Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, eduardo napisał:

Jakby dziwnie to nie zabrzmiało - czy wydłużał ktoś koszulę? Wszystkie wymiary ok... poza jednym - długością. Mam obawę, że przy wielu ruchach będzie wychodzić ze spodni. 

Odpowiadając bez żartów - najprościej będzie nie kupować tej koszuli, a jeśli już ją masz, to nosić pod swetrem. Nie da się od tak wydłużyć koszuli, z wielu powodów. Musiałbyś zdobyć zapas identycznego materiału, miejsce wszycia byłoby widoczne, co szpeciłoby całość, no i nikt nie zrobiłby tego za darmo- krawiec słono policzy, co drastycznie podniesie cenę koszuli. Lepsza już trochę przykrótka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, eduardo napisał:

Jakby dziwnie to nie zabrzmiało - czy wydłużał ktoś koszulę? Wszystkie wymiary ok... poza jednym - długością. Mam obawę, że przy wielu ruchach będzie wychodzić ze spodni. 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to:#1 Metoda Ilizarowa (tu by musiał potwierdzić ,ktoś z kolegów o wykształceniu medycznym-najlepiej ortopeda)  #2 Naciąganie na ramie do prostowania nadwozi samochodowych #3 Naciąganie przy pomocy zwierząt pociągowych według schematu pokazanego na ilustracji ze "skórki" Levi's  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Kupiłem buty Yanko, i zacząłem zastanawiać się nad dwoma sprawami.

Zaznaczę, że buty leżą bardzo dobrze, nawet ciut ciasno ale to zamszowe Loafersy wiec ładnie powinny się dopasować.

1. Gumowa podeszwa. Czy nie lepsza była by na lato skórzana? Dopiero zaczynam odnajdować się w temacie i naczytałem się na temat oddychalności skórzanych podeszw itd. może rzeczywiście na lato bardziej sprawdziła by się skórzana? A możne to mit z tą oddychaniem podeszw, skoro i tak jest tam tona kleju?

2. Buty nie mają skórzanej podszewki. Czy to nie zaważy na ich żywotności? od środka  widać usztywnienie noska, jest możliwość, że będzie się jakoś niszczyć i przecierać?

IMG_20200604_082759.thumb.jpg.6cdfc57f1c1053b01c139de25f5790f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, eduardo said:

Jakby dziwnie to nie zabrzmiało - czy wydłużał ktoś koszulę? Wszystkie wymiary ok... poza jednym - długością. Mam obawę, że przy wielu ruchach będzie wychodzić ze spodni. 

Heheszki heheszkami, ale jeśli chodzi o to żeby koszula nie wychodziła ze spodni, to o ile nie jest jakoś tragicznie krótka to wystarczy coś doszyć do dolnej krawędzi i chyba każdy krawiec sobie z tym poradzi, na dobrą sprawę chyba nawet samemu można to zrobić. Kwestie estetyczne są tu drugoplanowe, bo jak koszula będzie noszona w spodniach to i tak tego nie będzie widać, jak mniemam.

 

Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem będzie nie kupować takiej koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, eduardo napisał:

Jakby dziwnie to nie zabrzmiało - czy wydłużał ktoś koszulę? Wszystkie wymiary ok... poza jednym - długością. Mam obawę, że przy wielu ruchach będzie wychodzić ze spodni. 

Dwa rozwiązania, które sam przetestowałem.

1) Tymczasowe - zakładałem do tych konkretnych koszul spodnie z wyższym stanem (Levis 522 itp.)

2) Długotrwałe - sprzedałem wszystkie za krótkie koszule na eBayu i w to miejsce kupiłem długie lub extra długie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewinne pytanie  a tu szyderstwo 🤣

Z ciekawości chciałem wiedzieć. Przedłużać nie planowałem.....chociaż koszula ETON leżała pico bello.

 

Czy SuSu ma w ofercie, poza serią traveller, marynarki cienkie i lekkie?  Chciałbym coś granatowego, uniwersalnego - do zestawów koordynowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eduardo napisał:

Czy SuSu ma w ofercie, poza serią traveller, marynarki cienkie i lekkie?  Chciałbym coś granatowego, uniwersalnego - do zestawów koordynowanych.

Havany oznaczone HL (half-lined) o ile nie są z kolekcji jesień/zima są właśnie z takiego pojedynczego materiału lżejszej wagi na plecach. Numery modeli zmieniają się co sezon, ale jak coś znajdziesz to zadaj pytanie w wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: 
Czy buty takie jak Klik mogą być użyte go szarego garnituru na ślub i wesele (oczywiście nie przez pana młodego, a przez gościa) czy takie ażurowanie (zdaje mi się że nawet do half-brogsów to tu sporo brakuje) definitywnie je wyklucza i należy szukać klasycznych czarnych oksfordów z nakładanym noskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: 
Czy buty takie jak Klik mogą być użyte go szarego garnituru na ślub i wesele (oczywiście nie przez pana młodego, a przez gościa) czy takie ażurowanie (zdaje mi się że nawet do half-brogsów to tu sporo brakuje) definitywnie je wyklucza i należy szukać klasycznych czarnych oksfordów z nakładanym noskiem?

Czarne oxfordy, Panie, z dyskretnym ażurowaniem to nawet niejeden pan młody założy, a jako gość, to już z zupełnie podniesionym czołem!
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2020 o 12:28, papiez_ napisał:

Panowie, jak to jest z driver's cap? Poszetka sugeruję, żeby w tym fasonie wybrać rozmiar większy, ale na pewnej grupie fejsbukowej jeden użytkownik doradził mi wybrać swój rozmiar. Jakiś posiadacz może się odnieść? 

Ja dobieram Hatteras Stetsona numer wyzej niz kaplusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.