Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Pawel1433 napisał:

.... pytanie to powód dla którego polówki mają dłuższe plecy? Wiecie czemu ma to służyć? 🤔 

To się nazywa "tenisowy ogon", zapobiega on wychodzeniu koszuli ze spodni.

Przy grze w polo, tenisie czy golfie koszulki nosi się/nosiło się ( niepotrzebne skreślić) w spodniach

i niczego ten ogon nie zakrywał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pendoro napisał:

Słuchajcie znalazłem następująca aukcje na ebayu co sądzicie o tej tkaninie na spodnie?

https://www.ebay.pl/itm/223301739464?ul_noapp=true

Przecież wyraźnie masz napisane w opisie aukcji że jest to tkanina na płaszcz, a nie na spodnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Przecież wyraźnie masz napisane w opisie aukcji że jest to tkanina na płaszcz, a nie na spodnie :) 

wiesz Zającu wszystko się zgadza to co mi napisałeś,ale z tej tkaniny moga być naprawde udane spodnie waga jest rzeczywiście spora 725 gram czyli jakies 20 oz i tez na pocxątku nie byłem przekonany natomiast zwrócilbym  uwagę na to https://www.permanentstyle.com/2018/02/fox-re-weave-my-ecru-cavalry-twill.html i co szanowny forumowicz na to ?

 

5 godzin temu, lubo69 napisał:

Jeśli chcesz mieć spodnie grubości płaszcza, to można.

Przynajmniej jajka nie zmarzną patrzac wstępnie na zdjęcia tkanina jest nie do zdarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pendoro napisał:

wiesz Zającu wszystko się zgadza to co mi napisałeś,ale z tej tkaniny moga być naprawde udane spodnie waga jest rzeczywiście spora 725 gram czyli jakies 20 oz i tez na pocxątku nie byłem przekonany natomiast zwrócilbym  uwagę na to https://www.permanentstyle.com/2018/02/fox-re-weave-my-ecru-cavalry-twill.html i co szanowny forumowicz na to ?

Pan bloger ma spodnie z materiału na spodnie o gramaturze 480g/m. Nie wiem trochę jak to się ma do tkaniny na płaszcz o gramaturze 725g/m, na co konkretnie chciałeś zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Pan bloger ma spodnie z materiału na spodnie o gramaturze 480g/m. Nie wiem trochę jak to się ma do tkaniny na płaszcz o gramaturze 725g/m, na co konkretnie chciałeś zwrócić uwagę?

Że według mnie im większa gramatura tkaniny tym lepiej znosi upływ czasu a co za tym idzie jest ogólnie trwalsze.Lepiej tez sie układa

Wciąż Zającu uwazasz,że tkanine którą obserwuje jest za ciężka na spodnie?

Może ten filmik rówiez da do myślenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pendoro napisał:

sślona wiesz Zającu wszystko się zgadza to co mi napisałeś,ale z tej tkaniny moga być naprawde udane spodnie waga jest rzeczywiście spora 725 gram czyli jakies 20 oz i tez na pocxątku nie byłem przekonany natomiast zwrócilbym  uwagę na to https://www.permanentstyle.com/2018/02/fox-re-weave-my-ecru-cavalry-twill.html i co szanowny forumowicz na to ?

21 oz (600 g/m2) to była podobno oryginalna grubość cavalry twillu, kiedy ta tkanina faktycznie była popularna (jako sukno na mundury). 720 g to jednak sporo. Mam dżinsy z denimu 23 oz (czyli 650 g/m2) i to jest już naprawdę hardkor, takie spodnie wymagają dosłownie rozchodzenia jak buty, na początku trudno nawet w nich się przemieszczać.

Jestem w ogóle wielkim fanem ciężkich tkanin, teraz siedzę w dżinsach 19 oz, uważam jednak, że 720 g. to trochę zbyt ciężka tkanina jak na zwykłe spodnie. Nogi są generalnie mniej ukrwione niż reszta ciała, ale raczej będzie Ci za ciepło w pomieszczeniu, powinny się natomiast sprawdzić jako spodnie outdoorowe - cavalry twill jest bardzo wytrzymały, a wełna daje ciepło. Filson produkuje spodnie z wełnianego whipcordu (trochę lżejszego) jako zimowe spodnie myśliwskie. Nie są jednak raczej do codziennego użytku, chyba że mieszkasz w Bieszczadach i zamierzasz w nich pracować zimą na zewnątrz.

IMO cavalry twill jest super materiałem, ja go cenię znacznie bardziej niż flanelę, ale celowałbym w gramaturę 450-600 g/m2.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,
 
Własne wesele w plenerze, w ogrodzie. Początek ok. 17-18. Na czarny smoking  godzina zbyt wczesna prawda? Czy wchodziłoby w grę biała marynarka smokingowa i czarne spodnie (na czas zaślubin, obiad, początek imprezy) i po 2-3 godzinach zmiana na czarną marynarkę smokingową? 

W białej marynarce smokingowej do której można mniej więcej siedzieć? (impreza ma miejsce w samym środku wakacji. Do 22 jest widno, a później jest oświetlenie ogrodowe).

I ostatnie pytanie smoking dwurzędowy czy jednorzędowy? Uwielbiam dwurzędowe marynarki i moim zdaniem wyglądają jakby bardziej formalnie niż jednorzędowe. Czy w przypadku smokingów jest podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MarekPZN napisał:
Szanowni,
 
Własne wesele w plenerze, w ogrodzie. Początek ok. 17-18. Na czarny smoking  godzina zbyt wczesna prawda? Czy wchodziłoby w grę biała marynarka smokingowa i czarne spodnie (na czas zaślubin, obiad, początek imprezy) i po 2-3 godzinach zmiana na czarną marynarkę smokingową? 

W białej marynarce smokingowej do której można mniej więcej siedzieć? (impreza ma miejsce w samym środku wakacji. Do 22 jest widno, a później jest oświetlenie ogrodowe).

I ostatnie pytanie smoking dwurzędowy czy jednorzędowy? Uwielbiam dwurzędowe marynarki i moim zdaniem wyglądają jakby bardziej formalnie niż jednorzędowe. Czy w przypadku smokingów jest podobnie?

Smoking nie jest odpowiednim strojem na ślub o godzinie 17.

Kolor marynarki nie zmienia formalności smokingu. Smoking z białą marynarką nazywany jest tropikalnym, gdyż jest on odpowiedni do tropików, ewentualnie jak stój sceniczny. Na przyjęcie ogrodowe też ujdzie.

Jeśli chcesz pozostać zgodnym z zasadami klasycznej męskiej elegancji, powinieneś mieć żakiet męski albo garnitur na 17, i potem na wieczór ewentualnie przebrać się w smoking.

Przy okazji, powinieneś mieć też świadomość, że kiedyś smokingi były znacznie, znacznie cięższe. Pancerne w konstrukcji, szyte z grubego materiału takiego jak wełniana barathea, zupełnie nie nadawały się na przyjęcia w ciepłym klimacie. Stąd pojawienie się ich dużo lżejszego kuzyna - tropical dinner suit. Obecnie jednak obie wersje (tradycyjna i tropikalna) różnią się w zasadzie tylko kolorem, nie konstrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Velahrn napisał:

Jeśli chcesz pozostać zgodnym z zasadami klasycznej męskiej elegancji, powinieneś mieć żakiet męski albo garnitur na 17, i potem na wieczór ewentualnie przebrać się w smoking.

Dziękuję za informację. Czyli ciemnogranatowy garnitur i później ewentualna zmiana na smoking. O której mniej więcej? Wyczytałem, że smoking zakładamy po 18. Jednak 18 w kwietniu, a w lipcu to zupełnie inna 18 :) Czy na przykład godzina 19:00 w lipcu na czarny smoking w naszych szerokościach geograficznych byłaby zbyt wczesna? 

Pewnie to kwestia mojego braku świadomości lub ignorancji, ale ciężko mi wyobrazić sobie pana młodego o godzinie 22 na weselu w białej smokingowej marynarce.

I ostatnie pytanie: smoking jednorzędowy czy dwurzędowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.