Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Smoking tropikalny jest strojem wieczorowym o tym samym zastosowaniu, co czarny tylko do innego klimatu. Według mnie bardzo nie wypada przebierać się w trakcie przyjęcia. Jeżeli ślub jest w dzień i ubieramy np. żakiet należy w nim zostać choćby do białego rana następnego dnia. Podobnie z garniturem. Zmiana stroju może wprowadzić w zakłopotanie i zawstydzić gości, którzy nie przygotowali ubrania na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pablocito napisał:

Smoking tropikalny jest strojem wieczorowym o tym samym zastosowaniu, co czarny tylko do innego klimatu. Według mnie bardzo nie wypada przebierać się w trakcie przyjęcia. Jeżeli ślub jest w dzień i ubieramy np. żakiet należy w nim zostać choćby do białego rana następnego dnia. Podobnie z garniturem. Zmiana stroju może wprowadzić w zakłopotanie i zawstydzić gości, którzy nie przygotowali ubrania na zmianę.

Ja tam bym powiedział że zamiast cieszyć się weselem (bo już lepiej nie będzie :D) to będziesz sprawdzał zegarek czy już się przebrać, czy jeszcze zostać w poprzednim stroju. Kto bogatemu zabroni posiadania i z 10 sztuk smokingów, fraków, surdutów itp we wszystkich możliwych kolorach, ale prawdopodobieństwo zakładania przez Ciebie tych ubrań po raz drugi jest niemalże równe zero. Licząc że gdy będziesz starszy to je założysz, też możesz się zdziwić, bo po kilku latach pas może się nie "domykać" :)

Jeśli pytasz na forum o takie rzeczy, domniemam że w Twojej rodzinie nie są zakorzenione takie zasady, zatem idąc tym tropem, nikt nie zwróci Ci uwagi (jak i nie pomyśli) że masz strój niedostosowany do godziny/okazji. Jeśli się tym przejmujesz, to prędzej będą myśleli że znowu się stroisz "z jednego garnituru w drugi garnitur".

 

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Ja tam bym powiedział że zamiast cieszyć się weselem (bo już lepiej nie będzie :D) to będziesz sprawdzał zegarek czy już się przebrać, czy jeszcze zostać w poprzednim stroju. Kto bogatemu zabroni posiadania i z 10 sztuk smokingów, fraków, surdutów itp we wszystkich możliwych kolorach, ale prawdopodobieństwo zakładania przez Ciebie tych ubrań po raz drugi jest niemalże równe zero. Licząc że gdy będziesz starszy to je założysz, też możesz się zdziwić, bo po kilku latach pas może się nie "domykać" :)

Jeśli pytasz na forum o takie rzeczy, domniemam że w Twojej rodzinie nie są zakorzenione takie zasady, zatem idąc tym tropem, nikt nie zwróci Ci uwagi (jak i nie pomyśli) że masz strój niedostosowany do godziny/okazji. Jeśli się tym przejmujesz, to prędzej będą myśleli że znowu się stroisz "z jednego garnituru w drugi garnitur".

 

Z większością się zgadzam, ale chyba nie oczekujesz, że w tym kraju, gdzie jeszcze nie tak dawno domyślnym stanem przyrody było błoto albo śnieg, ktoś by naprawdę wiedział, jakie zasady rządzą formalnymi strojami tropikalnymi :) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Krótkie, ale za to 3 pytania. Spodobała mi się kurtka Alpha Industries jak na zdjeciu:

1. Czy noszenie jej po 40 to oznaka kryzysu wieku średniego i drugiej młodości?

2. Co o niej sądzicie?

3. Jeśli susu mam 46, to kurtka ta powinna być w rozmiarze S czy M? Nie znajduję dobrego kalkulatora

IMG_20210113_173533.png

Jeszcze mi trochę brakuje do 40, ale przynajmniej wiem na co mam się przygotować  😂 Sam odpuściłbym ze wzgledu na te wszywki w stylu US Comando. Zbyt ostentacyjne. Bez nich kurtka byłaby spoko (zdaje się, ze sa podobne kurtki bez nich, coś chyba mi się kiedyś obiło, ale nie pamietam gdzie) chociaż duzo zależy od tego czy wygladalbys i czul  się w niej swobodnie, czy ciagle myślał, ze jesteś „przebrany”. Jeśli to drugie to nie szedłbym ta droga... 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Krzysiek_W said:

1. Czy noszenie jej po 40 to oznaka kryzysu wieku średniego i drugiej młodości?

Tak, jeśli służysz w U.S. Air Force lub przynajmniej choć trochę przypominasz Brada Pitta czy innego Toma Cruise'a.

Nie, jeśli miałbyś wyglądać tak:
1375615517_rutkowski3.jpg.056ec4706c152e0ead027037809dc59d.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Krótkie, ale za to 3 pytania. Spodobała mi się kurtka Alpha Industries jak na zdjeciu:

1. Czy noszenie jej po 40 to oznaka kryzysu wieku średniego i drugiej młodości?

2. Co o niej sądzicie?

3. Jeśli susu mam 46, to kurtka ta powinna być w rozmiarze S czy M? Nie znajduję dobrego kalkulatora

 

1. Tak, ale to nic złego, zresztą przykład płynie z góry. Taki Krzysztof Ibisz jest młodszy niż w latach '90.

2. Jest to spoko kurtka do stylu casual/miliary/workwear, na pewno nie ma nic wspólnego z klasyczną męską elegancją.

3. Najlepiej napisać do jakiegoś polskiego sklepu z militariami i poprosić o dokładne zmierzenie. większość amerykańskich marek na zawyżoną rozmiarówkę, więc instynktownie sugerowałbym rozmiar mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką golarkę, ale zacząłem się zastanawiać, że te kłaczki na swetrach to są skręcone wychodzące włókna, więc lepiej byłoby je wyciągnąć takim grzebieniem. Przyszło mi na myśl, że może przycinanie ich taka maszynką spowoduje, że część włókien zostanie na powierzchni to za chwilę znowu zaczął wychodzić i się skręcać. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mial jakieś doświadczenia z tymi butami: https://www.gentimilano.com/pl/?

Zauważyłem ich sklep w Elektrociepłowni Powiśle (blisko Klasycznych Butów). Z oczywistych powodów byli zamknięci, wiec mogłem tylko obejrzeć przez szybę (jakiegoś większego wrażenia  na mnie nie zrobiły, ale nie mialem ich na nogach, wiec nie chce wydawać kategorycznych opinii). Ceny ok 1 tys. zl. Wyglada na to, ze polska firma, która zamawia towar z Włoch i sprzedaje pod swoja nazwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 21:20, Krzysiek_W napisał:

Dziękuję Panowie za pomoc. Przemyślałem i w sumie nie wiem ile bym jej używał, bo na spotkania z klientami nie bardzo, koncertów teraz nie ma, knajpy zamknięte, a do biedronki obok domu mogę założyć inna kurtkę.... Nawet @lubo69mnie nie przekonał swoją spódnicą na peronie ;)

Jak to? Taka kurtka bardzo się przydaje, gdy napotkasz na swojej drodze dżentelmenów mocno zainteresowanych Twoimi problemami :) masz wtedy +40 do zawadiackości i +60 do nieśmiertelności, co łącznie daje +100 do "no chodź, k***wa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.