Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, michau napisał:

Mam taką i choć jestem z niej zadowolony to próbowałbym jednak ton jaśniejszą. Też granatową, żeby nie było, że light blue emoji6.png
Ten ciemny odcień granatu sprawia wrażenie dość formalnego ubioru. Przez to do zwykłych chino tj bez zaprasowanych kantów czy jeansów słabo pasuje. Odstaje poziomem.
Z doświadczenia wiem, że znacznie częściej sięgam po marynarkę w odcieniu jaśniejszym.

Ja mam odmienne zdanie. Mam 2x SuSu, jedna ciemnogranatowa (chyba nawet dokładnie ten model co linkował Żorż), druga też ciemna ale ton jaśniejsza i częściej zakładam tą ciemniejszą :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii zakupu outletowego, ale chciałbym, żeby to zdjęcie było przydatne dla innych. Otóż w większości marek koszulowych mam rozmiar 42 slim. W SuSu do tej pory wybierałem regularnie 42 extra slim fit. W sensie dopasowania do ciała było to zawsze optimum, natomiast chciałem dodatkowych 1-2 centymetrów długości rękawów i 0.5 cm w szyi (to drugie załatwiam przesuwając guzik).

Natomiast koszule denimowe to zawsze była porażka/zagadka. Ten sam rozmiar, a węższy, krótszy i jeszcze gorzej dopinał się w szyi.

W związku z możliwością zwrotu dokonałem następujących wyborów:

1) koszule noszone solo - pierwsza z lewej i flanela u dołu - 42R extra slim fit, czyli mój standard.

2) koszule noszone tylko do marynarki/krawatu - środkowa na górze - 42L extra slim fit

3) denimowy popover - 42L slim fit

Okazało się, że idealnie rozgryzłem rozmiarówkę SuSu. Koszule standardowe pasują jak zwykle, koszula "biznesowa" ma idealną długość rękawów, a denimowa jest w końcu wystarczająco długa i nie makabrycznie opięta.

 

IMG_20200121_181024774.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Żorż Ponimirski said:

Dla mnie ta (mój ostatni zakup i trzecia już granantowa marynarka z nakładanymi kieszeniami):

https://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-navy-jacket/C839H.html?pdp=true

Właśnie dzisiaj odebrałem dokładnie ten model marynarki.
Zamawiając go myślałem, że to jakiś nowy model... wcześniej jakoś go nie widziałem...
Zdziwiłem się, bo na metce jest rok 2017!

To moja kolejna próba kupienia uniwersalnej, granatowej marynarki "do wszystkiego". Chyba znów nie do końca udana.
Materiał jest raczej z tych delikatnych i wątpię, czy będzie pasował do czegokolwiek innego niż wełniane spodnie.
Z ostateczną oceną poczekam jednak na oględziny w ciągu dnia:)

Ktoś może zna gramaturę tego materiału (E.Thomas 1511-137)?

Najbliżej uniwersalności był model C1257 - niestety z trzech zamówionych przeze mnie egzemplarzy rozmiaru 98 dwa były zdecydowanie za ciasne w talii (raczej uszyte w tym miejscu wg rozmiaru 94) a jedna była rozmiarowo w porządku, niestety jakość szycia przy szlicach była bardzo słaba.
Szkoda, bo i faktura i waga materiału predysponowały ten model do różnych zastosowań.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie:) C1257 jest w odbiorze zdecydowanie "grubsza" niż C839H. Jest też cięższa. 

Zupełnie nie rozumiem, czemu C839H jest klasyfikowana jako "jesień/zima". Moim zdaniem to typowy "all seasons". 
Zarówno waga jak i splot są raczej z tych lekkich i bardziej delikatnych. 

C1257 mógłbym założyć do jeansów (gdybym ją sobie zostawił) a przy C839H mam już duże wątpliwości...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, pmichal said:

Czytając opinie o płaszczach często jest mówione, aby brać rozmiar większy. Mam 182 cm, 70kg i szczupłą budowę. SuSu doradza 46. Szukać 46 czy w związku z opiniami raczej 48?

Zależy, czy chcesz mieć płaszcz z krótkim rękawkiem...

Mam jeden płaszcz SuSu w rozmiarze 98 (bosmankę) i nie wyobrażam sobie krótszych rękawów. Mam 185 cm.
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pmichal napisał:

Czytając opinie o płaszczach często jest mówione, aby brać rozmiar większy. Mam 182 cm, 70kg i szczupłą budowę. SuSu doradza 46. Szukać 46 czy w związku z opiniami raczej 48?

Noszę marynarki w rozm. 50 a po przymiarce Ulstera Poszetki w rozmiarze 52 nawet się nie zastanawiałem nad mniejszym rozmiarem. Z cienkim golfem jest może ciut ciut luzu, ale z marynarką nie wyobrażam sobie mniejszego rozmiaru. Płaszcz imo nie musi być idealnie dopasowany a nawet nie powinien więc skłaniałbym się ku rozmiarowi większemu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał kupić coś z SuSu dla żony/partnerki to sprawa z rozmiarami damskich marynarek i płaszczy jest trochę inna. Marynarka 38L na mojej żonie jest wyraźnie slim fit, a płaszcz 38R jest wyraźnie oversized, ale oba ubrania w ramionach pasują tak samo. Tym niemniej materiały są moim zadaniem o klasę wyżej niż w marynarkach męskich. W podstawowej granatowej marynarce damskiej jest VBC 80% wełna, 20% moher - wygląda to bardzo elegancko. O płaszczu już pisałem - 95% to włókna naturalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
24 minuty temu, grzechu26 napisał:

https://eu.suitsupply.com/pl/new-arrivals/sneakersy%2C-brązowe/FW1464.html?
 

Osobiście jestem zaniepokojony tym co zaczyna się pojawiać w ofercie SuSu.

Bez przesady. Sledza trendy i tyle. Wazne ze nadal mozna tu kupic duzo klasycznych, niezle zaprojektowanych ciuchow. A i klasyczne sneakersy tez nadal sa w ofercie. Ostatnio SuSu zwiekszylo po prostu asortyment typowego casualu (te sneakersy, dresy, tshirty, bluzy z kapturem). Dla mnie to na plus poniewaz zwieksza mozliwosci zakupowe.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamW napisał:

Bez przesady. Sledza trendy i tyle. Wazne ze nadal mozna tu kupic duzo klasycznych, niezle zaprojektowanych ciuchow. A i klasyczne sneakersy tez nadal sa w ofercie. Ostatnio SuSu zwiekszylo po prostu asortyment typowego casualu (te sneakersy, dresy, tshirty, bluzy z kapturem). Dla mnie to na plus poniewaz zwieksza mozliwosci zakupowe.

Jak dla mnie mogli by to sygnować inną marką po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Rozszerzają jedną markę na inny asortyment. Jeśli chcą rosnąć (a zapewne chcą), to muszą się otworzyć na inną klientelę, która czy to bardziej podąża za trendami, czy tez po prostu się 'casualizuje'. Jeśli ktoś kupuje garnitur w SuSu i wie, że jakość jest ok, to czemu nie sprzedać mu bluzy i 'adidasków'? ;) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.