Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Panowie,

Kupiłem buty Patine w tęgości H na gumowej podeszwie. Grubość całej podeszwy wynosi 1cm, z czego warstwa gumowa ma 6mm. W przeciwieństwie do podeszw w stylu Danite nie ma wystających "korków"/protektorów na podeszwie, przez co szwy wydają się być dość podatne na ścieranie. Pytanie: jaka jest praktyczna żywotność tych podeszw? Czy warte ceny?

https://patine.pl/derby-77026c-cambridge-dark-brown.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Anton von S. napisał:

Panowie,

Kupiłem buty Patine w tęgości H na gumowej podeszwie. Grubość całej podeszwy wynosi 1cm, z czego warstwa gumowa ma 6mm. W przeciwieństwie do podeszw w stylu Danite nie ma wystających "korków"/protektorów na podeszwie, przez co szwy wydają się być dość podatne na ścieranie. Pytanie: jaka jest praktyczna żywotność tych podeszw? Czy warte ceny?

https://patine.pl/derby-77026c-cambridge-dark-brown.html

W zdecydowanej większości sytuacji takie buty trzymają się nawet wówczas, jak szwy się przetrą. GYW ma jeszcze wewnętrzny szew, oraz podeszwa i rant są klejone (inaczej buty by skrzypiały).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppnowakpl napisał:

Kojarzycie może sposób na przetarcie się spodni w kroku? Myślałem o zakupie 0,3 m materiału i zrobienie swoistego ,,siodełka'', będzie to jakoś wyglądało? 

Raczej będzie wyglądało słabo. To spodnie bespoke, że możesz dokupić ten sam materiał?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Velahrn napisał:

Raczej będzie wyglądało słabo. To spodnie bespoke, że możesz dokupić ten sam materiał?

Tutaj nie ma co wyglądać, chyba, że eksponujesz to miejsce;). Chodzi o wygodę. Najważniejsze żeby po tym zabiegu, nie czuło się materiału. W jednych spodniach mam ok, a w drugich nie bardzo, nie wchodząc w szczegóły. Bespoke czy nie, nie ma znaczenia. W spodniach ze zwykłej sieciówki do zrobienia, przez zwykłą krawcową.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Velahrn napisał:

Raczej będzie wyglądało słabo. To spodnie bespoke, że możesz dokupić ten sam materiał?

Niestety RTW, ale jest to zwykła szara flanela Vitale Barberis Canonico z tego co widziałem do dorwania spokojnie od ręki w Warszawie stąd moje pytanie. A jeśli chodzi o miejsce to klasycznie w kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego klapy w szarym modelu lazio rolują się znacznie powyżej górnego guzika?  Dla porównania w jasnoszarym klapy opadają do samego zapięcia. Wynika to z dopasowania rozmiaru marynarki czy tak zaprojektowano szary model?

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--szary/P5294.html

https://suitsupply.com/pl-pl/men/suits/garnitur-lazio--jasnoszary/P5293.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa dla sandałów? Chodzi mi o buty, które się zabiera na plażę, do których się wkłada zapiaszczoną i mokrą stopę, które potem można szybko pod kranem doprowadzić do ładu i szybko wysuszyć na słońcu.

Czy jest cokolwiek takiego estetycznie lepszego niż sandały, czy jesteśmy skazani na brak jakiegokolwiek stylu w takim wypadku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ciasteczkowy napisał:

Nie wiem co na to sartorialna milicja, ale: japonki?

dla mnie jeszcze brzydsze niż sandały. To znaczy ja jestem w stanie przeżyć każdą brzydotę, która jest użyteczna. Ale szukam czegoś mniej brzydkiego i równie użytecznego. Albo chociaż zbliżonego w swojej użyteczności. Podobają mi się Huaraches Etsy, ale nie wiem, czy to wytrzyma wodę i płukanie notoryczne. I nie wiem, czy dostanę w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie coś.

https://hegos.eu/products/tenisowki-trampki-native-0aac9d89-7340-457b-ac0f-9f567bc5f80a?type=she

Wykonane z lekkiej pianki (czy jak to nazwać), ale bardzo wytrzymałej. Sam sobie chwalę. Nieocenione w przypadku jeżowców i kamienistych plaż. Tylko czy one są estetyczne, hmmm. Dochodzi jeszcze problem, że coraz gorzej z dostępnością.

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nynu napisał:

Może takie coś.

https://hegos.eu/products/tenisowki-trampki-native-0aac9d89-7340-457b-ac0f-9f567bc5f80a?type=she

Wykonane z lekkiej pianki (czy jak to nazwać), ale bardzo wytrzymałej. Sam sobie chwalę. Nieocenione w przypadku jeżowców i kamienistych plaż. Tylko czy one są estetyczne, hmmm. Dochodzi jeszcze problem, że coraz gorzej z dostępnością.

 

 

zabudowane, więc od razu na plus w stosunku do sandałów. Tylko wyglądają jakby miały obcierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol Mateusz napisał:

Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa dla sandałów? Chodzi mi o buty, które się zabiera na plażę, do których się wkłada zapiaszczoną i mokrą stopę, które potem można szybko pod kranem doprowadzić do ładu i szybko wysuszyć na słońcu.

Czy jest cokolwiek takiego estetycznie lepszego niż sandały, czy jesteśmy skazani na brak jakiegokolwiek stylu w takim wypadku?

Jeżeli majteczki kąpielowe nie w kancik to i obuwie może być mniej formalne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.