

Skład jest ok, bo takiej faktury się z czystej wełny raczej nie robi, Ralph Lauren używa głównie do podobnego swetra głównie bawełny. Pan na zdjęciu może jest na prochach. 

William Lockie dla Frans Boone, 100% Geelong Wool: https://www.fransboonestore.com/products/william-lockie-x-frans-boone-garfield-cricket-cable-undeyed-white

Co nie zmienia faktu, że Twój sweter jest bardzo fajny, nosiłbym. Jeszcze raz gratuluję fajnego zakupu!

A cena jak cena. Wysoka ale tyle, a często nawet więcej, kosztują swetry jakości premium (np. Druhmor, John Laing, Alan Paine, William Lockie, Ballantyne).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka chyba bym się wstrzymał z zamówieniem, jeżeli skład byłby fair opisany na stronie. Mógłbym się obrazić na sklep i odesłać. Przeważyło tutaj, że spodobała mi się jego haptyka, jak się na mnie układa i jak wchodzi pod marynatkę tweedową. Faktycznie WL w „zbliżonym”  przedziale cenowym jest bardziej szlachetny. Faktura mojego jest jednak trochę inna niż w przypadku wełny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.