Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Markus napisał:

@Pan Garnitur fajna kolekcja zegarków. Co to za model z ostatniego zdjęcia?

Dziekuję, drugie hobby zaraz po garniturach. :)

Zegarek to Atlantic Worldmaster z niebieskim "ringiem". Poluję na Atlantica Milano, ale narazie nie mogę trafić w okazyjne cenie.

3 minuty temu, maciato napisał:

Wygląda na Atlantica.

W punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hargin napisał:

Niedługo koniecznym będzie połączenie tego wątku, z bliźniaczym każualowym ... ewentualnie krótki FAQ co tu, a co tam :-) 

Robię co mogę, ale czasami ręce opadają a czasami coś przeoczę. Z drugiej strony obserwuję na forum spadek poziomu formalności prezentowanych strojów. Mój post z dżinsami w CMDCNS spotkał się z komentarzem typu co tak formalnie. Może powoli zmienia się postrzeganie/rozumienie słowa formalny. W każdym razie przeniosłem dyskusyjne posty i zachęcam do donoszenia na kolegów, znacznie nam to ułatwia pracę :D 

1 godzinę temu, Hargin napisał:

@xkoziol powrócił :D sytuacja się normalizuje 

A drugi obóz napisze, że ma dość jego chamstwa i tolerowania takiego zachowania przez moderację.

Może przestańmy robić z Michała forumową maskotkę!  W końcu @xkoziol to nie napis na dropsie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hargin napisał:

Niedługo koniecznym będzie połączenie tego wątku, z bliźniaczym każualowym ... ewentualnie krótki FAQ co tu, a co tam :-) 

Nie wiem, czy istnieją jakieś zatwierdzone reguły. Jeśli nie, proponuję następujące reguły eksperckie:

- garnitur lub coś wyżej (smoking, frak) -> tutaj;

- marynarka i (krawat lub mucha) -> tutaj;

- reszta -> casual.

Uzasadnienie: reguły są proste i biorą pod uwagę rzeczy potocznie uważane za eleganckie, rzadko spotykane u współczesnych Polaków. Wątpliwości zawsze będą (garnitur z rozpiętą koszulą a'la latino lover i trampki, albo - każualowa kurtka do eleganckiego zestawu), w razie czego trzeba zdać się na wyczucie autora albo moderator przeniesie :). W każdym razie ostatni post kolegi @Kyle niewątpliwie pasuje tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

Na ponad 5 tysięcy postów, które napisał kolega @xkoziol na palcach jednej ręki mógłbym policzyć takie które może określiłbym jako chamskie. Kolega Michał pisał często dosadnie, ale za to przynajmniej pisał co myśli i celnie punktował różne absurdy a jego posty były dobrą odtrutką na pretensjonalność aż bijącą z niektórych postów na forum (niestety czasem również i moich). Do tego naprawdę często pisał naprawdę merytorycznie... w odróżnieniu od niektórych forumowych kolegów których aktywność na forum polega głównie na wklejaniu zdjęć kolorowych damskich szpilek, brzydkich gadżetów i chłopców w za ciasnych skórzanych kurteczkach... a którzy przez moderację są jak najbardziej tolerowani. Mnie postów Michała będzie brakować.

Tak, (piszę jako użytkownik) też jestem takiego zdania. I mam nadzieję, że Michał nie obraził się na forum i będzie nas dalej wspierał.

Tylko szczerze (teraz jako moderator) mówiąc mam po dziurki robienia z Michała napisu na dropsie typu dajesz kozioł; no kozioł, gdzie jesteś, dowal nowemu w leginsach. Jeśli co niektórzy czują potrzebę wyrażenia krytyki, walki ze szpilkami, leginsami czy innymi takimi akcesoriami (sam to robię jako moderator i czasami nawet tego nie zdążycie zauważyć) proszę bardzo. Naprawdę nie trzeba wzywać do tego Michała. Więcej odwagi! I tego dotyczył mój wpis.  

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Aron napisał:

Nie prościej zlikwidować ten podział na 2 wątki? Dla butów jest jeden wątek i pojawiają się buty na narty, buty sportowe, buty żeglarskie itp. oczywiście pomiędzy wszelkiego rodzaju butami eleganckimi.

Ja jestem za. To sztuczne rozdzielenie. Każdy rozumie inaczej casual. Wiele jest wątków w tym temacie, które według mnie bardziej by się nadawały do casualu i vice versa sporo jest w casualu które mogłyby pojawić się tutaj. To ułatwiłoby sprawę, zarówno dla przeglądających i moderatorów. Poziom w temacie casualowym jest dość wysoki; nikt tam nie rozumie casualu jako jeans z bluzą dresową. Ponadto, w CMDNS jest średnio ok. 5 wpisów dziennie, w CMDCNS jest średnio ok. 2, więc wrzucanie casuali tutaj nie odformalizowałoby nadto tego tematu.

A w końcu, w tych obu tematach chodzi o jedno i to samo - oglądanie ciuszków :) 

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mimo wszystko sporo jest okazów nieprzystających do tematyki forum. TAmten wątek jak rozumiem w tym celu powstał, a przekształcił się w smart-casual. Dlatego może smart-casual + wszelkie odcienie formalności w CMDNS, a radosna twórczość tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o formalności pod postem@waski w wątku "casual" ale tak z przymrużeniem oka ;)
Kilka zdjęć w tamtym wątku prezentowało w moim odczuciu dość wysoki poziom formalności. Ok, garniturów nie było, ale spojrzałem na swój zestaw z kardiganem i zastanawiałem się mocno czy wypada mi wstawić fotkę w wątku "casual" ;)
Tak jak koledzy powyżej jestem za jednym wątkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.