Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kyle napisał:

@Velahrn - może jakaś sugestia - okolice kardiologii nieinwazyjnej, wiem, że nie Twój rewir, ale może się orientujesz). Budżet tak w okolicach  2-3 tysiące złotych,  więc czerwona Guiletta odpada ;-)

Bardzo dobrze się orientujesz, bo nie ma takich gadżetów. Crocsy to 300 zł i są praktycznie niezniszczalne (ja mam te same od 13 lat), ciuchy medyczne to jakieś grosze, piórami nikt nie pisze, bo pisadła ciągle się gubi i każdy używa długopisów Bica albo takich z napisem "Bisocard". Najdroższym sprzętem używanym przeze mnie w pracy jest stetoskop Littmana, który kupiłem za 350 zł. Wypasiony Littman Cardiology Master kosztuje 800 zł i jest szczytem obecnych możliwości akustycznych (wyłączając stetoskopy elektroniczne). 

No, jest opcja przenośnej sondy do USG podpinanej do smartfona, ale to kilkanaście tysięcy złotych.

Ja bym sugerował rękawiczki robione na miarę od pana Jamrozińskiego, choć są dużo poniżej budżetu, bo nawet szyte ręcznie, ze skóry renifera albo sarny, to koszt 350 zł.

Uważam też, że super prezentem byłby piękny kaszmirowy szal (a nawet paszmina) z kaszmiru od Johnston of Elgin - na ebayu może wyrwać takie do 200 GBP, choć Brexit trochę skomplikował sprawy. Drake's robi też piękne szale z mieszanki jedwabiu i kaszmiru, drukowane w bajeczne wzory - moim zdaniem są one zdecydowanie dla pań i panów..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Velahrn napisał:

Wypasiony Littman Cardiology Master kosztuje 800 zł i jest szczytem obecnych możliwości akustycznych (wyłączając stetoskopy elektroniczne). 

Ja bym sugerował rękawiczki robione na miarę od pana Jamrozińskiego, choć są dużo poniżej budżetu, bo nawet szyte ręcznie, ze skóry renifera albo sarny, to koszt 350 zł.

Uważam też, że super prezentem byłby piękny kaszmirowy szal (a nawet paszmina) z kaszmiru od Johnston of Elgin - na ebayu może wyrwać takie do 200 GBP, choć Brexit trochę skomplikował sprawy. Drake's robi też piękne szale z mieszanki jedwabiu i kaszmiru, drukowane w bajeczne wzory - moim zdaniem są one zdecydowanie dla pań i panów..

Stetoskop ma właśnie taki za 800 zł.

Rękawiczki rzecz za mało pamiątkowa trochę. Ja bym sie ucieszył, ale to tutejsza specyfika.

Szalik fajny pomysł, niestety na gwiazdkę 2019 dostała kobiecego Gralla w postaci LV, więc poniekąd bym się powtórzył, a chciałbym coś wyjątkkowego. Ale w sumie mnie to natchnęło, żeby popatrzeć na gadżety od Hermesa, może budżet na coś wystarczy.

Dziękuję za odpowiedź i czekam na więcej pomysłów..

34 minuty temu, eye_lip napisał:

Kyle, nie empirycznie ale patrzę z przyjemnością na to co oferuje Bartek (Tasso). 

Dzięki Filip, w sumie pierwsze słyszę, ale zadzwonię popytać. Mam rozumieć, że to prowadzi ktoś nam znany, z forum, albo skądinąd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jugend napisał:

Może obraz? Albo coś innego ładnego, co można oprawić i powiesić w pokoju, gabinecie.

Torebka od Hermesa? ;-) nie wiem w sumie, czy 3 tys. wystarczą.

Z obrazem mamy taki kłopot, że kiedyś jeden nam się spodobał na wyjeździe, nie kupiliśmy, a teraz żałujemy i żadnego innego nie chcemy nawet oglądać :-(

Torebka od Hermesa - budżet x10 :-)

 

Wpadła mi jeszcze myśl, żeby kupić złotą monetę typu krugerrand "na szczęście" (złoto drogie, ale przy tej skali nie chodzi o inwestowanie) plus coś pomniejszego do  użytku osobistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

@Kyle a może taki sprzęt od Hermesa?

Przyyznam, że bardzo ładne. Żona lubi akurat zestawi filiżankowe. Trochę martwi łatwość stłuczenia gadżetu za niemałe pieniądze. Ale kierunek fajny. A ktoś kojarzy ktoś firmę od takich zestawów, która byłaby trochę mniej premium od Hermesa, ale bardziej od Rosethala i podobnej półki?

Z Hermesa biorą pod uwagę jeszcze:

https://www.hermes.com/pl/en/product/tile-weave-muffler-H259069Sv04/

https://www.hermes.com/pl/en/product/mini-constance-belt-buckle-printed-leather-strap-24mm-U_BELT_24pH064545CK05pH081646UAAB070/

https://www.hermes.com/pl/en/product/h-belt-buckle-reversible-leather-strap-32mm-U_BELT_32_HOMMEpH064544CC06pH075394CAAC090/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki.

Fajnie, że była jakaś dyskusja, bo ostatnio niemrawo na forum. :-)

Mam jakieś rozeznanie w opcjach.

Odpada etui na stetoskop, bo jest firmowe w komplecie, drugie nie ma sensu.

Cottongrass - musiałbym specjalnie zamawiać, na stronie stoi miesiąc albo dwa oczekiwania.

Mulberry - ciekawy kierunek, przeglądam.

Porcelanę też rozważam, przeglądam co ma Ćmielów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kyle napisał:

 

Porcelanę też rozważam, przeglądam co ma Ćmielów.

 

W Warszawie możesz zobaczyć na żywo i zamówić (też co nieco dostępne od ręki) świetną porcelanę Tettau czy Vista Alegre. Cenowo różnie, poziom plus-minus Rosenthala, acz są i modele podchodzące pod Hermesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Kyle [/mention] właśnie pokazałem Twój post mojej żonie i zrobiła wieeeeelkie oczy: „a dlaczego niby nie biżuteria?! Że jak to nie ta okazja? Przecież dziewczyna, jak dostanie coś ładnego w takim dniu, to będzie to z radością nosić jako pamiątkę, a nie jakiś talerzyk czy kolejna szmata. Nie ta okazja na biżuterię?! Co za absurd!” Tak że ten...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pablocito napisał:

[mention]Kyle [/mention] właśnie pokazałem Twój post mojej żonie i zrobiła wieeeeelkie oczy: „a dlaczego niby nie biżuteria?! Że jak to nie ta okazja? Przecież dziewczyna, jak dostanie coś ładnego w takim dniu, to będzie to z radością nosić jako pamiątkę, a nie jakiś talerzyk czy kolejna szmata. Nie ta okazja na biżuterię?! Co za absurd!” Tak że ten...emoji6.png

co żona to inny problem życiowy ;)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito zdrada, wpuściłeś tu żonę. W rewanżu dowie się, ile kosztowały wszystkie Twoje buty :-)

Serio, nie widzę biżuterii damskiej z okazji osiągnięcia naukowego. Pierścionek, kolczyki, naszyjnik? - nie bardzo. Jeśli już, to dopuściłbym broszkę, i najlepiej jakąś nawiązującą tematycznie, ale żona nie nosi takowych. Nie neguję, że lubi świecidełka, i pewnie by się nawet ucieszyła, ale mi to pasuje jako prezent z okazji ściśle osobistych

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito zdrada, wpuściłeś tu żonę. W rewanżu dowie się, ile kosztowały wszystkie Twoje buty :-)
Serio, nie widzę biżuterii damskiej z okazji osiągnięcia naukowego. Pierścionek, kolczyki, naszyjnik? - nie bardzo. Jeśli już, to dopuściłbym broszkę, i najlepiej jakąś nawiązującą tematycznie, ale żona nie nosi takowych. Nie neguję, że lubi świecidełka, i pewnie by się nawet ucieszyła, ale mi to pasuje jako prezent z okazji ściśle osobistych

No i co gorsze pewnie dowie się w końcu ile ich na prawdę mam.
Pierścionek, kolczyki - jeśli nosi, to czemu nie bardzo? A szalik, czy porcelana nawiązują tematycznie? Myślę, że obrona doktoratu to dla niej osobiste osiągniecie i skoro, jak twierdzisz pewnie by się ucieszyła, to czemu nie? Ja bym pewnie pomyślał od tej strony:
Nie co by było dobre z okazji obrony doktoratu, tylko co by jej sprawiło największą radość i czego by najchętniej używała/nosiła.
I pamiętajmy: “Diamonds are a girl’s best friend”
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, to forumowe przekonanie, że wiem lepiej i później ktoś, kto chciał założyć na ślub prawilny smoking, zostaje z uniwersalnym granatowym garniturem, którego i tak nie założy, bo nie licząc ślubu zawsze chodzi w bluzie z kapturem... ;-)

Ale natchnąłeś mnie, właśnie sprawdzam, że pewien pomysł jest możliwy do realizacji, bo mam 10 dni :-)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kyle napisał:

Ech, to forumowe przekonanie, że wiem lepiej i później ktoś, kto chciał założyć na ślub prawilny smoking, zostaje z uniwersalnym granatowym garniturem, którego i tak nie założy, bo nie licząc ślubu zawsze chodzi w bluzie z kapturem... ;-)

Ale natchnąłeś mnie, właśnie sprawdzam, że pewien pomysł jest możliwy do realizacji, bo mam 10 dni :-)

 

już po wszystkim pokaż co kupiłeś :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.