Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego, że skoro bierzesz ślub, to pewnie jesteś pelnoletni i możesz sie ubierać jak tylko masz ochotę, a raczej jak (przyszła) żona pozwoli 😛

Monki nie są klasycznym rozwiązaniem na taką okazję, bez względu na kolor, kropka. Natomiast jeśli Ci się podobają i pasują do konwencji, to czemu nie. Konwencje ślubu i przyjęcia weselnego też w ostatnich latach są przeróżne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PrzemekP napisał:

Cześć,

czy na własny ślub do granatowego garnituru wypada założyć ciemnobrązowe monki (wesele w stylu rustykalnym)?

Czy jednak iść tylko w klasyczne czarne oxfordy?

A może najpierw brązowe oxfordy, a po godzinie 18 zmienić je na czarne?

 

Wszystko zależy od tego czy jesteś ślepym wyznawcą "książki" czy normalnym facetem ;)? Wielka księga mówi, że czarne oxfordy i nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną. Normalny facet mówi, że jeśli wszystko będzie pasowało do konwencji wesela (nie mylić ze ślubem) i Twojej duszy bliżej do brązowych monków niż czarnych oxfordów to idź w monki. Pamiętaj jednak, aby wszystko do siebie pasowało bo to chyba jest klucz do sukcesu?

Powiem Ci to co zwykle powtarzam swoim klientom przy okazji doboru akcesoriów i/lub szycia koszuli - "ubierz się tak abyś po 20 latach oglądając zdjęcia nie czuł zażenowania jak będziesz na siebie patrzył".

Więc czarne oxfordy czy brązowe monki ;)!?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 19:30, Piotr.L napisał:

Wracając jeszcze do tematu paska od zegarka, to jak Panowie o niego dbać, czego używać?

Podbijam pytanie.

I coś jeszcze, co do białych sneakersów, ich czyszczenia i konserwacji - znalazłem takie poradniki:
1. https://blog.eobuwie.com.pl/jak-czyscic-biale-buty-skorzane-na-przykladzie-af1/
2. https://gentle-man.pl/blog/nowe-zycie-sneakersow-czyli-jak-wyczyscic-biale-buty-n174
3. https://4gentleman.pl/jak-czyscic-biale-buty-w-6-prostych-krokach/
Trzy różne podejścia...
Poniżej wymienione prawie wszystkie środki, które byłyby konieczne kierując się informacjami z eobuwie i gentle-man:
1. Universal-Cleaner
2. Tarrago-Cream lub Tarrago-Rescue
3. Tarrago-Midsole-Cleaner lub Bama-Care

Nie powinienem mieć dużych problemów z utrzymaniem w dobrym stanie, bo dbam o buty, a sportowych mam dość dużo. Jest więc duża rotacja. Chciałbym zadbać o te buty nie wydając za dużo pieniędzy. Mam bezbarwny krem Saphira - może to by wystarczyło jeśli chodzi o pielęgnację skóry (+ utrzymanie koloru), a do czyszczenia np. ten Universal Cleaner?
Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, eye_lip napisał:

Nie miałem wielu w ręku ale na podstawie tego który mam to paski są słabo i niedbale wykonane, w przeciwieństwie do reszty ich asortymentu.

Mam dwa ich paski. Pasek ze skóry licowej (ciemnobrązowy) jest IMO taki sobie, za to pasek brązowy zamszowy (czyli taki jakiego kolega szuka) jest świetny. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 23:26, eye_lip napisał:

Mój zamszowy jest słabiutki, ale może to wpadka przy pracy.

Cześć!

Nie ukrywamy, że to dla nas niepokojąca wiadomość - będziemy wdzięczni, jeżeli podzielisz się z nami nieco bardziej rozbudowaną opinią, być może uda nam się coś poprawić. Może być publicznie na forum, może być poprzez wiadomość prywatną lub wiadomość mailową. 😊

Dodamy też, że w naszych paskach zamszowych wprowadzaliśmy kilka zmian na przestrzeni miesięcy/lat - a im mniej popularny kolor, tym większa szansa, że do kogoś mógł trafić pasek wykonany według starszej specyfikacji niż obecnie obowiązująca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu;)
- dziurki były wybijane tępym narzędziem (prawdopodobnie rewolwerowym) przez co od spodu były wyrwane
-koncowka nieładnie pomalowana i wykończona
-przy klamrze słabe wykończenie i jego brak przy przycięciu
- bardzo kiepskiej jakości klamra

Być może to pasek ze starej produkcji, ale ponieważ to wygrana w konkursie nie przeszkadza mi to aby go nosić i się cieszyć;)

Oczywiście zdjęcia trochę wyolbrzymiają natomiast jakbym go kupil to bym go niezwłocznie zwrócił. 20200715_123855.jpg20200715_123911.jpg20200715_123942.jpg20200715_123953.jpg20200715_124006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka szybkich pytań. W październiku będę występował jako Pan Młody. Mam problem z doborem garnituru, do tego brak czasu na jeżdżenie po sklepach, więć przynajmniej chcę kupić resztę rzeczy.

Buty mam, klasyczne Oxfordy, czarne.

Koszulę kupię w Charles Tyrwhitt, biała, splot twill, kołnierzyk klasyczny pod krawat, mankiet na guziki.
Pytanie o krawat. Jaki krawat założyć? Co byście polecili z asortymentu Poszetki? Jaki kolor dobrać? Garnitur planuję kupić ciemno granatowy

Pasek powinien być czarny ze skóry licowej, pod kolor butów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, eye_lip napisał:

Nie ma problemu;)
- dziurki były wybijane tępym narzędziem (prawdopodobnie rewolwerowym) przez co od spodu były wyrwane
-koncowka nieładnie pomalowana i wykończona
-przy klamrze słabe wykończenie i jego brak przy przycięciu
- bardzo kiepskiej jakości klamra

Być może to pasek ze starej produkcji, ale ponieważ to wygrana w konkursie nie przeszkadza mi to aby go nosić i się cieszyć;)

Oczywiście zdjęcia trochę wyolbrzymiają natomiast jakbym go kupil to bym go niezwłocznie zwrócił. 20200715_123855.jpg20200715_123911.jpg20200715_123942.jpg20200715_123953.jpg20200715_124006.jpg


Okej, sprawa się nam trochę rozjaśniła. 😉

Na przełomie roku zmienialiśmy zakład produkujący nam paski i obecny ma inny park maszynowy - zmienił się sposób wybijania dziurek, malowania krawędzi itp., także sporo rzeczy od kilku miesięcy robimy już inaczej. Ten pasek powstał jeszcze w poprzednim miejscu.

Przy okazji możemy też zdradzić, że niedługo będziemy wprowadzać linię pasków premium, która może bardziej przypaść do gustu weteranom BwB - na początek lico w 2-3 kolorach (francuski veg-tan z Tannerie Degermann), potem może dołożymy do tego coś jeszcze. Zobaczymy.

 

Dzięki za wszystkie opinie!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.