Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Powiedzcie proszę czy przeróbka ramion w płaszczu reglanowym to duży kłopot? Ramiona są bufiaste, na pierwszym zdjeciu poniżej możecie zobaczyć o co chodzi. Na drugim starałem się pokazać rodzaj szwu, który - jak mu się wydaje - też nieco może skomplikować przeróbkę. 

20210625_184438.jpg

20210625_184526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, eye_lip said:

Guziki to pikuś,  ten krawat który wygląda jakby go pierwszy raz w życiu wiązał to tragedia. 

pomijając wiązanie, dla szczupłego faceta taki krawat nie jest najlepszym wyborem plus intensywny żółty dla bladego blondyna.. cóż może po prostu lubi ten krawat, też mam takie co lubię i noszę bo tak ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z parą butów Timberland Classic Boat 2 EYE w kolorze zielonym (A1BIR). Otóż na górnej części cholewki pojawiają się czarne plamy od potu. Czy jest jakiś sposób by temu zapobiec? Niestety stopy mi się mocno pocą i raczej się to nie zmieni dopóki nie potraktuję ich botoksem.

Druga sprawa - jak się tych plam pozbyć? Po wyschnięciu przecieram cholewkę nawilżoną szmatką z odrobiną mydła i to w zasadzie prawie całkowicie je niweluje, lecz myciu dzisiejszego ranka zostały jeszcze niewielkie plamki (ciężko zauważyć na zdjęciu, ale są - 3 o średnicy ~1 cm). Na stronie Timberlanda zalecają niby przetarcie miksturą wody i octy w przypadku oleistych plam, ale tego jeszcze nie próbowałem...

20210704_170901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o metalowych toe plates? Mam taką mechanikę chodu że zawsze szybko ścieram czubki butów. Z tego powodu dotychczas od razu wszystkie zelowałem, ale rozważam czy nie lepiej zainwestować w takie cacko. Czy jest gdzieś w Warszawie miejsce gdzie można to dobrze zrobić? 
 

 

A86CD782-1A34-425B-8AEC-DA16C6BD828C.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą dla żabek mogą być gumowe pady/wstawki na czubkach podeszew (dla przykładu Vass takie oferuje, nie wiem jak z realizacją u szewców, choć przypuszczam, że w wykonaniu nie różni się to zbytnio od klasycznych zelówek):
rubber_99df05fe-e3de-4be8-a641-d2b2ce9f8e02.jpg?v=1590891445
W Warszawie mi robi takie szewc na Wilczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość szybko zaczynam ścierać czubki, Vassy z gumową wstawką trzymają się mocno. Polecam to rozwiązanie, jest praktyczne, ciche, "dyskretne" i nudne wizualnie, czyli spełnia swoją rolę :) Jak z dorabianiem u szewców niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i mam może trochę głupie pytanie. Czy uważacie, że mężczyzna może nosić skórzany plecak, który teoretycznie przypisany jest do działu damskiego? Czy taki plecak może się jakoś znacząco i zauważalnie różnić od takiego z działu męskiego? Pytam bo właśnie zastanawiam się nad kupnem plecaka skórzanego z drugiej ręki i przyznam, że więcej jest ofert takich teoretycznie "damskich" plecaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Nezot napisał:

Witam, jestem nowy na forum i mam może trochę głupie pytanie. Czy uważacie, że mężczyzna może nosić skórzany plecak, który teoretycznie przypisany jest do działu damskiego? Czy taki plecak może się jakoś znacząco i zauważalnie różnić od takiego z działu męskiego? Pytam bo właśnie zastanawiam się nad kupnem plecaka skórzanego z drugiej ręki i przyznam, że więcej jest ofert takich teoretycznie "damskich" plecaków.

Pokaż zdjęcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezot Z doświadczenia Ci powiem, że plecak skórzany nie może być za ciężki. Nosiłem około dwa lata skórzany plecak Suitsupply. Już pusty był ciężki. Noszenie go codziennie zaowocowało bólami kręgosłupa. Teraz zmieniłem na praktyczny i nadający się do biura (nie powiem, że elegancki, ale odpowiednio dyskretny) plecak https://www.aersf.com/day-pack-2-black Lekki, dobrze zorganizowane wnętrze. Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz  skórzanego plecaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip dzięki, podejdę jutro i podpytam.

Edit:

Niestety w 3 pasmanteriach zaproponowali mi zwykłe nici poliestrowe jak każde inne, bo przecież nie ma specjalnych nici do dziurek. A jak wspomniałem o grubszej wokół której dziurkę się obszywa to patrzyły na mnie jak na debila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myszy

We Wrocławiu jest na Kiełbaśniczej, zaraz na początku za pubem irlandzkim, taka zabytkowa pasmanteria prowadzona przez sensownego starszego pana. Spróbuj tam. 

I przy okazji, można zajrzeć do sklepu Loake 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.