Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z tym problemu nigdy dotąd nie miałem, latem od pewnej temperatury i tak się spocisz. 
Z tą różnicą, ze cupro "oddycha", a poliester już nie ma bardzo.
To ciekawe, bo te droższe Havany, które posiadam i były wyceniane na 499$ mają właśnie poliester, tańsze zaś z ceną metkowa 399$ posiadają cupro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Aras said:

A robiliście kiedyś testy na to "oddychanie", bądź "nie oddychanie"? Z odpowiedniego poliestru robi się ubrania sportowe i jakoś nikt nie umiera z "braku oddychalności"...

Mam i takie i takie marynarki i żadnej różnicy nie widzę...  

Ubranie sportowe "dziala" inaczej. Przylega do ciała, przez co odprowadza wilgoć i szybko wysycha bo nie jest higroskopijna. Po za tym to inny poliester - zazwyczaj mikrofibra, ma dużo cieńsze włókna.

Edit.

Jak dmucham przez ubranie sportowe, to powietrze przechodzi swobodnie, jak przez bawełnę. Natomiast ten poliester w rękawach jest praktycznie nieprzepuszczalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z okazji święta pochwalę się pewnym sukcesem. Przy okazji dyskusji o kursie euro stosowanym przez SuSu znalazłem dwie marynarki (C1503M i C1517) wycenione u nas na prawie 2200 zł, a gdzie indziej na bodajże 229 euro. Zgłosiłem to to ich supportu i otrzymałem zdawkową odpowiedź, że na to spojrzą... Już straciłem nadzieję... a tu dzisiaj patrzę i widzę sukces: ceny spadły do 1069 zł. "Rabat" prawie jak w outlecie:)

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aras napisał:

To ja z okazji święta pochwalę się pewnym sukcesem. Przy okazji dyskusji o kursie euro stosowanym przez SuSu znalazłem dwie marynarki (C1503M i C1517) wycenione u nas na prawie 2200 zł, a gdzie indziej na bodajże 229 euro. Zgłosiłem to to ich supportu i otrzymałem zdawkową odpowiedź, że na to spojrzą... Już straciłem nadzieję... a tu dzisiaj patrzę i widzę sukces: ceny spadły do 1069 zł. "Rabat" prawie jak w outlecie:)

 

Brawo :) też mnie zastanawiała ich stosunkowo wysoka cena jak na ,,zwykłe” lniane marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - z outletu kupiłem dwie koszule (dwa różne rozmiary tego samego modelu). Rabat dodatkowy przy dwóch wynosił 20 %. Zwróciłem jedną z nich.

Dzisiaj dostałem zwrot. Zwrócili kwotę, że wyszło iż kupiłem 1 koszulę z rabatem dodatkowym 20 %. Ogólnie tak robili? Bo się zastanawiam czy nie napisać do nich, że za dużo mi zwrócili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały przegląd tego, co udało się pozyskać z outletu. Może przyda się komuś na przyszłość…
Wszystko to rozmiar 98 (mam 185 cm).

Na początek dwie Havany.
Po lewej letnia mieszanka wełna, jedwab, len. Ten garnitur przymierzałem już rok temu i odesłałem ze względu na produkt „spodniopodobny” (czytaj. rajtuzy)… W cenie outletowej (coś koło 1300 zł) postanowiłem raz jeszcze spróbować… i chyba znów odeślę (zbyt mały zapas materiału).

Po prawej ponoć zimowa wełna VBC „psi ząb”. 
Za 560 zł trudno narzekać...
Raczej zostaje.
9804957_Havana98kratajedwablenwenapsizbzimowa98.thumb.jpg.419942fbaae34212be218462816bd6c6.jpg

 

Dalej,

Lazio - letnia mieszanka wełna, jedwab, len. Liczyłem na ciekawszy kolor (w rzeczywistości to coś pomiędzy tymi fotografiami). Trudno to chyba będzie z czymkolwiek łączyć… Na plus: moim zdaniem leży całkiem przyzwoicie.

2069550588_Lazio98jedwablenwenaniebieski.thumb.jpg.752067368a4757729fc43b80b336cbe9.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aras gratuluję dopasowania, właściwie możesz wybierać tylko pod kątem estetyki i materiału, który najbardziej teraz potrzebujesz. Mi by było trudno odrzucić jeden zdecydowanie, ale cicho opowiadam się za zostawieniem granatowego Lazio wełna/leń. Utwierdziłeś mnie ponownie w przekonaniu, że jak garnitur SuSu na 185cm+ to long - dzięki za wszystkie zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały/uwagi. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się co dalej. Raczej na pewno zostawię sobie "zimową" jodełkę  VBC (którą z rozpędu nazwałem psim zębem), bo za takie "grosze" to ciężko kupić porządne spodnie a co dopiero garnitur.

Pomyślę jeszcze nad którymś z letnich garniturów... Trudno tutaj jednak mówić o jakiś wielkich okazjach cenowych (być może z wyjątkiem Sienny). 
Dobre wrażenie robią tkaniny E.Thomasa - mieszanki wełny, jedwabiu i lnu, czyli szary w kratę i niebieski. Ten pierwszy niestety ma super wąskie spodnie a drugi "trudny" kolor.

@skatej Zamawiałem jeszcze koszule rozmiar 39 long ale już je odesłałem. Extra slim fit był za ciasny w klatce a zwykły slim fit za luźny chyba wszędzie.
Zamówiłem też dwie pary spodni: jedne lniane Brescia (i te zostawiam) i jedną białą mieszankę bawełny z lnem (bodajże Brentwood) - te oddaję, ale nikomu ich nie polecam. Materiał jest bardzo prześwitujący a sam egzemplarz wygląda jakby przeszedł wiele outletów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Czy garnitur z linka będzie nadawał się do rozkompletowania? Może ktoś go oglądał na żywo? Potrzebuje letni garnitur na kilka okazji ale nie chciał bym żeby leżał w szafie... Szukałem także wełny z lnem, żeby się tak bardzo nie gniótł jak sam len, albo len z bawełną. Jednak chciałbym żeby był bardziej przewiewny i "letni" oraz mniej formalny niż sama wełna.

https://eu.suitsupply.com/pl/havana-suits/garnitur-havana%2C-jasnoszary%2C-w-pepitkę/P6027.html?cgid=havana-suits&pdp=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, można zawsze wypruć, ale to są dodatkowe koszty. Może są inne powody zastosowania podszewki - wiotkość/delikatność tkaniny (?). W każdym razie dają pełną podszewkę do niektórych lnianych marynarek, co wg mnie jest już nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.