Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dzisiaj dotarł drugi pasek z Sartolane (tym razem zamszowy) i prezentuje się bardzo dobrze, za tę cenę nie widzę lepszej opcji dostępnej. Odnośnie poprzedniego, licowego w kolorze ciemnobrązowym, to kolor na stronie jest trochę inny niż w rzeczywistości, ale nie jest to dla mnie tak dużym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/15/2020 at 12:50 PM, Marcin5000 said:

Kilka szybkich pytań. W październiku będę występował jako Pan Młody. Mam problem z doborem garnituru, do tego brak czasu na jeżdżenie po sklepach, więć przynajmniej chcę kupić resztę rzeczy.

Buty mam, klasyczne Oxfordy, czarne.

Koszulę kupię w Charles Tyrwhitt, biała, splot twill, kołnierzyk klasyczny pod krawat, mankiet na guziki.
Pytanie o krawat. Jaki krawat założyć? Co byście polecili z asortymentu Poszetki? Jaki kolor dobrać? Garnitur planuję kupić ciemno granatowy

Pasek powinien być czarny ze skóry licowej, pod kolor butów?

Wg mnie koszula powinna być na spinki.

Tak, pasek pod kolor butów.

Krawat błękitny lub bordowy. Czemu nie mucha? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuje sznurowadeł od Saphira 2.5 mm, flat waxed, 90 cm. Wszystkie sklepy i ogłoszenia jakie znalazłem oferują 75 cm i 120 cm, a potrzebuję kilku par do butów 5 dziurkowych. Ktoś wie gdzie znajdę?

Ewentualnie czy jeżeli wezmę 120 to będzie pasować do 5 dziurek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka muszka dla Pana młodego? Który odcień bardziej do was przemawia? Przy założeniu, że ma dopełniać całość, na którą składa się klasyczny granatowy garnitur jednorzędowy.

https://republicofties.com/pl/p/Mucha-jedwabna-brazowo-bordowa/355

czy

https://republicofties.com/pl/p/Mucha-jedwabna-bordowa/353 ?

Chyba że ktoś poleci jakieś inne "źródło", które można by rozważyć jeśli chodzi o jedwabną muchę w kolorze (lub odcieniach) bordo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeaveLeaf333, w filcowym kapeluszu przepływ powietrza jest znikomy. Latem będzie w nim bardzo ciepło, ale Jake'owi Gittesowi to nie przeszkadzało i wyglądał znakomicie. Mam kilka kapeluszy, ale latem noszę tylko panamę i ewentualnie słomiany pork pie na plaży.

Jeżeli chodzi o ten kapelusz z linka, to warto rozważyć króliczą fedorę z polkapu. Jest niestety znacznie droższa, ale prezentuje się dużo lepiej, bardziej elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Czy zatem jeden z tych dwóch modeli okaże się lepszy w jakości wykonania?

Przy okazji skoro jesteśmy w temacie kapeluszy, czy wiedzą Państwo, jakie nakrycia głowy noszono w porze lata, przed budową kanału panamskiego i popularyzacją kapeluszy typu panama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrobić zakupy w sklepie z Holandii. Wysyłają jedynie do krajów Beneluxu i Niemiec. Czy ktoś zna pośrednika-firmę, która zajmuje się takim pośrednictwem, z adresem w jednym z tych państw. Było na forum kiedyś o takim pośredniku, ale tamta firma zajmowała się tylko przekazywaniem przesyłek z ebay, gdy sprzedający wysyłał tylko w granicach USA, ale oni obsługują tylko Stany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.