Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam problemu z założeniem takiego garnituru. Prawdę powiedziawszy moje otoczenie (również praca) gorzej reaguje na eleganckie granaty, niż na "odlotowe gajery":)
Tak jak napisał Żorż, ten zestaw bardzo dobrze nadaje się do zdekompletowania. Jest na tyle nieformalny, iż marynarka nawet z odpowiednimi jeansami powinna zagrać...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie krat na szwie środkowym pleców rzeczywiście fikutaśne.😏

Co jeszcze ciekawe, dość podobna marynarka Jort solo, już bez spodni, kosztuje... 1300 zł. 

https://eu.suitsupply.com/pl/c_jackets/brązowy-kratka-jort-marynarka/C1289.html?cgid=C_Jackets&prefn1=size&prefv1=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

Tym razem granatowy Jort (P4080) wełna Super 150. Półpodszewka. Moim zdaniem tkanina całoroczna, choć SuSu sugeruje wiosnę/lato. Splot na tyle ciasny, iż "nie przebija" kolor koszuli. 
Materiał oczywiście dosyć delikatny i elegancki. 
Cena outletowa 1624 zł za full-canvas.

Zrobiłem tylko kilka zdjęć i na każdym z nich plecy wyglądają średnio. 
W rzeczywistości (mam nakręcony film) układają się całkiem przyzwoicie jak na półpodszewkę i tak delikatną tkaninę.

Prawdziwym problem jest "dziwne" marszczenia z przodu pod lewym obojczykiem (prawa strona na zdjęciach).
Trochę się łudzę, że po użyciu parownicy znikną... ale mam wrażenie że to są jakieś "niedopasowania" na linii konstrukcja/materiał/moja sylwetka...

Plusy:
- podoba się
- przewiewność - da się to cudo nosić nawet latem
- dosyć szerokie nogawki jak na SuSu

Minusy:
- wspomniane marszczenie
- delikatność tkaniny
- zbyt mało okazji do założenia
- podobne pieniądze kosztuje zwykły Super 110 Lazio z pełną podszewką, który choć nie full-canvas, to zapewne będzie się "łatwiej" nosiło i będzie więcej wybaczał.

Skłaniam się do odesłania...

1918177387_granat-01.thumb.jpg.ee2a378d24693a78f3b4b31ee2187d90.jpg

 

249761802_granat-02.thumb.jpg.24f89aa1e1ca44229803df9c8b377f5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy garnitur widzę tylko pod warunkiem perfekcyjnego dopasowania do odcienia cery, są takie kolory, które w przypadku złego dopasowania do kolorytu twarzy i włosów dają bardzo kiepski efekt, wydaje mi się, że to może być jeden z takich kolorów. Z koszulą też łatwo nie będzie, trzeba mieć dużą wyobraźnię i wprawę, aby nie straszyć w takim stroju, ale do odważnych świat należy!

22 godziny temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ale za to rozkompletowany zarówno jako odd jacket jak i ciekawe spodnie do spokojniejszej góry spokojnie zagrają. Za 1000zł to chyba dobre 2w1.

Zgadzam się, świetny pomysł, ja chyba tylko w ten sposób bym się odważył włożyć tę marynarkę lub spodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj ma może porównanie między marynarką w kroju Soho a dwurzędową Havaną? Soho już od dobrych kilku lat nie ma, Havana wygląda bardzo podobnie, więc zastanawiam się, czy to jest ten sam krój, tylko zmienili nazwę, czy może Havany jakoś istotnie się różnią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aras nie jestem w żaden sposób ekspertem, ale mam jeden garnitur bespoke od krawca starej daty w którym podobne marszczenia mam w okolicy talii i na klapach. U mnie wynika to z naddatku materiału w stosunku do płótna i efekt jest taki, że praktycznie go nie noszę. Być może podobnie jest u Ciebie, albo np. źle wszyli rękaw i został naddatek nad obojczykiem. Może dlatego garnitur trafił do outletu.

 

Poza tym jest świetny. Jeśli defekt w rzeczywistości nie jest tak zauważalny to ja bym zostawił, ale musisz sam ocenić czy Cię to nie zniechęci do noszenia tego garnituru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.
Tym razem granatowy Jort (P4080) wełna Super 150. Półpodszewka. Moim zdaniem tkanina całoroczna, choć SuSu sugeruje wiosnę/lato. Splot na tyle ciasny, iż "nie przebija" kolor koszuli. 
Materiał oczywiście dosyć delikatny i elegancki. 
Cena outletowa 1624 zł za full-canvas.
Zrobiłem tylko kilka zdjęć i na każdym z nich plecy wyglądają średnio. 
W rzeczywistości (mam nakręcony film) układają się całkiem przyzwoicie jak na półpodszewkę i tak delikatną tkaninę.
Prawdziwym problem jest "dziwne" marszczenia z przodu pod lewym obojczykiem (prawa strona na zdjęciach).
Trochę się łudzę, że po użyciu parownicy znikną... ale mam wrażenie że to są jakieś "niedopasowania" na linii konstrukcja/materiał/moja sylwetka...
Plusy:
- podoba się
- przewiewność - da się to cudo nosić nawet latem
- dosyć szerokie nogawki jak na SuSu
Minusy:
- wspomniane marszczenie
- delikatność tkaniny
- zbyt mało okazji do założenia
- podobne pieniądze kosztuje zwykły Super 110 Lazio z pełną podszewką, który choć nie full-canvas, to zapewne będzie się "łatwiej" nosiło i będzie więcej wybaczał.
Skłaniam się do odesłania...
1918177387_granat-01.thumb.jpg.ee2a378d24693a78f3b4b31ee2187d90.jpg
 
249761802_granat-02.thumb.jpg.24f89aa1e1ca44229803df9c8b377f5c.jpg
Rzeczywiście nie wyglada to za dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://eu.suitsupply.com/pl/c_jackets/granatowy-kratka-havana-marynarka/C5721.html?cgid=C_Jackets&prefn1=size&prefv1=48

 

Czy ta marynarka może mieć zastosowania jako podstawowa marynarka granatowa? Niestety, gładkiej już nie ma w moim rozmiarze.

Mam parę marynarek w kratę, chciałbym w końcu kupić typową granatową, do różnych zastosowań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pan Elegant napisał:

Wygląda to fatalnie. Gdyby to nie był Jort, tylko Vistula, to dostalbys tu zje...kę, że nie warte to 500 zł.

I teraz koledzy popatrzcie na zdjęcia i powiedzcie czy nadal uważacie, że kiepsko wykonane full canvas jest lepsze niż dobra, nowoczesna klejonka.

Możesz rozwinąć? Na jakiej podstawie oceniasz jakość wykonania tego garnituru? Jest w sposób oczywisty kiepsko dopasowany do sylwetki noszącego, dodatkowo wykonany z tkaniny która najprawdopodobniej nie powinna zostać użyta do uszycia garnituru, bo z tego co pisze autor zdjęć jest oba bardzo delikatna przez co mocno się marszczy. Ale co to ma do sposobu konstrukcji i oceny że garnitur został kiepsko wykonany?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka Nie do końca jest dla mnie oczywiste kiepskie dopasowanie do sylwetki. Myślę, że gdyby zamiast tak delikatnej tkaniny użyta została bardziej "standardowa" wełna i marynarka miała pełną podszewkę, to dopasowanie, przy identycznych wymiarach, wyglądałoby o niebo lepiej.

Moje zdjęcia generalnie uwypuklają wszelkie niedoskonałości. Są robione przy bardzo silnym bocznym świetle i mają podkręcony kontrast. Dodatkowo stoję "na baczność".

Generalnie ciągle jestem na "nie", jeśli chodzi o ten garnitur.

Tak to wygląda na modelu SuSu:
https://a.suitsupplycdn.com/video/upload/video/suitsupply/lookbook/P4080.mp4

I z lekka "podkręcone" zdjęcie:

159063812_P4080-SuSumodel.thumb.jpg.dfa47f63324515a6cdaa532326a6d3bb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taliowanie jest jakieś nierealne, czy marynarka ma faktycznie takie proporcje?

O, i pan model ma podobny efekt do obserwowanego przeze mnie w niektórych marynarkach bez konstrukcji - linia ramion zaburzona (czy oddająca wiernie) przez tzw kaptur. Efekt, oczywiście, niepożądany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w nawiązaniu do kolegi @Aras ostatnio zamówiłem model Havana z aktualnej kolekcji (https://eu.suitsupply.com/pl/suits/garnitur-havana%2C-granatowy/P5654.html?pdp=true). Niestety marynarka marszczyła się niemiłosiernie, a potencjalne prasowanie zagnieceń prawdopodobnie nic nie daje, ponieważ po kilku ruchach ten materiał będzie się nadal gniótł. Takie uroki marynarki bez żadnej konstrukcji. Jeżeli kogoś interesuje - to mam kilka zdjęć tego modelu. Natomiast mam pytanie trochę z innej beczki, czy ktoś wie jaki jest aktualny termin realizacji zamówień ? złożyłem i opłaciłem zamówienie w poprzedni czwartek, a status zamówienia od tamtej pory ani nie drgnął... Zastanawiam się, kiedy mogę spodziewać się wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol_Cz., podczas składania zamówienia miałeś podaną informację o dacie dostawy. Z mojego doświadczenia- SuSu bardzo dobrze szacuje ten termin i dostawa jeszcze nigdy nie była opóźniona choćby o 1dzień. Abstrahując od tego- wydaje mi się, że aktualnie z uwagi na wzmożony ruch w sklepie (outlet) zamówienia są realizowane dłużej (szacowany czas dostawy, z tego co zauważyłem, nawet do 14 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.