Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, pi_senny napisał:

To nie jest czasami skóra polerowana? Nie twierdzę, że to je dyskwalifikuje, ale czy jesteś pewien co kupujesz? 

Akurat to zauważyłem. Ten model z tego co wiem robi dla nich Loake. Zatem zakladam, że to to samo co ich linia L1. Za dwie stówki do tyrania na zimę będą chyba dobre. Jak sądzisz?

  

18 godzin temu, pablocito napisał:

Na pewno polerowana i na pluchę to dobry wybór, tylko jakoś mi się nie widzą sztyblety świecące się jak psu wiadomo co. Ale to kwestia upodobań.

Tak, polerka. Czy mi to przeszkadza? Jeszcze do końca nie wiem, nie miałem butów z tego rodzaju skóry. Faktycznie mają to być buty tylko na sezon jesień zima. Tak jak mówiłem 2 stówy w stole + zelówka. 

Edytowane przez Sir Well Endowed
Sklejenie dwóch postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo akceptowalne wśród ekspertów są wełniane płaszcze w kroju prochowca? Nie mam na myśli gabardyny tylko naszą zwykłą piękną sieciówkową wełnę (z delikatną szczyptą poliamidu dla podkreślenia kunsztu). Czy jest to dandysowe faux pas i grozi za to biczowanie szelkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o sieciówkę której nazwa nawiązuje do miasta na Śląsku (której, nota brnę, siedziba została przeniesiona do miasta z którego stolica została przeniesiona do Warszawy).

Nie jestem żadnym Petroniuszem, nie znam się, ale się wypowiem. Ja bym nosił. Nie nosze dlatego ze mam prawilny bawełniany prochowiec z Bytomia i nie chce mieć dwóch „takich samych” płaszczy w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ciasteczkowy napisał:

Zapewne chodzi o sieciówkę której nazwa nawiązuje do miasta na Śląsku (której, nota brnę, siedziba została przeniesiona do miasta z którego stolica została przeniesiona do Warszawy).

Nie jestem żadnym Petroniuszem, nie znam się, ale się wypowiem. Ja bym nosił. Nie nosze dlatego ze mam prawilny bawełniany prochowiec z Bytomia i nie chce mieć dwóch „takich samych” płaszczy w szafie.

W punkt, kolego. Właśnie o ten płaszcz chodzi. Masz ten prochowiec z "renomowanej włoskiej tkaniny" Olmetex? Jak się sprawuje?

Edytowane przez Sir Well Endowed
Cytowanie niekulturalnego wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej porady, najlepiej od kogoś kto ma doświadczenie z marką Allen Edmonds. Mając stopę długość 28.5 cm i szerokości/obwodu 23.5 cm, rozmiar 10.5 US w tęgości B będzie w miarę dobry? Jeszcze do niedawna wiedziałbym kogo bezpośrednio zapytać...

Nie mogę się za nic dokopać w czeluściach internetu do interesujących mnie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lubo69 napisał:

Tęgość B oznacza buty damskie.

Nie, jeśli to B/D. Nie mam butów ae, ale biorąc pod uwagę, że to amerykańska marka i jeśli oznaczenia tęgości mają takie jak w aldenach, to B jest mniej więcej odpowiednikiem angielskiego F. Dodatkowo świadczyłby o tym rozmiar - 10,5 us, to w przybliżeniu 9,5 uk (choć to zależy od konkretnego kopyta i marki). Osobiście nie znam żadnej przedstawicielki płci pięknej o tak dużej stopie, w dodatku w butach RTW.

Wydaje mi się, że to co @lubo69piszesz dotyczy angielskiej rozmiarówki (B).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gocławianin sprawdziłem na stronie AE, że akurat 10.5US według nich odpowiada 10 UK. Nieco odmiennie niż inne amerykańskie marki. Okazało się jednak, że interesująca mnie para jest w rozmiarze 10US czyli 9.5 UK. Zazwyczaj noszę 9.5 UK w tęgości F. O długość się nie martwię, szerokość jest problematyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uma Thurman nosi 11US. Najlepiej byłoby zobaczyć te buty 10.5B. Jeśli jest tak jak myślę, nawet na zdjęciu powinno być widać, że są bardzo wąskie.
Edit: chyba znalazłem rozwiązanie, potrzebujesz tylko drukarki:
https://www.golflocker.com/images/dynamic/Allen_Edmonds/Allen-Edmonds-size_and_fit_guide.pdf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@john220 https://www.allenedmonds.com/sizefit.html

Jeśli B ze strony podlinkowanej powyżej jest tym samym rozmiarem, co na interesujących Cię butach ze zdjęcia, to jest to wciąż "wąski" but (ostatni na skali wąskich, ale jeszcze nie "średni"). Jeśli standardowe/statystyczne F jest dla Ciebie ok, nie masz w nim luzów, to istnieje duże ryzyko, że w B  allen edmonds nie wejdziesz. 

Ich B do aldenowskich B/D chyba ma się nijak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie. Odpowiednikiem  B/D Aldena będzie D ae i innych amerykańskich marek, ale i to zapewne w dużym uproszczeniu. Może kol. @mayor mógłby rozwinąć i wyjaśnić zawiłości.

Alden ma A/C, B/D, C/E i EEE i to te drugie litery (C,D E) są ich odpowiednikiem dla innych marek. D w amerykańskiej rozmiarówce będzie zatem odpowiednikiem angielskiego F.

Zastanawiam się po co Aldenowi podwojne oznaczenia skoro łatwo można się pomylić nie widząc buta w środku (samo C może być narrow, ale może być też wide).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.