Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

@mosze. Kolejna karta wspomnianego wyżej przeze mnie dzieła Muenstera, zawierająca na stronie odwrotnej tzw. małą mapę Polski, prezentuje takie zestawienie władców polskich (również tych "legendarnych"). Może to było podstawą powielenia schematu w tej pruskiej książce, którą wspominasz. Muenster był dla Niemców autorytetem. Jego wizerunek widniał na stumarkówce Bundesbanku, jaką pamiętamy z lat 80-ych. Musiałbym zgłębić temat. Na razie działam trochę po omacku, z zapałem neofity :).

a17.jpg.8568525af2c1b3f1f169a636231382c5.jpga18.jpg.67b0214b658efa7d0728791c5172b78d.jpg

 

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
51 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Tanatos70 czy mógłbym liczyć na jakiś skan lub zdjęcie w wyższej rozdzielczości mapy Polski? Chciałbym sprawdzić swoje ruskie podwórko :)

23 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

odważnie, ja bym nie ufał mojemu kotu że nie zrobi jakiś "kolorowym" mazów tylną częścią ciała :D

 

@Żorż Ponimirski wyślę jutro na priva

@Krzysiek_W wychowuję swoją kotkę bezstresowo. Nie zabraniam jej wchodzić sobie na głowę, więc tym bardziej nie będę jej wzbraniał aneksji płn.-wschodniej Wielkopolski 😉.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jakiś czas polowałem na ten renesansowy widok Poznania z lotu ptaka. Pierwszy znany, "mapowy" wizerunek naszego miasta pochodzący z dzieła "Civitates orbis terrarum" Brauna i Hogenberga. Wydany w Kolonii w 1617 roku. Pojawił się na aukcji w UK w lutym tego roku. I to w dwóch wersjach w jednym locie: miedzioryt zwykły i kolorowany w epoce. Kolorowy ładniejszy, na monochromatycznym lepiej za to widać szczegóły, które pod farbą często zanikają. Udało mi się wygrać licytację, ale tu zaczęły się schody. Nie doczytałem w warunkach aukcji, że nie wysyłają za granicę i trzeba zorganizować transport we własnym zakresie. Na to nałożyła mi się jeszcze epidemia. Koniec końców przesyłka dotarła w tym tygodniu. Ja jestem przeszczęśliwy, kot trochę już znużony tą moją nową pasją:).

bh.thumb.jpg.5c94dd1d31b1b1c65c56c38e4ae143f3.jpgbh2.jpg.2e573e5f05e0b2739c1edf3e0bdabc5d.jpgbh4.thumb.jpg.925cd4956571520ffc0ae1b24e3ba589.jpgbh3.thumb.jpg.1847426ef441fc7402f96948ff1bedfb.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

5e550768ddd751696abf0591951ecf16.jpg
Nabytek ciekawy, bo choć wszyscy znają linie Profuomo Originale i Sky Blue, wiedza o najwyższej linii Sartoriale (obejmującej jedynie krawaty 3- i 7-fold) jest znikoma.
Nabytek nietuzinkowy, bo tę sympatyczną grenadynkę wykopałem na Zalando Lounge w dziale... plecaki i bagaż podróżny

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.