Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumaczy mi ktoś o co tu chodzi? Ten sam krawat w dwóch różnych sklepach, cena zupełnie inna. Posiadam ten z EM, na zdjęciach tego nie widać, ale jeżeli chodzi o kolor/wzór/deklarowany materiał są identyczne. Na stronie EM gorsze zdjęcie, ale w rzeczywistości wygląda jak ten od Buczyńskiego. Załączam linki. 

https://buczynskisklep.pl/pl/p/Granatowy-krawat-jedwabny-w-zielone-kwiaty/47
https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Krawat-jedwabny-zielony-w-mikrowzor-EM-37/14216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się jednoznacznie kojarzy ze starszymi panami w kamizelkach wędkarskich... Oprawki z nałożonymi dodatkowymi szklani wyglądają dość ciężko. Zreszta gdy uniesiesz szkla przeciwsłoneczne nie jest lepiej... Choć  mogę byc w błędzie i chętnie zobaczę udane  stylizacje. Sadze jednak, ze najlepszym wyjściem beda dodatkowe oprawki. Wg mnie Persol ma fajne - często ten same / bardzo podobne modele pasuje zarówno do szkieł korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam takie coś kupić. Potrzebuję szkieł do czytania książek na plażę i przeciwsłoneczny "dodatek" to dużo bardziej uniwersalna rzecz niż dodatkowa para okularów (z przyciemnianiem), która kurzyłaby się w domu przez 350 dni w roku.
Co innego, gdy okulary musisz nosić cały czas.

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem takie u optyka. Wcześniej bym o tym nawet nie pomyślał, skojarzenia miałem dokładnie takie jak @mayor. Jednak gdy oglądałem oprawki, sprzedawca podszedł do szafy z, jak mi się wydawało, okularami przeciwsłonecznymi, którą z tego powodu ignorowałem, zdjął jedną parę, w moim mniemaniu, okularów przeciwsłonecznych po czym rozczepił je na "okulary" i "przeciwsłoneczne". Część korekcyjna wygląda jak normalne okulary, natomiast po zespoleniu trudno z większej odległości odróżnić to od okularów przeciwsłonecznych. Przynajmniej takie wrażenie odniosłem podczas tego dosyć powierzchownego kontaktu z tą materią.

Okulary noszę cały czas. Latem (tj. urlop + weekendy) zakładam soczewki kontaktowe i zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Pracuję przy komputerze, w soczewkach czuję dyskomfort podczas patrzenia na monitor. Po pracy jednak nie chce mi się zakładać soczewek na te 2-3 godziny słońca, więc taki "bajer" mógłby się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Tak na poważne, chodzi o coś takiego:

Mam takie i używam. Raz udało mi się już zgubić nakładkę przeciwsłoneczną, bo ten magnes nie jest taki mocny jak bym chciał.

Do tego jest 2x więcej do czyszczenia okularów, a paprochy lubią wpadać pomiędzy obie warstwy.

 

Ponieważ noszę okulary na co dzień to mam dwie pary:

- normalne,

- takie ze zdejmowaną nakładką

Tych drugich używam tylko jako przeciwsłonecznych z opcją szybkiego zdjęcia np. gdy wjeżdżam samochodem do ciemnego tunelu.

Kolejny problem - jak szybko je zdejmuję, to zawsze palcem do szybki dotknę i muszę czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam nakładek mocowanych za pomocą drucianych haczyków. Niby ok, ale słońce dostaje się pomiędzy szkła korekcyjne i przeciwsłoneczne tworząc utrudniające widzenie refleksy. Ostrość widzenia też ulega pogorszeniu. Na spacer ok. Do czytania na plaży gorzej. Częściej używam przyciemnionych fabrycznie szkieł korekcyjnych w bardziej pasujących do lata oprawkach. Jak radził wcześniej @Jakub84,  jeden z modeli Persola. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat mam soczewki fotochromowe, co kilka lat zmieniam okulary i akurat co zmieniam to  fotochrom transition jest trochę lepszy i bardziej ściemnia :) Działa to na tyle dobrze, że mogę w nich iść na plażę i nie potrzebuję dodatkowego przyciemnienia. Reaguje też na śnieg odbijający ostre światło zimą. Polecam. Koszt ok. 700 zł za soczewki ze 3 lata temu, robione w Warszawie na Powiślu.

Jedyne miejsce gdzie fotochrom nie działa, to wnętrze samochodu. Szyby samochodowe przepuszczają za mało UV żeby okulary zareagowały. Na te okazje trzymam w aucie ciemne nakładki na okulary, jednak nie tak idealnie pasujące do oprawek jak te na zdjęciu powyżej, tylko uniwersalne, zakładane taką "żabką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trzeci sezon takie okulary, kupione w Twoich Soczewkach. Najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. W zestawie razem z okularami dostałem różne nakładki, zwykle przyciemniane, fotochromowe, do jazdy nocnej, nakładki z filtrem do komputera. Sprawdzają się świetnie, nie wyobrażam sobie już bez nich życia. Nakładek właściwie nie widać, trzeba się naprawdę przyjrzeć, żeby zobaczyc szparę pomiędzy, dodatkowo jest to ważne, jeśli ktoś pracuje z kolorami (filtry do kompurera zmieniają postrzeganie barw). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.