Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

@maaati
Ad.1 Co prawda mam dwie koszule Extra Slim Fit, ale pozostawiają swobodę w ramionach będąc bardzo przylegającymi w talii. Oczywiście mam na myśli, normalną lekko muskularną budowę ciała w górnej partii. Obstawiam, że mając budowę atletyczną może być ciasno.
Ad.2 Zamawiałem 15 cali (noszę 38 w kołnierzyku). Okazało się kompletnie za duże, po zmierzeniu centymetrem wewnątrz kołnierzyka bliżej było do 42 niż 38... Kolejną, która przysłali w ramach przeprosin było lepiej, ale wciąż nie było to 38.

Aha, ja miałem jeszcze problem z długością rękawów (mankiet francuski) - zamówiłem krótsze, dostałem dłuższe. Generalnie problematycznie. Kolejna, która przyszła była już okej - ale tylko okej.

Zakupów nie odradzam, zadecyduj sam. Ja już kolejnej nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają płaszcze od SuSu:
https://suitsupply.com/pl-pl/men/coats/plaszcz-przeciwdeszczowy--granatowy/J793.html

https://suitsupply.com/pl-pl/men/coats/plaszcz-przeciwdeszczowy--szary/J792.html

Czy znacie inne marki (sklepy dostępne w Polsce) które mają podobne płaszcze w swojej ofercie tylko w niższej cennie? Czy raczej takie płaszcze nie są popularne i ciężko znaleźć coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, me.spoke napisał:

Cześć,

Czy znacie godne polecenia miejsce w Warszawie gdzie można z powierzonego materiału uszyć spodnie do circa 500 zł za igłę? Może być MTM lub bespoke po taniości - niestety p. Stanisław Sekuła, który uszył dla mnie kilka rzeczy zakończył działalność.

Za trochę więcej spodnie uszyje Ci pan Błoński (pracownia ul. Piwna)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pako napisał:

Planuję zakup zamszowych sztybletów, będą bardzo często używane,  czy Yanko będzie dobrym wyborem, a może lepiej celować w Loake lub R.M Williams ? Albo odpuścić sobie zamsz i szukać coś w skórze licowej ? 

Berwick 376? Bardzo wygodne, jakość zamszu dla mnie akceptowalna. Mój pierwszy wybór jesienią.  Marki, które wymieniłeś, to oczywiście półka wyżej. Jednak jeśli nie zamierzasz ich oszczędzać, to rozważyłbym i taką opcję.

http://www.brogs.pl/brogs-men-s-store--berwick--buty-goodyear-welted-wrocław-zamszowe-sztyblety.html

Link do Wrocławskiego Brogsa poglądowo, bo mają dobre zdjęcie, ale można trafić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dblmonk napisał:

Poszukuję płaszcza przeciwdeszczowego w stylu Coherence Monocle. Koniecznie bez paska przy rękawie. Macie doświadczenie z rozmiarówką Coherence? Ew inne propozycje firm? Ktoś szyje takie płaszcze przeciwdeszczowe w Polsce? 

5134761197639.jpg

Ostatnio ładny płaszcz przeciwdeszczowy widziałem na stronie Poszetki:

https://www.poszetka.com/product-pol-6065-Granatowy-plaszcz-przeciwdeszczowy-PRL.html

Ja mam coś podobnego do tego na Twoim zdjęciu od Strellsona i jestem z niego zadowolony (Tyle, że niestety czarny, ale kupowałem go dawno, kiedy miałem spore braki w edukacji odnośnie doboru kolorów... )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam flanelowy garnitur, to mój pierwszy z flaneli. Mam wrażenie, że marynarka pod pachami i koło guzików, a spodnie pomiędzy udami się zmechaciły mocniej niż w innych miejscach. Coś się z tym robi? Goli się jak sweter?20201101_130903.thumb.jpg.80db6413585d9e3bbb4bcef44c70c6e4.jpg20201101_130922.thumb.jpg.f6395c5142d357b48206ebabf4511080.jpg20201101_130936.thumb.jpg.0fa26fb3ea46786a049c58ae4e14b76a.jpg

Edit: Pierwsze zdjęcie to klapa od spodu, dalej rękaw i spodnie.

Wysłano z mojej glinianej tabliczki przy pomocy Sutur-Eli



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań o prawilny smoking. Myślę trochę o opcji Custom Made z SuSu i wszystko można wybrać we w miarę klasycznym fasonie, ale:

1. Czy barathea to jedyny słuszny splot czy twill też jest „akceptowalny”? Mają w ofercie dwie czarne wełny, jedna od Redy (cienka, 235 gsm) i grubsza od VBC (270 gsm twill).
 

2. Co sądzicie o marynarce na ćwierćpodszewce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu by nie spróbować granatu? Mają fajny materiał wełna/moher. Generalnie dobrze, jakby tkanina na smoking była większej gramatury, aby mniej się gniotła. Na ćwierćpodszewce może się chyba trochę źle układać, tak mi się zdaje, lepiej pełną lub ew. półpodszewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.