Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej zmierz wymiary dobrze leżącej już marynarki i porównaj z wymiarami produktu, a jeżeli takowej nie posiadasz to porównaj rozmiary, przede wszystkim klatki piersiowej i ramion. Podobnie jak Koval sugerowałbym te same "longi". Pamiętaj, że rozmiar w talii dosyć łatwo później skorygować u krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pako napisał:

Witajcie, 

zastanawiam się nad kupnem granatowego garnituru z SuSu, aby zaoszczędzić czas i uniknąć błędów zwracam się z prośbą o pomoc. Mam 184 cm wzrostu i ważę 75 kg, fit finder wylicza, że powinienem mieć r. 46.  Zastanawiam się nad trzema fasonami: Lazio, Washington i Havana. lecz obawiam się, że Havana i Lazio może być trochę przykrótka.  Czy przy tej wadze i wzroście warto się zastanawiać nad r. 94 ??

Ja mam podobne wymiary. Brałem rozmiar 46 z Lazio, parę stron wcześniej w tym wątku masz moje zdjęcia w nim. Możesz zobaczyć jak z długościami (tylko rękawy wydłużałem, spodnie były wręcz do skrócenia). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ropóh napisał:

Ja mam podobne wymiary. Brałem rozmiar 46 z Lazio, parę stron wcześniej w tym wątku masz moje zdjęcia w nim. Możesz zobaczyć jak z długościami (tylko rękawy wydłużałem, spodnie były wręcz do skrócenia). 

 

Próbowałeś z jakimś innym fasonem np. Washington ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Pako napisał:

Próbowałeś z jakimś innym fasonem np. Washington ? 

Nie. Lazio jest już tak na mnie dopasowany, że nie wyobrażam sobie czegoś jeszcze bardziej slim (Washinton). Chyba żeby pójść w większy rozmiar np. 48 lub 94. 

Havany nie chciałem, jest mniej formalna przez nakładane kieszenie. Jeszcze możesz wziąć pod uwagę La Spallę, też krój slim, tylko cenowo zbliżasz się już do MTM niektórych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 214 tego tematu zastanawiałem się nad skorzystaniem z MTM w salonie w Zurychu, jako że wg cennika ze strony usługa ta zaczyna się od 739 CHF. Wypada, żebym opisał efekt :)  Umówiłem się więc na spotkanie, które zacząłem od pytania, jakie tkaniny są w jakich cenach. Okazało się, że absolutnie najtańsze, podstawowe tkaniny są jednak od 850 CHF. ("No to czemu na stronie macie 739?" "A nie, to Pan patrzy na Custom Made, nie Custom MTM" "Nie, dobrze patrzę" "Niee, na pewno na Custom Made pan patrzy" Pogadane.)

Tyle nie chciałem wydawać, więc sprawdziłem RTW; o dziwo okazało się, że zarówno Sienna jak i Lazio pasują na mnie całkiem dobrze i kupiłem to drugie. (Piszę "o dziwo", bo wcześniej mierzyłem Lazio w tym samym rozmiarze w salonie w USA i pasowało jak pięść do nosa...) Sprzedawca polecił mi przeróbkę, która sprawiła, że garnitur wyglądał przy drugiej przymiarce dużo gorzej niż fabrycznie :D Poprosiłem o powrót do stanu fabrycznego i zwrot kasy za przeróbkę, na co się zgodzili. W końcu wykonałem jeszcze jedną przeróbkę w Polsce i efekt był moim zdaniem bardzo dobry.

@wally: jak tam Twoje wrażenia z Custom MTM? Obiecywałeś opisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj3501 Dzisiaj odebrałem garnitur od lokalnego krawca po dalszych poprawkach. Moim zdaniem nie przyłożyłem się do przymiarki w sklepie, w skutek czego otrzymałem ją trochę za ciasną (udało się ładnie poszerzyć i jest OK - chodziło raczej o uczucie komfortu) i ciut za długie rękawy (dało się skrócić, ale przy prawej ręce dalej jest te 0.5 cm za długie. Niestety już nie skrócę od dołu więcej). Przy następnym MTM dokonałbym koniecznych zmian. Poza tym zamówiłbym super lekkie płótno. To zwyczajne jest dla mnie zbyt ciężkie i nie pasuje do zwiewnego stylu który sobie założyłem. Nie udały mi się za bardzo spodnie. Niestety wyszło to dopiero po dłuższym posiedzeniu, mianowicie podczas stania są ok, ale podczas siedzenia uciskają pewną ważną dla mężczyzn część ciała ;) Poszerzenie pasa i związana z tym obniżka stanu trochę uratowały sytuację, ale dzisiaj kazałbym sobie ubrać w salonie 48 zamiast 46 i tak dokonać przymiarek. Prawdopodobnie zamówię drugą parę, z wyższym stanem i koniecznie z zakładkami, żeby jakoś uratować sytuację.

Poza tym, jakość wykonania bez zarzutu. Moja rada? Trzeba bardzo pilnować etapu zbierania miary. Efekt można zobaczyć już po tym jak leży garnitur testowy. Myślę, że jeżeli już zdecyduje się na drugi garnitur z serii MTM to obędzie się bez tych chorób wieku dziecięcego. Postaram się wrzucić zdjęcia. Ogólnie mieć swój rozum i nie kierować się na siłę tym co sugerują sprzedawcy. Ten w Berlinie miał już za sobą podobno kilkaset zamówień, ale patrząc przez pryzmat mojego zamówienia jak jest bardziej świadomy klient to różnie to bywa.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wally napisał:

@dj3501 Dzisiaj odebrałem garnitur  

Osobiścię nie brałbym w SuSu MTM. Wydaje mi się, że to trochę loteria jest. W Monachium za każdym razem kiedy wchodzę tak raz na dwa miesiące, jest inna ekipa. Brałem Custom Made z dopasowaniem (opcja poniżej MTM) i polecam, jeżeli ktoś ma okazje to zrobić w salonie, bo online jest w tej samej cenie, a przeróbki i dopasowanie już nie są możliwe. Za 500 Euro można zaryzykować. Mam takie wrażenie, że wielu z obsługi nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Większy budżet przeznaczyłbym na jakiś sprawdzony polski zakład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiścię nie brałbym w SuSu MTM. Wydaje mi się, że to trochę loteria jest. W Monachium za każdym razem kiedy wchodzę tak raz na dwa miesiące, jest inna ekipa. Brałem Custom Made z dopasowaniem (opcja poniżej MTM) i polecam, jeżeli ktoś ma okazje to zrobić w salonie, bo online jest w tej samej cenie, a przeróbki i dopasowanie już nie są możliwe. Za 500 Euro można zaryzykować. Mam takie wrażenie, że wielu z obsługi nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Większy budżet przeznaczyłbym na jakiś sprawdzony polski zakład. 
A w salonie przeróbki są w cenie czy płatne dodatkowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michau napisał:
2 godziny temu, Midlife-Crisis napisał:

 

A w salonie przeróbki są w cenie czy płatne dodatkowo?

W RTW naturalnie nie w cenie ale w opcjach Custom made tak,. Do końca pewny ale nie jestem. Tak mnie informowali przy zamówieniu, ale nie korzystałem, bo przy odbiorze pasowało. Myślę, że jak coś jest ewidentnie źle dopasowane, biorą to na siebie. Jak będę odbierał marynarkę dla syna, to spytam jednoznacznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 09:37, Midlife-Crisis napisał:

Osobiścię nie brałbym w SuSu MTM. Wydaje mi się, że to trochę loteria jest. W Monachium za każdym razem kiedy wchodzę tak raz na dwa miesiące, jest inna ekipa. Brałem Custom Made z dopasowaniem (opcja poniżej MTM) i polecam, jeżeli ktoś ma okazje to zrobić w salonie, bo online jest w tej samej cenie, a przeróbki i dopasowanie już nie są możliwe. Za 500 Euro można zaryzykować. Mam takie wrażenie, że wielu z obsługi nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Większy budżet przeznaczyłbym na jakiś sprawdzony polski zakład. 

Dodatkowe pytanie: potrzebuję w miarę szybko zmontować garnitur na wesele (jako gość). Nie siedzę w temacie klasycznej elegancji na co dzień, a dodatkowo mieszkam w Danii i generalnie jest tu dość drogo. Jednak z tego co widzę, SuSu ma sklep w Kopenhadze. W najbliższy weekend będę w Polsce i miałem się wybrać do sklepu Tomka Milera, który jak sądzę oferuje godną jakość za uczciwe pieniądze w najnowszym wydaniu kolekcji RTW (1000-1500 pln w preorderze). Jak w tym porównaniu wypada SuSu? Mam na myśli budowę garnituru, materiał, ewentualne poprawki i cenę?

Często bywam w Szczecinie, ale tam jest już całkiem ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, achimpe napisał:

w miarę szybko {...} Tomka Milera {...} w preorderze

Tu widzę sprzeczność.

Poza tym w tej chwili SuitSupply ma ciekawszą (ale też droższą) ofertę z punktu widzenia konstrukcji garnituru.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.