Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w ostatniej promocji te czarne Oxfordy na Rendebachu. I chociaż mam kilka par SP na klasycznym kopycie i są dobre to te okazały się za wąskie . I to są kolejne czarne oksfordy , które okazują się mniejsze niż inne buty tej samej firmy w tym samym rozmiarze. Meermin na Hiro, Loake na Capital, teraz SP. Klątwa czarnych oksfordów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dzisiaj dotarł do mnie model 543 na Rendenbachu z wyprzedaży. Buty całkiem fajne ale nie wiem czy nie za szerokie na moją stopę (29cm/10,5cm), mam rozmiar UK 8,5. Prawy but jako tako się trzyma natomiast lewy jest trochę luźny, przydałoby się mocniej związać, niestety już się nie da, nie wiem też na ile się rozejdą...

Para, która do mnie trafiła ma kilka mankamentów... m.in. prawy but ma trochę popękaną skórę na nosku, ale bardziej przeszkadza mi dziwny ślad na lewym bucie, nie wiem czy da się tego jakoś pozbyć? Poniżej kilka fotek

 

 

sp3.jpg

sp2.jpgsp4.jpg

sp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tol napisał:

też mi się wydają jakieś "zmęczone", ale niestety ostatnia para w tym rozmiarze i cenie... @Żorż Ponimirski widziałem te Twoje i po cichu liczyłem na podobne, a tu masz.

 

Napisz do obsługi klienta, oni naprawdę są bardzo w porządku. Założę się, że nie kupiłeś ostatniej pary w globalnym magazynie Shoepassion ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) od długiego czasu intensywnie czytam forum, ale nie udzielam się zbyt mocno, więc pierwszy mój post będzie od razu prośbą o pomoc i opinie.
Skuszony promocją kupiłem buty na shoepassion i po dwóch miesiącach oczekiwania (bo musiałem wymienić rozmiar na mniejszy) otrzymałem moje wymarzone brązowe oxfordy.
Niestety, po jednym dniu w pracy (osiem godzin spędzonych głównie w pozycji siedzącej przed komputerem) moje buty wyglądają gorzej niż dwuletnie, intensywnie użytkowane buty Ryłko.
Teraz oxfordy leżakują grzecznie na prawidłach, ale czy to jest normalne, że połamały się aż tak brzydko?

P1060425.JPG

P1060435.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły na łamanie się buta. Zakładając, że dobrze dobrałeś rozmiar, sposób łamania i tak zależy od właściwości skóry oraz pracy stopy w bucie. Widziałem robione na miarę buty z topowej pracowni, które połamały się bardzo "grubo" i brzydko, a także buty RTW, w których zgięć prawie nie było. Zasada jest tylko taka, że czubek powinien być sztywny (zachowanie kształtu - estetyka - i powierzchnia pod ewentualne lustro) i tam nic nie powinno się łamać (ale tutaj czubek wygląda ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, JakubAnderwald napisał:

Nie masz ich przypadkiem za luźnych? Nie powinny się tak złamać

Jest to model 573 czyli o dosyć wydłużonym kształcie, więc duży palec ma więcej luzu niż pozostałe, ale rozmiar jest dobrze dobrany.
Zastanawiam się czy nie popełniłem jakiegoś błędu i może przed pierwszym użyciem powinienem zmiękczyć skórę jakimś preparatem aby ładniej się połamały?
I w jaki sposób mogę je teraz uratować, abym też mógł się pochwalić zdjęciem w dziale "Jakie buty mam dziś na sobie"
Czy ktoś z kolegów też kupił ten model i może pokazać zdjęcia swojego egzemplarza dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bardzo źle, jest tak sobie moim zdaniem (zdjęcia z bliska zapewne wyolbrzymiają problem). Po kilku doświadczeniach z butami plain toe uznałem, że jeżeli brać takowe, to tylko z wyższej półki (przy czym Shoepassion zaliczyłbym co najwyżej do średniej). Jak pisał @mosze nie ma tu bezwzględnej reguły, ale wyższa półka daje większe szanse na skórę, która będzie się zachowywać się ładnie przy zginaniu, choć i tu gwarancji nie mamy, bo może wpływać anatomia stopy, sposób chodzenia. W tego rodzaju butach załamania na skórze po prostu bardziej zwracają uwagę. Co robić? Lepiej nie będzie zapewne, żeby nie było gorzej trzymać na dobrze dopasowanych prawidłach. Jeżeli bardzo Ci przeszkadza, zrób ciemniejszą patynę na czubkach, będzie odwracać uwagę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.