Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.08.2020 o 07:41, pdk napisał:

Na początek jako nowicjusz witam wszystkich! 

Moje szybkie pytanie, czy ktoś rozpoznaje ten krawat i mogłby podpowiedzieć gdzie taki lub podobny mogłbym dostać?

Screenshot_2.png

https://www.vinted.pl/mezczyzni/krawaty-i-poszetki/68124817-nowy-krawat-regimental-granatowo-bordowy-w-pasy

Tu chyba jest ten krawat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do obytych ze skórami. Skóra: white calf Annonay. Dostałem buty z tej skóry i jestem zaskoczony. Wg specyfikacji full grain. W dotyku bardziej plastikowa od białej corrected grain, którą mam w innych butach. Wzrokowo brak śladów po usuniętej pokrywie włosowej (nawet w tych corrected grain są widoczne). Czy wg Was wszystko jest tu w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pablocito napisał:

Wyrównać kolor olejem lnianym na całej powierzchni butów.

Też mi to wczoraj wieczorem przyszło do głowy - plamy zasadniczo zniknęły (but odrobinkę ściemniał, ale co tam), a skóra została fenomenalnie odżywiona i to jest bardzo dobre odkrycie całej sytuacji - olej lniany jako środek do pielęgnacji. :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim krawacie do granatowego garnituru/białej koszuli/czarnych oxfordów? Nie miałem wełnianego krawata, nie wiem czy do formalnej stylizacji też będzie w porządku. Dodam, że chcę aby kolor był kontrastowy - stąd wybór padł na coś innego niż granat/szarość.

https://tiestore.pl/zielony-krawat-z-welny-w-fioletowe-kwiatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor pewnie OK, ale faktura mi bardzo nie pasuje do takiego zestawu. Zbyt nieformalna faktura.

Pamiętaj - elementy zestawu ubrania dobierasz tak, żeby pasowały do siebie fakturą, a różniły się kolorem. Wtedy wszystko wygląda na pasujące do siebie i przemyślane.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 16:31, maaati napisał:

Co sądzicie o takim krawacie do granatowego garnituru/białej koszuli/czarnych oxfordów? Nie miałem wełnianego krawata, nie wiem czy do formalnej stylizacji też będzie w porządku. Dodam, że chcę aby kolor był kontrastowy - stąd wybór padł na coś innego niż granat/szarość.

https://tiestore.pl/zielony-krawat-z-welny-w-fioletowe-kwiatki

Kolorystycznie będzie OK ale tak jak @JakubAnderwald napisał stopień formalności krawata będzie się "gryzł" z resztą zestawu. Krawat z wełny sprawdzi się w zestawie koordynowanym (business casual lub smart casual).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mosze napisał:

Wg mnie węzeł jest ok, mógłby być nawet węższy, natomiast krawat jest zbyt wąski w miejscu wiązania. Powinien ładnie rozchylać się na boki.

Jak to poprawić? I jeszcze jedno, czy nie przeszkadza fakt, że widać krawat pod kołnierzykiem (poza węzłem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.