Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

To bym nie zawracał sobie głowy żakietem, bo to jest formalny strój na poranne uroczystości (stąd nazwa- morning dress - taki niewieczorny odpowiednik fraka). Co prawda o 16tej będzie jeszcze jasno, ale chyba bym poszedł w wizytowy garnitur, albo smoking/frak (choć smoking i frak to znowu ubiór typowo wieczorowy, więc 16.00 to trochę za wcześnie). Niektórzy koledzy na forum decydują się na ładny formalny garnitur z ciekawymi dodatkami (np. kamizelka, krawat/mucha, poszetka, kwiatek w butonierce) i moim zdaniem to jest eleganckie i zarazem z polotem. Żakiet zostawiłbym na ślub kogoś z królewskiej rodziny (jeżeli by mnie zaprosił, co jest mało prawdopodobne), smoking na premierę w operze, a frak na tę samą okazję, ale gdybym w tej premierze uczestniczył jako muzyk z orkiestry, albo dyrygent. No, na wręczenie Nobla też założyłbym frak, ale to nawet mniej prawdopodobne niż ślub pary królewskiej, bo nie dają Nobli w mojej dziedzinie.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na żakiet, to ważne żeby w nim zostać już do końca dnia, a nawet do rana dnia następnegotak, aby zmianą stroju nie wprowadzać w zakłopotanie gości, którzy raczej nie zabiorą drugiego ubrania na wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten od Vistuli kupiłem i zwróciłem.

Z tego co pamiętam to nie był nawet jakoś przesadnie kanciasty (jak na Vistulę).
Po prostu nie podobał mi się.
Chociażby te klapy... coś jest w nich dziwnego:)
Sama kratka (wzór, odcień) też nie rzucała na kolana...

A może po prostu zbyt jestem przyzwyczajony do stylu SuSu... 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie ten który będzie dobrze leżał. Mango jest z bawełny i lnu więc może się bardziej gnieść od wełnianej Vistuli. Na zdjęciach Mango wygląda na przyzwoitej długości, natomiast w opisie jest podane "Dlugosc pleców 69.4 cm", co wydaje się trochę mało.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur z Vistuli na zdjęciach wygląda bardzo przyzwoicie i ma ładne proporcje. O dziwo długość marynarki wydaje się bardzo w porządku a i guzik nie wydaje się być za wysoko co jest bolączką wielu sieciowych garniturów. Dodatkowo spodnie nie są zbyt wąskie i marynarka nie jest przesadnie taliowana... muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Jak na Vistulę wygląda to naprawdę dobrze. Oczywiście guziki z logo paskudne jak zawsze ;) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym podpytać jakie marki t-shirtów polecacie. Zależy mi na białych klasycznych koszulkach do jeansów.

Zamówione przeze mnie koszulki Hugo Boss to porażka pod względem koloru (są żółtawe) oraz jakości materiału.

Proszę o podpowiedzi ;) 

Bardzo dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Intrigued napisał:

Chciałbym podpytać jakie marki t-shirtów polecacie. Zależy mi na białych klasycznych koszulkach do jeansów.

http://www.aeroleatherclothing.com/product-detail.php?id=190

Z podobnych gramaturowo (heavy duty) jeszcze 3sixteen. Z cienkich Sunspel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilę do pytania o Vistulę.
Co prawda w/w garnitur savoy-standard zwróciłem, ale zostawiłem sobie Lantiera o podobnym kroju (zdjęcie poniżej).
Koszt odrobinę większy, ale ten wzór/odcień dużo bardziej mi się podobał... Dodatkowo Lantier wyglądał na lepiej wykonanego i miał odrobinę delikatniejsze wypełnienie.
 

2123515361_VistulaLantier188na100.thumb.jpg.bfe462b49e7a80c1ac19907c7dd82ef9.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie - co polecicie na bazową, granatową marynarkę do stylizacji casualowych/smart casualowych. Mialem wcześniej Mr. Chic od Mr.V feat. Lancerto, byłem zadowolony chociaż marynarka trochę krótkawa.

Aktualnie zastanawiałem się nad kupnem klasycznego SuSu Havana, żeby mieć również garnitur który mógłbym rozkompletować, ale boję się że nie będzie to dobrze wyglądać w bardziej nieformalnych stylizacjach np. z jeansami. 

Drugą opcją były wszelakie włoskie cuda z Yooxa - nie mniej jednak jest to dość duża loteria pod kątem rozmiarowym. 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi :)

pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, knur_warmiński napisał:

Aktualnie zastanawiałem się nad kupnem klasycznego SuSu Havana, żeby mieć również garnitur który mógłbym rozkompletować, ale boję się że nie będzie to dobrze wyglądać w bardziej nieformalnych stylizacjach np. z jeansami. 

Materiał z klasycznego garnituru będzie zbyt oficjalny, jednorodny no i rozkompletowując garnitur ryzykujesz różny stopień zużycia materiału i na dłuższą metę różnice w odcieniach (jeśli np. czyścisz chemicznie marynarkę 8 razy, a spodnie 2).

Jeśli zależy Ci na granacie z wyraźną fakturą to są modele SuSu c839, c847, c848 i podobne. Możesz wpisać te nazwy w wyszukiwarkę i przejrzyj zdjęcia czy to o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam następujące pytanie. Wybieram się na pogrzeb. Nie była to osoba z rodziny, raczej mąż znajomej mojej mamy i mój.

Nie zadawałbym tego pytania jak się należy ubrać, ubrałbym czarny garnitur, który mam. Problem jest taki, że garnitur został w domu w innym województwie i raczej go nie ściągnę na miejsce w tym czasie.

Myślę, więc co można ubrać innego. Z tego co czytałem w necie z tą czernią to też nie do końca, gdyż zarezerwowana jest raczej dla rodziny?  Planowałbym ubrać czarne spodnie, czarne buty, białą koszulę, krawat (jakiś ciemny gładki, czy lepiej z mikrowzorem jakimś?) i marynarkę. I marynarki mam tutaj dwie, tyle że jedna jest czarna, grafitowa? z białymi prążkami niezbyt widocznymi, druga natomiast grafitowa ale trochę jak na mój gust się błyszczy. Za chwilę mogę dodać ich zdjęcia. Jak myślicie czy takie marynarki mogłyby się nadać, czy lepiej biec i szukać jakiejś innej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

IMG_20200519_131032522.jpg

IMG_20200519_131046489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jeśli zależy Ci na granacie z wyraźną fakturą to są modele SuSu c839, c847, c848 i podobne. Możesz wpisać te nazwy w wyszukiwarkę i przejrzyj zdjęcia czy to o co Ci chodzi.

Tylko jeden model mi wyszukała strona, ale tak - chodzi mi o marynarkę z wyraźną fakturą. Dzięki za propozycje, kilka innych modeli marynarek z SuSu też miałem na oku. 

Zastanawiałem się jeszcze ewentualnie nad zakupem szarej marynarki od MrV feat. Lancerto (https://www.lancerto.com/pl/marynarka-szara-haiti-ma092120000009-szary.html), ale wydaje mi się że już lepiej dołożyć 300 zł i mieć half-canvas z SuSu - jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dain  być może to Ci pomoże zdecydować (poszukaj pytania Ubiór na pogrzeb) https://mrvintage.pl/2016/04/pytania-czytelnikow-23.html

zdjęcia słabo pokazują prawdziwy kolor tych marynarek, obie wyglądają na nich kiepsko, więc może po prostu wybierz tę, którą oceniasz jako ładniejszą, lepszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.