Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to? Taka kurtka bardzo się przydaje, gdy napotkasz na swojej drodze dżentelmenów mocno zainteresowanych Twoimi problemami masz wtedy +40 do zawadiackości i +60 do nieśmiertelności, co łącznie daje +100 do "no chodź, k***wa"

Różnie może być. Czasem można usłyszeć (tak bywało za moich czasów): “wyskakuj K...z tego flejersa”. Jeżeli tę kwestię wygłaszało trzech łysych to już było -100 zamiast +100
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pablocito napisał:


Różnie może być. Czasem można usłyszeć (tak bywało za moich czasów): “wyskakuj K...z tego flejersa”. Jeżeli tę kwestię wygłaszało trzech łysych to już było -100 zamiast +100emoji1787.png

u mnie się mówiło "dawaj fleka i spie****". ciężko było odmówić niektórym ;) ja wtedy nawet nie myślałem o tej kurtce :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 17:37, Krzysiek_W napisał:

Krótkie, ale za to 3 pytania. Spodobała mi się kurtka Alpha Industries jak na zdjeciu:

Ad1 Ja jestem po 40 i j........................ jest to taki wiek, że nosze co chcę i kiedy chcę. Żadne  kryzysy

Ad2 Ja bym szukał dalej, choć nie jest taka bardzo zła.

Ad3 Potwierdzić na militaria.pl są rzeczowi i bardzo szybcy. Są w stanie pomierzyć na żywca

https://www.militaria.pl/alpha_industries/kurtka_alpha_industries_injector_iii_sage_green_143104_01_p104958.xml

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Jak wypadają podeszwy typu York, gumowe Dainite/Vibram i zwykłe skórzane podzelowane pod kątem izolowania od zimnego podłoża? Są duże różnice?

Są bardzo duże różnice.

Skórzana izoluje fatalnie, cienka gumowa znośnie, gruba gumowa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kołnierz button-down. Z połączenia tego kołnierza i tkaniny oxford powstaje koszula OCBD (Oxford Cloth Button-Down), bardzo popularna, w zasadzie można znaleźć to w ofercie każdej marki szyjącej koszule dla ludzi lubiących chodzić w koszulach. Ja mam takie koszule z Poszewki i od Osovskiego, obie lubię i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Velahrn said:

Są bardzo duże różnice.

Skórzana izoluje fatalnie, cienka gumowa znośnie, gruba gumowa dobrze.

Po czym poznać cienką gumową od grubej? Gruba to taka commando, cienka to "recessed studs" a'la Dainite? Czy to bardziej skomplikowana sprawa?

I czy podeszwie York bliżej do skórzanej czy gumowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamil8710 napisał:

Cześć Panowie,

Szybkie pytanie - jak nazywa się ten rodzaj kołnierza jaki ma jegomość na zdjęciu?
dodatkowo może polecacie konkretną markę/model białej gładkiej koszuli z takim kołnierzem? Szukam własnie czegoś takiego z wyższym kołnierzem.
Dzięki,
Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że ta koszula to hidden button down, bo nie widzę guzików do których przypinany jest kołnierz, ale może być też tak, że skutecznie zasłania je marynarka, wtedy jak pisał @ciasteczkowy bedzie to zwykły button down. Jeśli jest to hbd, to poza stosunkowo nielicznymi wyjątkami, we wszystkich swoich koszulach stosuje je osovski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Po czym poznać cienką gumową od grubej? Gruba to taka commando, cienka to "recessed studs" a'la Dainite? Czy to bardziej skomplikowana sprawa?

Za cienką uważam np. standardową dainite albo vibram mini lug, tudzież aldenowy neo-cork.

Gruba podeszwa jest mniej więcej dwa razy grubsza od dainite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka skóra jak w butach poniżej, zachowuje się podobnie jak zwykła cielęca? Czy podobnie się łamie i pielęgacja nie jest utrudniona?

https://www.peek-cloppenburg.pl/berwick/mezczyzni-buty-double-monk-strap-ze-skory-koniakowy-1245949_10/?reco_trackingtoken=productpage_Mobile|area3-productpage_Mobile|A|Shop-Default-Kampagnen|productpage-SameBrand|P2P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catawiki - czy ktoś mial przypadek że kupił coś i nie zapłacił? Wygrałem aukcje na nową rzecz o 70% taniej niż regularna cena, ale dopiero wieczorem przyglądając się jednemu elementowi okazało się że jest złożone (z oryginalnych części, ale z innego modelu) plus opakowanie jest też z innego (to mi akurat nie przeszkadza). Napisałem do catawiki że kwestionuje oryginalność, ale nie odpisali, tylko piszą że nie zapłaciłem na czas. W regulaminie jest że jak po 3 dniach nie zapłacę to moja umowa z kupującym wygasa, ale wciąż do catawiki mam zobowiązanie na 9% prowizji, czyli 75€. Co teraz, olać? Windykują go jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dwa pytania:

1) żona za dwa tygodnie broni doktorat - co by tu jej sprezentować? Zegarek kupowałem z okazji egzaminu specjalizacyjnego, a kolejne mamy zaplanowane na okrągłą rocznicę ślubu, która jest blisko, więc nie chcę zegarkowej kumulacji. Biżuteria raczej nie z tej okazji. Pióro - nie używa takich gadżetów, nie będzie to trafione. Smartwatch związany z pracą (robiący EKG i mierzący poziom tlenu we krwi) kupiłem pod choinkę. Jakieś wino z wyższej półki - cóż, z alkoholem zawsze jest tak, że będzie wyglądał na prezent dla mnie. Coś komuś godnego przychodzi do głowy? Myślałem jeszcze o jakimś sprzęcie do pracy, ale z wyższej półki, z tym, że wypasiony stetoskop sobie ostatnio sama kupiła, a innych lekarskich gadżetów nie kojarzę ( @Velahrn - może jakaś sugestia - okolice kardiologii nieinwazyjnej, wiem, że nie Twój rewir, ale może się orientujesz). Budżet tak w okolicach  2-3 tysiące złotych,  więc czerwona Guiletta odpada ;-)

2) marynarka MTM w stylu powiedzmy włoskim (znaczy na miękko, bez podszewki, żeby się nosiła jak bluza) w Warszawie - do kogo pójść? Teoretycznie oczywiście znam adresy (praktycznie zamawiałem tylko koszule w kilku miejscach), mam prośbę o rekomendacje oparte na praktyce (własnej albo empirycznie weryfikowanych zamówieniach znajomych), za obiegowe opinie dziękuję (znam - wiem, że Zaremba ponoś wysługuje się studentami itd. ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.