Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Z tego co czytałem to produkty pure polish nie są lepsze, ale są to dobre i ekologiczne kosmetyki, a to ma dla niektórych duże znaczenie. Dodatkowo z tego co czytałem, ładnie pachną.

C

Dzięki, czyli zostaję przy Saphirze (którego zapach też mi się podoba ;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DeanM napisał:

Gdzie kupujesz?

swego czasu się nieźle nagimnastykowałem, żeby zakupić w europejskiej dystrybucji. Znalazłem tutaj i sobie zapisałem link. Widzę, że nadal aktualne:
https://www.ebay.de/sch/m.html?_ssn=shoe-shine-shop&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=boot+black&_sacat=0

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z purepolsh odnośnie porównania z saphirem:

Hi! Good question. We love to show off the shine - but you don’t have to get a shine with our products. We offer 5 distinct products: Cleaner Conditioner, Cream, Water Resistant Cream, Paste/Wax, and High Shine. The last two are comparable to Saphir’s Pate de Lux and Mirror Gloss.

Our main difference is that we use orange oil instead of turpentine. So, it evaporates more quickly and has a pleasant orange aroma. It also requires more of a “dab and swirl” process than theirs, which has a smoother glide and can be spread more. This is because orange oil evaporates more quickly, it’s less “slippery”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DeanM napisał:

Gdzie kupujesz?

Część asortymentu BB można kupić tutaj:

https://eleganckipan.com.pl/?PHPSESSID=4a1lh1orv96qjssekqvucp0a6e&q=boot+black

@Edit:

Większy wybór jest w niemieckim sklepie Shoe Shine Shop, ale przesyłka kosztuje 15 EUR:

https://shoeshine-shop.com/epages/5469ea3a-f0a8-4dcb-bbad-e8dc154e27ab.sf/sec3b959602ba/?ObjectPath=/Shops/5469ea3a-f0a8-4dcb-bbad-e8dc154e27ab/Categories

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z góry przepraszam jeśli to zły wątek na takie pytanie.
Przymierzam się do zakupu butów szytych na miarę. Zdecydowałem się wstępnie na brązowe oxfordy z nakładanym noskiem. Chciałbym, żeby to były buty dosyć uniwersalne. Takie, które zarówno da się ubrać do garnituru, zestawu koordynowanego jak i jeansów. Stąd 2 pytania:

  1. Który z poniższych kolorów będzie najbardziej uniwersalny, ewentualnie, który na 100% taki nie będzie
  2. Na zdjęciach są też 2 sposoby wykończenia przy nosku. Proste przeszycie i dziurkowanie. Czy któreś będzie zdecydowanie bardziej uniwersalne czy to bez większej różnicy ?

 

buty.thumb.png.74744889114e048f4f979b021ea26912.png

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadniem najbardziej uniwersalne, (ale też najmniej formalne) będą pierwsze z prawej. Brogowanie (dziurki) obniża formalność buta i sprawia, że będzie się on nadawał nawet od biedy do jeansów, a do garnituru z całą pewnością, ale nie wizytowego na formalne okazje (tu raczej czarne oksfordy). Burgundowy kolor sprawia, że buty będą kolorystycznie pasować praktycznie do wszystkiego, a jest jednocześnie elegancki. Drugie w kolejności to buty pierwsze z lewej ze względu na jaśniejszy odcień brązu. Generalnie im ciemniej, tym bardziej formalnie i mniej uniwersalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.instagram.com/p/CG-GqKnF6VE/?igshid=1bll2yk2edy01
 

https://www.instagram.com/p/CHfIQ0ilwod/?igshid=zs3jxgsn5bfe
 

Celowalbym w coś takiego w ciemnym brązie lub w czerni (wtedy skóra z fakturą, podobnie jak na zdjęciu). Będzie pasować zarówno do jeansow jak i do garnituru.  (niekoniecznie na bardzo formalne okazje, ale do pracy w biurze jak najbardziej). Oksfordy z nakładanym noskiem są zbyt formalne do jeansow/chino.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinh Poszukaj derbów, zamiast oksfordów. Jakiś czas temu sam szukałem 1 pary butów, bardziej do garnituru, niż jeansów/chinosów, ale niewykluczajacych założenia tych ostatnich. I chociaż nie nosiłem ich jeszcze z jeansami, to uważam je za bardzo uniwersalne.

Oksfordy, nawet full brogues w kolorze koniakowym, to dla mnie +100 do formalności. Nie nadają się do jeansów. Jakimś wyjątkiem może byłby zamsz.

 

20201113_122704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito @Pawcio @Zajac Poziomka @Gocławianin
Dzięki wielkie za podpowiedzi. Wydaje mi się, że trochę mi się rozjaśniło.


Zależy mi na tym, żeby to były wiedenki (mam duży problem z dobraniem "z półki"), więc chyba zdecyduje się na burgundowe/oxblood (w zależności od tego jakie skóry będą dostępne), pomyślę jeszcze nad brogowaniem przy nosku, ale będę je używał raczej do bardziej formalnych zestawów. 

Jednocześnie pomyślę nad takimi split toe jak zaproponował @Zajac Poziomka, ale RTW. 

Dzięki jeszcze raz i miłego dnia.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maaati napisał:

Potrzebuję porady - czy Waszym zdaniem tego typu marynarkę (dwurzędowa, ale sportowa, 80% wełna/20% bawełna) można nosić do ciemnych, klasycznych jeansów? 

Można, ale model ze zdjęcia odradzam, małe i dość kuriozalnie wyglądające klapy.

Dodam tylko, że materiał powinien być grubszy, żeby pasował do dżinsów, np flanela jest ok.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.