Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Servetch napisał:

Moim zdaniem są zdecydowanie lepsze, głównie wykończenie (obszycie dziurek na guziki) oraz materiał (zazwyczaj).

Plus guziki z masy perłowej w standardzie (w Oldze trzeba było dopłacić 8€ do opcji premium) i poprawcie mnie ale rękawy wszyte są chyba jakimś bardziej fancy sposobem - widać taki ręcznie szyty szew dookoła ramienia i szew boczny koszuli nie zbiega się ze szwem rękawa. Materiały widziałem wyłącznie E.Thomas.

Ciekawi mnie czy ktoś wie gdzie je mogą szyć w Polsce?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bo na całym świecie wytwarza się tego typu dobra luksusowe, poza tym nie konkuruję ceną, a ręczne wszycia rękawa, obszywane ręcznie wszystkie dziurki, wszywana ręcznie plisa etc. to albo na południu Włoch albo w Indiach i raczej nie za 100 euro tylko więcej.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myślisz, że koszula full-wypas zrobiona w Polsce wypadłaby cenowo pomiędzy Neapolem a New Delhi? Nie zakładam z góry, że w naszym kraju brakuje skilla, skoro robimy bardzo dobre ręcznie wykonane produkty galanteryjne (Twoje i innych rzemieślników na Forum) i wykonujemy koszule dla najwyższej linii SuSu. Czy przeskok na pełną ręczną robotę byłby duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy myślisz, że koszula full-wypas zrobiona w Polsce wypadłaby cenowo pomiędzy Neapolem a New Delhi? Nie zakładam z góry, że w naszym kraju brakuje skilla, skoro robimy bardzo dobre ręcznie wykonane produkty galanteryjne (Twoje i innych rzemieślników na Forum) i wykonujemy koszule dla najwyższej linii SuSu. Czy przeskok na pełną ręczną robotę byłby duży?


Byłaby dużo droższa ale to nie o to chodzi. Nikt nie ma w tym interesu aby robić takie koszule. Jest to nieopłacalne, nie ma konwersji na sprzedaż, nie ma pracowników którzy to robią, nie ten target.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan Elegant napisał:

Ta firma nie produkuje tkanin koszulowych.

Oczywiście moja pomyłka. Chodziło o Thomas Mason.

 

IMG_20200417_064211332.jpg

IMG_20200417_064138301.jpg

@Pawcio mam takie małe porównanie. 

1) koszula z najwyższej linii ma rękaw osadzony z marszczeniem, wykończony pojedynczym ściegiem, a szwy idące wzdłuż rękawa i korpusu szyte są wysoką gęstością. Szew boczny i szew rękawa nie schodzą się.

IMG_20200417_073054167.thumb.jpg.bafa422461bcba030be2d8628502d7ab.jpg

IMG_20200417_073116989.thumb.jpg.f82f1995d9da8717920291243bce5f3d.jpg

2) W linii środkowej (purple) rękaw osadzony jest z użyciem szwu wysokiej gęstości, natomiast wzdłuż rękawa i korpusu biegną szwy standardowej gęstości. Szew boczny i szew rękawa schodzą się.

IMG_20200417_073413857.thumb.jpg.65641062974b3565c7cac15149a3a00c.jpg

IMG_20200417_073430794.thumb.jpg.02060984ec6e71225f26d8b4bc038e86.jpg

Linia purple ma natomiast kilka cech linii wyższej - ładniej obszyte dziurki niż standard, czasem perłowe guziki, i szew boczny wykończony na dole takim trapezem z materiału (nie znam fachowej nazwy).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eduardo napisał:

Z ich butami miał ktoś do czynienia? Interesuje mnie rozmiarówka w cm.

Co prawda nie znam ich rozmiarówki w cm, ale patrząc na doświadczenia z różnymi firmami, to kierowanie się długością wkładki czasem jest zgubne. Zamówiłem na outlecie dwie pary w rozmiarze 40. Jedne brązowe Derby (FW16712105) drugie Tassel Loafers, zamszowe (FW182905). Na moich stopach najlepiej leżą Berwicki i od nich zawsze wybieram rozmiar UK 6 (39). Derby leżą bardzo dobrze, natomiast do Loafersów nie byłem w stanie włożyć stopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Karol_Cz. napisał:

Co prawda nie znam ich rozmiarówki w cm, ale patrząc na doświadczenia z różnymi firmami, to kierowanie się długością wkładki czasem jest zgubne. Zamówiłem na outlecie dwie pary w rozmiarze 40. Jedne brązowe Derby (FW16712105) drugie Tassel Loafers, zamszowe (FW182905). Na moich stopach najlepiej leżą Berwicki i od nich zawsze wybieram rozmiar UK 6 (39). Derby leżą bardzo dobrze, natomiast do Loafersów nie byłem w stanie włożyć stopy. 

Szukając ostatnio loafersów zauważyłem, że znacząca ilość firm zaleca wybór loafersów o rozmiar większych od pozostałych butów danej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

1) koszula z najwyższej linii ma rękaw osadzony z marszczeniem, wykończony pojedynczym ściegiem, a szwy idące wzdłuż rękawa i korpusu szyte są wysoką gęstością. Szew boczny i szew rękawa nie schodzą się.

Red line również ma te cechy.

IMG_7671.thumb.JPG.13f899bda08fb2b92fa6d2fbee695a6a.JPG

susu.thumb.jpg.a1b15543d126c8d998567d551b6921ed.jpg

To moja najlepiej wykonana koszula, zresztą made in Poland. Slim fit w kołnierzyku 38 nie jest workowaty przy ok. 100 cm w klatce i 85 cm w pasie, przeciwnie. Na mnie koszula leży idealnie. Extra slim fit jest bardzo, bardzo wąski w tym rozmiarze. Jedynym "minusem" była pełna cena, którą zapłaciłem, czyli 99 euro. Biorąc pod uwagę jakość wykonania, materiał i dopasowanie do mojej sylwetki pełna cena jest akceptowalna.

Niestety w outlecie koszul tej linii w tym rozmiarze nie udało mi się znaleźć i kupiłem jedną z linii purple i jedną blue (jorty były tylko extra slim fit). Ta pierwsza wykonana jest bardzo słabo (tkanina Monti, szycie, o ile dobrze pamiętam, w Macedonii), materiał lekko gryzący. Dużo lepiej uszyta jest najtańsza koszula (tkanina no name, traveller, made in Mauritius) i w promocji to bardzo dobry zakup.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary 46/23 doszło parę modeli marynarek.

Z drugiej strony, ktoś zwracał outletowe zamówienie z odbiorem paczki przez kuriera? Kurier zamówiony na wczoraj i nie otrzymałem od SuSu czy UPS żadnego info czy odbiór paczki został przesunięty czy wydarzyło się jeszcze coś innego, a zwrot został "klepnięty" na stronie suit supply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.