Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam- koszule Slim Fit są workowate. Nawet pomimo że jestem z dużym brzuchem. To Slim Fit to takie- jak napisał Żorż- na poprawę nastroju. Przynajmniej w moim rozmiarze kołnierzyka 41-42. Extra Slim Fit jest mocno dopasowane. Jednakże moje spostrzeżenia są takie że koszule czy popovery z SuSu to loteria. Raz Extra Slim Fit jest idealny ale miałem też takie przygody że popover ledwo założyłem i miałem spore obawy czy zdejmę go przez głowę czy jednak trzeba będzie ciąć ;)

Jeśli chodzi o spodnie- ja wybieram tylko modele Braddon. Posiadają boczne regulatory, zakładki, nieco wyższy stan. Nie są bardzo wąskie. Spodnie ze szlufkami- zdecydowanie niski stan i wąskie. Na minus- modeli Braddon jest na prawdę niewiele. A już znaleźć garnitur ze spodniami Braddon to wyczyn. Outlet przeglądałem po 24:00 i pomimo decyzji,m że od kwietnia już nic sobie nie kupuję jednak skusiłem się na butelkowozieloną flanelę w fasonie Braddon. Trochę się usprawiedliwiam tym, że te spodnie zastąpią zieloną flanelę od Benevento, z której wyrosłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamW - jesteśmy z Tobą ;) Ja z niczym się nie usprawiedliwiam, od lata 2018 roku kupuję koszule tylko na outletach SuSu w pakietach po 3 (z małym wyjątkiem dla jednej Olgi na spinki). Teraz przy okazji zmieniam rozmiary koszul pod marynarkę na long, więc to już w sumie 7 koszul w tym roku, ale 3 starsze poszły w świat.

Na garnitur z linii Jort czaję się od dobrych kilku sezonów, bo ogólnie garnitur nie jest u mnie towarem pierwszej potrzeby, ale jakiś jeden lepszy trzeba mieć, więc padło na tę edycję outletu.

W ramach filozofii "less is more" w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedałem na eBayu 5 koszul, dwie pary spodni, parę butów i kilka krawatów, których nie nosiłem plus kilka flaszek perfum. 

Niejako w kontrze do tego co pisał wcześniej @Krzysiek_W - nie chciałbym pisać, że rzucam się na SuSu, bo akurat przecenili, ale "rzucam" się na SuSu, bo to koszule, które najlepiej na mnie pasują, marynarki, które na mnie pasują i wybieram coraz więcej produktów z linii Jort, bo podobają mi się użyte materiały. Czy Jort to już high-end? Nie mam pojęcia, nie rozpatruję tego w takich kategoriach. Wiem tyle, że ta marka niemal ustawiła to Forum z marynarkami i garniturami, ma chyba najwięcej stron jako indywidualny producent i z ciekawości przewertowałem reakcje użytkowników z długim stażem przy okazji outletów sprzed kilku lat - powiedzieć "entuzjazm" to jakby nic nie powiedzieć ;)  

A w ramach wspierania tego w czym polskie marki są dobre zamówiłem w tym roku przemalowanie pary obuwia, pasek do zegarka i cztery krawaty z dwóch wiodących na Forum firm. 

Koszul i garniturów jak na razie w Polsce nie ma w takich specyfikacjach jakie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny szary garnitur za 180€ ciągle dostępny:

https://eu.suitsupply.com/en/c_suits/dark-grey-pinstripe-napoli-suit/P1104.html?cgid=C_Suits&prefn1=size&prefv1=56|54|52&srule=SalePriceAsc&pdp=true

Koszule Jort za 48€, były fajne swetry wełniane od 40€, szorty za 28€, skarpetki Made in Italy za 4€ - najlepsze okazje bardzo szybko się rozeszły.

Ale...

cb82ce1bf49e62a2e360c7acff5219f8.jpg.88075b0b9668d262b373ab848e8a7198.jpg

kura-kiedy-to-5b1d3a.jpg.ef9e60a8eb076cd8f3248a9e344f168a.jpg

2078090969_images(1).jpeg.8286f6b15601cf70011a4f03d3ab6c25.jpeg

I podsumowując:

kurla-kiedys-to-bylo_2018-08-04_09-52-47.jpg.6f64bdae0731e4a1f767597d42f3b429.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

enie chciałbym pisać, że rzucam się na SuSu, bo akurat przecenili, ale "rzucam" się na SuSu, bo to koszule, które najlepiej na mnie pasują, marynarki, które na mnie pasują i wybieram coraz więcej produktów z linii Jort, bo podobają mi się użyte materiały.

Dla mnie to też produkty które idealnie pasują, tak jak produkty OJ i Poszetka. Natomiast mam już tego tyle, że wolę jednak kupić sobie coś innego, niż kolejną marynarkę. Te co mam są wystarczające po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mosze napisał:

Ten garnitur to jednak nie ta sama liga.

Tak na marginesie - noszę inny rozmiar.

To był tylko przykład, że ciągle da się kupić coś normalnego za niskie kwoty - czy akurat tego szukałeś tego konkretnego dnia, nie mogę stwierdzić. Wiem za to, że nowicjuszowi na Forum polecono by skromny, szary garnitur z przewiewnej, całorocznej wełny niż flanelowy powersuit z klapami jak lotniskowiec :) 

7 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Dla mnie to też produkty które idealnie pasują, tak jak produkty OJ i Poszetka. Natomiast mam już tego tyle, że wolę jednak kupić sobie coś innego, niż kolejną marynarkę. Te co mam są wystarczające po prostu.

Ja wszystko rozumiem, lubię, szanuję, ale to Ty skończyłeś ostatni wpis cytuję "Nie trzeba, większość z Was ma w pytę ubrań". Brzmiało to trochę jakbyś próbował moralizować po jak sam przyznałeś dwóch próbach napełnienia koszyka i ostatecznej rezygnacji. Pójdź do poszetki, wesprzyj rodzinny biznes i dostań zniżkę po znajomości nie jest ogólnie dostępną opcją dla ludzi mieszkających za granicą, nie mieszczących się w ich rozmiary i nie znających tak dobrze pana Tomasza lub po prostu zbyt nieśmiałych aby zapytać o dodatkowe rabaty.

Czasem anonimowy zakup od firmy zlokalizowanej "w internecie" przy okazji outletu, bo w pełnej cenie wcale nie musisz jest jakimś wyborem - nie mnie oceniać motywacje. Ja raczej pozycjonuję się jako osoba, która chce podsuwać Kolegom jak najwięcej możliwych opcji do wyboru, a ostateczne głosowanie portfelem należy do nich.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Oj Żorżu Żorżu, widzę że zawsze masz swoje zdanie, zawsze musisz się odnieść do wszystkiego i zawsze Twoja musi być kropka. 

Wesołych Świąt wszystkim 😊

Zawsze mam swoje zdanie to fakt. Odnieść też się czasem lubię, bo przecież rozmawiamy sobie o ciuszkach ;) Kropka kropką - wyjątkowo nie będę już ciągnął tematu i się nie odniosę - niech będzie moja strata ;)

Wesołych Świąt Tobie i wszystkim Kolegom. Niech Wam królik przynosi same full-canvasy za nieduże Eurasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba napisał:

MT w długości long ma niewykończone rękawy. Jest wystarczający zapas materiału żeby odpowiednio dobrać długość rękawa.

Akurat tabele SuSu są ok. Inni za to potrafią mieć w nich miszmasz.

Patrzę na poppvery MT i nie widzę w nich wersji long stąd pytanie na ile realne są te wymiary. MT ma w ogóle długości long w koszulach i popoverach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieścisłość. Odnosiłem się do garniturów / marynarek. Pozostały asortyment jest chyba jedynie w wersji regular, ale rękawy są raczej z tych dłuższych. Sam mam przeszło 190 cm, długie ręce, ale akurat ten wymiar w produktach MT był na mnie ok.
Co do popoverow to tutaj muszę przyznać rozmiarówka jest dziwna i ostatecznie nie zdecydowałem się na zakup. Zazwyczaj nosze M/L, popover w M był na mnie zdecydowanie za duży w każdym wymiarze. S był na styk, ale biorąc pod uwagę skurcz materiału ostatecznie nie zaryzykowałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie otrzymałem przesyłkę z zamówioną koszulą z outletu. I mam pytanie, czy w każdej koszuli SS fiszbiny są na stałe wszyte?

Przy okazji, bałem się, że extra slim będzie za ciasne, ale jest ok (rozmiar 42). W ramionach swobodnie, np. dużo ciaśniej mam w emmanuel berg, ciaśniej też w osovskim. W talii też odpowiedni luz, w klatce zgodnie z tabelą. Zamawiałem białą koszulę len/bawełna, o dziwo len to 61%, a bawełna 31% (nie było tej informacji podanej na stronie), a zwykle przy takiej mieszance to lnu było max. 40 %. Ale dobrze dopasowana to zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sztywniutko napisał:

Właśnie otrzymałem przesyłkę z zamówioną koszulą z outletu. I mam pytanie, czy w każdej koszuli SS fiszbiny są na stałe wszyte?

Nie w każdej. Mam takie i takie. 

Co do składu mieszanek są one zwykle wyszczególnione pod jedną z zakładek na stronie. Mam 50/50, 40/60 i 33/66 jedna z materiału 50/50 od Soktas była dość sztywna w zgięciach łokci przy fasonie extra slim fit.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zamówiłem z SuSu i przyznam że byłem trochę w kropce. Spojrzałem w tabelę rozmiarów i według wymiarów ciała wypada mi 50 albo 102, a wymiary produktu odpowiadające moim dobrze leżącym marynarkom to de facto 94 i wcale nie są one na mnie ciasne.  

Zastanawia mnie skąd ta rozbieżność, tym bardziej że garnitury zamawiane z SuitStudio dla mojej żony leżą na niej idealnie, a były wybierane tylko na podstawie wymiarów ciała.

Macie podobne spostrzeżenia w kwestii wymiarów SuSu? Może wynika to z tego, że w przypadku klatki i talii podają obwód, który wypada inaczej niż podwojony wymiar mierzony na płasko? 

Dywagacje mam z deczka puste, bo zamówiłem marynarki w dwóch rozmiarach, ale może ktoś ma ten sam problem i odpowiedzi szacownych kolegów co nieco rozjaśnią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sztywniutko napisał:

Właśnie otrzymałem przesyłkę z zamówioną koszulą z outletu. I mam pytanie, czy w każdej koszuli SS fiszbiny są na stałe wszyte?

Nie, w serii określanej jako "luksusowe" i kosztujące w sklepach stacjonarnych 99 Euro są wyjmowane. I z informacji jaką uzyskałem w salonie jest to dostępne tylko w najwyższych seriach koszul.

Też się tym zdziwiłem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sztywniutko napisał:

Właśnie otrzymałem przesyłkę z zamówioną koszulą z outletu. I mam pytanie, czy w każdej koszuli SS fiszbiny są na stałe wszyte?

Przy okazji, bałem się, że extra slim będzie za ciasne, ale jest ok (rozmiar 42). W ramionach swobodnie, np. dużo ciaśniej mam w emmanuel berg, ciaśniej też w osovskim. W talii też odpowiedni luz, w klatce zgodnie z tabelą. Zamawiałem białą koszulę len/bawełna, o dziwo len to 61%, a bawełna 31% (nie było tej informacji podanej na stronie), a zwykle przy takiej mieszance to lnu było max. 40 %. Ale dobrze dopasowana to zostawię.

Tak szybko otrzymałeś przesyłkę ??? moja jeszcze nie wystartowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.