Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Na rozładowanie atmosfery przytoczę fragment skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju o drożyźnie nad polskim morzem.

- Stefan, to co oni zarobią przez wakacje musi im wystarczyć na cały rok

- Kasiu, ale ja nie zapieprzam przez cały rok, żeby wszystko wydać w wakacje...

Ot zwykły dylemat człowieka pracy i człowieka po pracy ;)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eye_lip napisał:

Usługi są jeszcze momentami bardzo tanie, ale na szczęście się normalizują - zakładając że ta praca zajmuje np. 1.5-2h (może@Ernestson podpowie) to 300zl dla klienta nie jest jakas wygórowaną ceną.

Masz rację, to ok. 2h pracy, zależnie od sposobu wszycia rękawa. 300 zł w Warszawie to chyba nie jest wygórowana cena za taką przeróbkę. Sam biorę za nią ok 200 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "szczęście się normalizują"? Nawet nie chce mi się podejmować z Tobą dyskusji, jeżeli uważasz stawkę 150 PLN za 1h pracy (wykonane przez młodego pracownika, którego Pan Józef zatrudnia), za "na szczęście normalną" stawkę.
Dziękuję że nie podejmujesz dyskusji i potwierdzam, że jest to całkowicie normalna i godziwa stawka przychodu za 1h ( nie zarobku ) w małej firmie.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję garnituru na swój ślub. Do zestawu będzie szara kamizelka w krate księcia Walii oraz czarne oksfordy.

Z tego co zauważyłem polecany jest fason Lazio. 

Zastanawiam się, który konkretnie model będzie dobrze pasował do tego zestawu:

 

https://tiny.pl/tnfcz

https://tiny.pl/tnfdx

https://tiny.pl/tnfdg

https://tiny.pl/tnfdt

 

No chyba że polecacie jakiś inny fason? Sylwetke mam raczej przeciętną, nie wysportowaną ale też nie spasioną :D Wzrost 178 cm ok. 73 kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.11.2019 o 14:00, potfur napisał:

Witam,

poszukuję garnituru na swój ślub. Do zestawu będzie szara kamizelka w krate księcia Walii oraz czarne oksfordy.

Z tego co zauważyłem polecany jest fason Lazio. 

Zastanawiam się, który konkretnie model będzie dobrze pasował do tego zestawu:

 

 

 

Lazio jest pewnie polecany z uwagi na cenę. Jeżeli dobrze pamiętam to Napoli, Havana i Lazio są w "dolnej półce" cenowej susu. Z tych trzech Havana się na ślub nie nadaje. Napoli strzelam, że będzie na ciebie za obszerny. Także lazio być może będzie ok bo ma średnie taliowanie. Tzn. bardziej niż napoli, ale mają też modele, które są taliowane bardziej od Lazio. 

Ogólnie rzecz biorąc ja bym polecał zamówić z 5 garniturów Susu różnych modeli i jeżeli nic nie trafisz to kolejne 5, aż znajdziesz coś sensownego. Susu bardzo poprawiło obsługę do Polski. Płaci się teraz w złotówkach i kurier pojawia się z paczką w 3-4 dni. Zwrot jest też przez kuriera (chocaż miałem ostatnio z zamawianiem zwrotu nieco problemów, bo ze 2-3 razy nie przyszedł i musiałęm na infolinii interweniować). Nie przysyłają też już każdego garnituru w indywidualnej paczce, którą się rozpakowuje przez 15 minut. Za indywidualne paczki się dopłaca. Dla mnie to jest plus, bo nie znosiłem wyciągania i skłądania tych fikuśnych pudeł :). 

A co do koloru, to tak jak już przedmówcy powiedzieli, tylko i wyłącznie granaty wchodzą w grę. Niebieskie sobie odpuść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dyjamentowski napisał:

A na biznesowy garnitur Lazio to dobry wybór? Potrzebuję dość uniwersalnego ale głównie biznesowego garnituru, raczej granatowego z dodatkową parą spodni.

TTUMmlF.jpg

Swoją drogą, czy one mają prawdziwe guziki na rękawach?

Wszystko zależy do czego. Ja w związku z tym, że używam garnituru w podróżach zdecydowałem się na travellera. Lazio który tu wrzucasz jest dość formalny, więc powinno być okej.

Tak,guziki są prawdziwe. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem dwa garnitury Havana Traveler w różnych rozmiarach i zawsze były ciaśniejsze od "zwykłej" Havany. Normalnie noszę rozmiar 98 a przy traveler nie mogłem się w niego wcisnąć i musiałem zamawiać rozmiar 52 (102 byłby za długi a 50-tka miała minimalnie za ciasna i miała za krótkie rękawy).

Efekt końcowy był taki, że nie kupiłem żadnego travellera. Szary w kratę był zbyt ciemny i lekko nudny a przez granatowy "przebijała" biała koszula (luźny splot). Wygrała zwykła ciemno-niebieska Havana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić 3-4 garnitury. Ludzie zachwalają Suitsupply. Jestem aktualnie modowym NOOBKIEM.

Bardzo mi się podobają garnitury  Emmanuel Macron GŁÓWNIE CHODZI MI O ODCIENIE KOLORU GRANATOWEGO.

Link1

Link2

Pan Macron nosi ciemne granatowe garnitury. I muszę przyznać że są bardzo dobrze dobrane i TEN CIEMNY GRANAT JEST IDEALNY.  I można wiedzieć jak eksperci określają ten ciemny kolor granatu? Czy to są typowe ciemne odcienie granatowych garniturów? 

GARNITUR NAPOLI, GRANATOWY CZYSTA WEŁNA 1209 PLN

GARNITUR NAPOLI, GRANATOWY CZYSTA WEŁNA S110'S 1399 PLN

GARNITUR LAZIO, GRANATOWY CZYSTA WEŁNA 1209 PLN

GARNITUR NAPOLI, GRANATOWY CZYSTA WEŁNA 1209 PLN

Jak specjaliści oceniają odcienie tych granatów. Czy może wszystkie są podobne i niema zbyt dużych różnic. Domyślam się że jakiś innym ciemniejszy granat to większe pieniądze i nie ma moją kieszeń:P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazio to model bardziej wyszczuplony od Napoli - na mnie lepiej leży Napoli, różnice moim zdaniem nie są wielkie, ale zauważalne. Co do poszczególnych garniturów które wrzuciłeś to głównie różnica jest w fakturze (w mojej ocenie najbardziej formalny charakter ma ten model  P5229M, czyli drugi wrzucony przez Ciebie link, a najmniej pierwszy model: P5539). Musi zastanowić się na jakie okazje potrzebujesz garniturów. Niemniej ja z tych co podałeś to bym kupił nie więcej niż 2 modele, bo jakbyś kupił 3, to miałbyś 3 niemal identyczne garnitury - chyba że o to Ci chodzi ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym celował chyba w te z dwóch ostatnich linków (teraz niestety już nie działają), ale z tego co pamiętam, to one miały taki dobry balans formalności do takiego przeznaczenia. Jeżeli mają to być woły robocze, to na pewno warto, żeby wełna była raczej w niskich wartościach skrętności (tj. 110-120) - bo powinny dłużej wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zamówiłem garnitur od SuitSupply w rozmiarze 46 i potrzebuję porady od osób które mają większe doświadczenie z garniturami oraz wprawniejsze oko ode mnie. Osobiście wydaje mi się, że rękawy powinny być odrobine dłuższe. Potrzebuję garnituru na ślub brata w sylwestra i nie wiem, czy zostawić/zwrócić ten i iść do sklepu Bytom czy Vistula czy może zamówić dłuższy- choć w tym wypadku jest ryzyko, że z ewentualnymi poprawkami krawieckimi się już nie wyrobie. 
IMG_5031.thumb.PNG.1ee05b2553a0f360463f765940743140.PNGIMG_5030.thumb.PNG.0fd80c9e4d4b2d6d208d604ecd8a53d5.PNGIMG_5029.thumb.PNG.990eb0b2f9c75d7208a0c9a7f7245da1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy w marynarce za krótkie, a nogawki za długie. Jeśli zrobisz wymianę bez zbędnych opóźnień, to spokojnie wyrobisz się z poprawkami. Możesz się przejść do Vistuli przeglądnąć Laitner (zwykła linia Vistuli oraz Bytom w ogóle są nie do przyjęcia imo), ale raczej nastawiałbym się dalej na SuSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filiph napisał:

Hej, zamówiłem garnitur od SuitSupply w rozmiarze 46 i potrzebuję porady od osób które mają większe doświadczenie z garniturami oraz wprawniejsze oko ode mnie. Osobiście wydaje mi się, że rękawy powinny być odrobine dłuższe. Potrzebuję garnituru na ślub brata w sylwestra i nie wiem, czy zostawić/zwrócić ten i iść do sklepu Bytom czy Vistula czy może zamówić dłuższy- choć w tym wypadku jest ryzyko, że z ewentualnymi poprawkami krawieckimi się już nie wyrobie. 

Oprócz rękawów to cała marynarka jest za krótka, więc proponuję inny rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.