Skocz do zawartości

Marka butów: Shoepassion


metius

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Midlife-Crisis napisał:

Już sobie obiecałem, że nie tknę tej parszywej marki (...)

Skąd taka mocna ocena? Nie to żebym był fanem (choć para oxfordów, która rozpoczęłą ten watek wciąż mi wiernie służy), ale na Forum widziałem znacznie gorsze wypusty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, metius napisał:

Skąd taka mocna ocena? Nie to żebym był fanem (choć para oxfordów, która rozpoczęłą ten watek wciąż mi wiernie służy), ale na Forum widziałem znacznie gorsze wypusty. 

No może trochę przesadzone. Nie chodzi mi o jakość tego, co już nosimy. Bardziej zniechęcił mnie profil firmy i polityka sprzedaży.
Z mojej obserwacji ostatnich paru lat wynika:

1. Z marki oferującej obuwie z klasycznym wzornictwem i szyte tradycyjnymi metodami o jakości adekwatnej do przystępnej ceny zmienili się na sklep z obuwiem w prawie każdym przedziale cenowym. 

2. Nie mogę darować bezpośredniego ustawienia bohomazów obok świetnej ręcznej roboty i to bez adekwatnego wytłumaczenia istoty różnicy. 

3. Zaniechanie standardowego szewskiego serwisu firmowego. Jest tylko dla butów H. Dinkelackera. 

4. Kupując markę H. Dinkelacker puścili z torbami parę sklepów specjalizujące się w sprzedaży tych butów. 

5. Nowotwory wystawione w witrynie sklepowej w Monachium odstraszają.

Ciągle jeszcze mam sentyment, bo moje pierwsze lepsze buty to Shoepassion. Mam też pod nosem sklep stacjonarny, co bardzo sobie cenię. Niestety każdy nowy kontakt zniechęca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mam prośbę do forumowiczów, którzy mają buty Shoepassion na klasycznym kopycie w rozmiarze 7,5 lub 8, o zmierzenie i podanie długości podeszwy.

Nie wiem który rozmiar wybrać, długość stóp 26,8 cm, ale większa tęgość, w Yanko w rozm. 7,5 na kopycie 960G sporo mi brakuje żeby się zeszła obłożyna.

Konkretnie ten model mnie interesuje: https://www.shoepassion.pl/ekstrawaganckie-buty/no-382.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 00:00, Midlife-Crisis napisał:

Już sobie obiecałem, że nie tknę tej parszywej marki ........ ale jak Wam się podoba ta nowa mała kolekcja z polerowanego cielaka na tatuowanym Rendenbachu?

https://www.shoepassion.de/no-6622.html

https://www.shoepassion.de/no-5518.html

https://www.shoepassion.de/no-5519.html

Na polskiej stronie ich jeszcze nie ma, więc linki są na niemiecką.

Te trzecie (5519) łudząco podobne do Barker Woodbridge.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, flozbi napisał:

Mam prośbę do forumowiczów, którzy mają buty Shoepassion na klasycznym kopycie w rozmiarze 7,5 lub 8, o zmierzenie i podanie długości podeszwy.

Nie wiem który rozmiar wybrać, długość stóp 26,8 cm, ale większa tęgość, w Yanko w rozm. 7,5 na kopycie 960G sporo mi brakuje żeby się zeszła obłożyna.

Konkretnie ten model mnie interesuje: https://www.shoepassion.pl/ekstrawaganckie-buty/no-382.html

Mam oksfordy rozmiar 8 model 549.Długość podeszwy 30,5cm,wkładka około 28cm.Kopyto wygodne,przyszwa schodzi się idealnie.

Kupiłem ten rozmiar bo cena była okazyjna.Podejrzewam że 7,5 też na długość byłby dobry ale jak by było z przyszwą to trudno powiedzieć.

Długość moich stóp to 26,6cm.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Midlife-Crisis napisał:

Nie da się ukryć. W obydwu przypadkach skóra polerowana. Po przemyśleniu nie wszedłbym w to, bo polerować lubię sam. 

Skóra polerowana ma wiele wad i kilka zalet. Mam 2 pary (loake 209b - fatalna jakość, skóra najprawdopodobniej korygowana i church's shannon - podobnie jak tricker's chwalą się tym, że są wykonane ze skóry "pełnowartościowej", a sam "polished binder" jest tylko rodzajem wykończenia), ale 3-ej już nie kupię.

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

@JakubAnderwald a w tym świetle są jaśnniejsze 😄. Ja również zamówiłem te chukka i zależało mi na porównaniu kolorów ze względu na to, że ten sam model nabyłem dwa lata temu w kolorze twoich monków(zresztą monki też mam). W związku z tym zależy mi żeby były dużo ciemniejsze niż te, które posiadam. Jeszcze raz dzięki 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć. Dzisiaj przyszedł do mnie model 543 UK 10 i jest trochę za duży. Przy zawiązanym bucie widać luz za scięgnem achillesa i troche na bokach, przy rozwiązanym wchodzi palec. Wymiary stóp prawa długość 27,7 szerokość 10,2 / lewa długość 28,2 szerokość 9,9. Celować w UK 9 czy 9,5? I jak ma się model 543 do Berwick 3010 na kopycie 156?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Model 594. Nie planowałem zakupu monków, jednak uznałem, że przy takiej obniżce ceny i przyzwoitej jakości butów tej marki, ich zakup może być najlepszym z kategorii price/value.

Edit: rozmiar 8 UK według rozmiarówki shoepassion, to 42,5 EU i chyba rzeczywiście są odrobinę dłuższe w stosunku do innych marek, które użytkuję.

20220210_125523.jpg

20220210_125507.jpg

20220210_130144.jpg

20220210_130204.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.