Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Czy dla osoby wysokiej - 196 cm (~54cm od połowy paska do kołnierzyka) krawaty typu "knit" będą wystarczająco szerokie w miejscu wiązania? Czy w przypadku naszych rodzimych producentów nie ma to znaczenia i nawet te zwykłe 8,5cm będą równie wąskie?

Przy okazji, czy mógłby ktoś polecić jakiś konkretny sklep z krawatami w przyzwoitych cenach? Mówiąc o przyzwoitych mam na myśli okolice 100 zł / krawat. Obecnie rozglądam się po Bytomiu i Republic of Ties. Fajnie by było, jakby mieli jeszcze poszetki, ale obejdzie się bez. ;)

PS. Czy tkaniny marki Drago oferowane w marynarkach SuSu są godne uwagi?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Manolete napisał:

Pytanie do obeznanych w jeansach, trochę teoretyczne.

Lepiej iść w stronę Leviego, czy też Edwin? Którą marka ma lepszą opinię?

Jeśli chodzi o "zwykłe" dżinsy, dostępne w galeriach handlowych, to Levi's to typowy sieciówkowy szajs, produkowany w  krajach Trzeciego Świata. Edwin jest lepszy. Natomiast Levi's Vintage Clothing, linia premium tej marki, jest super.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, przymierzam się do zakupu jeansów. Mam jedną parę, Massimo Dutti selvedge, ale używam ich po domu i do ogródka. Sytuacja okołokoronawirusowa sprawiła, że w pracy znacząco spadł poziom elegancji, muszę się więc powoli dostosowywać, dlatego szukam czegoś lepszego od MD.

Jest jakaś inna, łatwo dostępna firma, której warto się przyjrzeć? Edwin jest na Yoox, na Zalando. Sprowadzanie z Japonii jakoś mnie nie pociąga  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czego oczekujesz od dżinsów, chcesz mieć "dobre" dżinsy ale z tego co piszesz nie nosiłeś do tej pory takich i nie masz doświadczenia - akurat w dżinsach nie doświadczysz absolutu kupując takie za kilkaset czy 1000pln porównując je do tych za 100pln, to zupełnie inna historia niż z marynarkami czy koszulami. 

Ja osobiście nie macałem ale kolega polecał mi Tramarossa - kosztują kilkaset pln na yoox, ale wiem że można też trafić w TK maxx w dobrej cenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Manolete napisał:

Dzięki za odpowiedź, przymierzam się do zakupu jeansów. Mam jedną parę, Massimo Dutti selvedge, ale używam ich po domu i do ogródka. Sytuacja okołokoronawirusowa sprawiła, że w pracy znacząco spadł poziom elegancji, muszę się więc powoli dostosowywać, dlatego szukam czegoś lepszego od MD.

Jest jakaś inna, łatwo dostępna firma, której warto się przyjrzeć? Edwin jest na Yoox, na Zalando. Sprowadzanie z Japonii jakoś mnie nie pociąga  ;)

Dżinsy to dżinsy. Nie rób zagadnienia tam gdzie go nie ma, no chyba, że chcesz zostać cudakiem (rekonstruktorem) ;-). Spójrz na post Zająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżinsy to dżinsy.

Buty to buty.
Samochód to samochód.
Zegarek to zegarek.
To nie jest tak, że albo mamy szmatę na 3 prania z galerii handlowej, albo specjalistyczną odzież dla poszukiwaczy złota. Jest jeszcze masa opcji pomiędzy. Pewnie, można w sieciówce dobrze trafić, jak Paweł, albo wyłożyć na towar premium i się sparzyć, jak Filip. Można też argumentować, że zegarek Perfect, jak sama nazwa wskazuje, jest dokładniejszy od zegarka Omega. Pytanie było o statystycznie, jak rozumiem, o większe szanse dobrego trafienia w przypadku marki Edwin i Levis. W tym kontekście podzielam opinię Mateusza (Edwin lepszy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o droższe jeansy to ja bardzo zadowolony jestem z mojej pary z Raileigh Denim Workshop. Kupowałem przez brytyjski sklep Kafka Mercantile. Z tego co widzę nie mają już tej marki w ofercie, teraz sprzedają jeansy Orslow. Ze wszystkich zakupów w tym sklepie byłem do tej pory bardzo zadowolony, prowadzą bardzo staranną selekcję oferowanych towarów, więc podejrzewam że jeansy Orslow również powinny być dobrej jakości.

Z sieciówek dobrze sprawuje mi się Wrangler, dwie pary Levis które kiedyś kupiłem po roku-dwóch nadawały się tylko do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie! W kwestii jeansów zatrzymałem się w czasach liceum, gdy Levi był synonimem wysokiej jakości. Widzę, że muszę nadrobić te kilkanaście lat.

Ogółem myślałem, że znalezienie stonowanych jeansów, które nie rozpadną się po kilku praniach nie będzie trudne, ale widzę, że nie ma tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Manolete napisał:

Dziękuję za sugestie! W kwestii jeansów zatrzymałem się w czasach liceum, gdy Levi był synonimem wysokiej jakości. Widzę, że muszę nadrobić te kilkanaście lat.

Ogółem myślałem, że znalezienie stonowanych jeansów, które nie rozpadną się po kilku praniach nie będzie trudne, ale widzę, że nie ma tak łatwo.

Jeśli jesteś z Warszawy, albo kiedyś będziesz przejazdem, to wybierz się do Faster Doga na Marszałkowskiej. To najlepszy sklep z denimem w Polsce, i w sumie jedyny, który ma taki asortyment na wschód od Odry.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gringokwasny napisał:

Piękne te buty. Szukam tańszego zamiennika (w przedziale około £200). Proszę o sugestie, najlepiej z doświadczenia. https://www.crockettandjones.com/products/tetbury-darkbrown-suede?variant=36448232276040


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rozmiar?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, flozbi napisał:

Ma ktoś chinosy od Milera? Jeśli tak, to czy warto?

Ja mam te czerwone (https://milermenswear.com/produkt/czerwone-chinosy).

Za tę cenę brać i się nie zastanawiać. Doświadczenia wielkiego nie mam, ale jak wziąłem w łapy i pomacałem tę tkaninę, to różnica względem tego co oferują polskie marki (np. Lancerto / Bytom) jest zauważalna. Bardzo miękkie, piękny kolor, wygodny krój, lecz dopasowany (mam masywne uda). Po prasowaniu na lewej stronie i następnie ich odwróceniu nie trzeba poprawiać.

Teraz żałuję, że nie wziąłem błękitnych jak był mój rozmiar jeszcze dostępny...

PS. nie polecam białych - miałem je i zwróciłem, bo o ile tkanina była równie przyjemna co w czerwonych, to prześwitywała jak sitko. Na d*pie i przodzie, gdzie mocno wybijają się kieszenie wygląda to okropnie, a ich zdjęcia w ogóle tego nie ukazują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, piotrassss napisał:

Polecam te wykonane ze 100% bawełny. W zasadzie wszystkie moje t-shirty to Intimissimi. 

Kiedyś przez pomyłkę zamówiłem z dodatkiem elastanu i szybko zwróciłem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.