Jump to content

Parker

Użytkownik
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Parker

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

383 profile views
 1. Wydłużałem rękaw w Havanie o 1,5 cm. Mnie odległość guzików od krawędzi nie przeszkadza.
 2. Mam podobne parametry i w tym kopycie pasuje na mnie 8.5 (oksfordy – przyszwa się schodzi). 9.0 byłoby za długie. Ale tak jak pisze @saphir.pl, najlepiej zamówić oba rozmiary.
 3. Dzięki za opinie. Dzisiaj (po bardziej aktywnym dniu) F po założeniu cisną na tyle, że muszę z nich zrezygnować. G zdają się z kolei lepiej trzymać stopę po zastąpieniu sklepowego wiązania docelowym. Zobaczymy, jak będą się zachowywać.
 4. Zamówiłem oksfordy 77001 (kopyto Ina) w rozmiarze 8.5 i waham się między wyborem tęgości F i G. Jak dużą tendencję mają buty Patine do rozchodzenia się? F są lekko ciasne w podbiciu (na wysokości łączenia przyszwy z obłożynami) oraz lekko uciskają pięty. Mimo to siedziałem w nich ponad pół godziny i nie było tragedii; nie było też większego dyskomfortu przy delikatnej próbie chodzenia. W rozwiązanych butach za lewą stopę mogę włożyć mały palec, ale nie "do dna", a za prawą wchodzi tylko łyżka. Obłożyny ("przyszwa") lekko się rozchodzi: G są wygodne na szerokość. W rozwiązanych butach mogę włożyć za stopę wskazujący/mały palec do końca. Obłożyny schodzą się prawie całkowicie (żeby całkowicie zablokować piętę, muszę zawiązać je jeszcze ciaśniej, ale wtedy nacisk sznurówek jest za duży): Biorąc pod uwagę wygodę w tym momencie, brałbym G, ale obawiam się, że rozbiją się na tyle, że będą luźne w pięcie. F z kolei muszą lekko się rozejść, żeby były wygodne, ale niewielka szpara między obłożynami daje bezpieczny margines. Proszę o poradę - które wybrać? (Swoją drogą, buty mają bardzo ładne kopyto - według mnie ładniejsze niż Yanko na 962 G i 790 F, które też zamówiłem. :) Różnica między Iną F a G jest z zewnątrz ledwo widoczna; w obwodzie to koło 0,5 cm, a podeszwa wygląda na identycznej wielkości.)
 5. Dzięki za komentarze. Widocznie moje wymagania były niewspółmiernie do ceny. @Marcous: mnie w wyborze rozmiaru pomogła informacja o rozmiarze wkładki. Możesz poszukać na Styleforum: https://www.google.pl/search?q=meermin+6.5UK+insole+site%3Astyleforum.net, wcześniej w tym wątku albo napisać do producenta.
 6. To mój pierwszy post na Forum po długim czasie biernego śledzenia. Dobry wieczór wszystkim. Zdecydowałem się na zakup pierwszych dobrej jakości butów. Właśnie dotarła do mnie paczka z Meerminami: https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4643. Niestety para, którą dostałem, okazała się być bardzo niechlujnie wykończona. Krzywo zamocowany pas przy lewym obcasie: Wgłębienie w podeszwie: Odprysk: Plamy barwnika: "Maźnięcia" i ciemniejszy kolor wzdłuż pasa: Klej w dziurkowaniu: Buty wyglądają na drugiej jakości. Nie wiem, na ile te wady można zniwelować pielęgnacją (martwią mnie zwłaszcza pierwsze dwie - tu chyba niewiele można poradzić). Czy przy tych wadach warto w ogóle zostawić tę parę i próbować odzyskać część pieniędzy, czy lepiej od razu odesłać? Proszę o opinię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.