Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno U-Tip i Derby, ale Apron-Toe tylko w przypadku kiedy dodatkowy fartuch(apron) jest naszyty na buta, w przypadku  kiedy jest pojedyncza skóra bez dodatkowego fartucha a występuje tylko ozdobne przeszycie wtedy jest Moc-Toe.Z kolei w przypadku kiedy jest pionowe przeszycie ,które dzieli czubek buta mamy Y-Tip Derby znane także jako Norwegian Split Toe, albo Alonquin Split Toe. Właściwie obydwa określenia są poprawne. Różnica w terminach wynika z tego, że w Europie taki styl butów po raz pierwszy widziano u norweskich rybaków, a w Ameryce u Indian z plemienia Alonquin zamieszkujących Nową Szkocje. Może to być pokłosie pierwszego spotkania Wikingów pod wodzą Erika Czerwonego z rdzennymi Amerykanami ponad tysiąc lat temu.

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy któryś z tych modeli nada się na ciut szerszą stopę? Podobają mi się takie Hiker boots, ale oba sygnowane są jako F fitting, niemniej Cheaneye leża na mnie bardzo dobrze pomimo oznaczenia jako F. Może jest jakaś nadzieje i ktoreś z nich są nieco obszerniejsze? 
Barker Gelncoe (u góry) Loake Hiker (na dole) 
Barker Shoes on Twitter: "Your photos 📸 Glencoe is proving a very popular  choice from our new Autumn Winter collection. This charming #hikerboot  boasts both versitility and style: https://t.co/08UvpHS57j…  https://t.co/MElwyjOcPW" TREAT YOURSELF OR YOUR LOVED ONE THIS VALENTINE'S DAY WITH LOAKE - Jerymn  StreetJerymn Street

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem marynarkę Mr. Vintage korzystając z wprowadzenia rozmiarówki dla wysokich. O tę https://www.lancerto.com/pl/marynarka-czerwona-w-krate-hammerfest-ma092221000004-mixkolor.html

Ramiona i rękawy leżą dobrze. Marynarka jest za szeroka w talii i pod pachami. Test wirtualnego guzika daje jakieś 7 cm zamiast spodziewanych 1-1,5 cm. Czy warto zostawiać i da się to przerobić żeby dobrze wyglądało czy to za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Adamski twierdzi że 2-3 cm, pewnie ten 1cm to faktycznie za mało. Natomiast u mnie jest i tak znacząco za dużo.

Jak Wasze doświadczenia z tak dużymi poprawkami? Ma to sens? Nie jest tak że konstrukcja i tak jest za szeroka i zostają problemy nie do rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak upniesz (nawet "wirtualnie") marynarkę o te 4 cm w talii to wygląda to dobrze?

Bo w moim przypadku raczej nie... Guzik jest umiejscowiony za nisko i przy zebraniu 3 cm w talii na dole robi się sukienka. Mam wrażenie, że tym razem ktoś za bardzo popłynął z mantrą "obniżony guzik"...albo po prostu mam za duży zadek do tego kroju (ściślej: za duży zadek vs talia).

Nie wiem, czy w moim przypadku uda się pozbyć workowatości tej marynarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 23:14, Coven napisał:

Witam serdecznie,

Mam pytanie odnośnie marynarek z outletu, które często widuję np. na allegro (konkretnie mam tu na myśli Suitsupply). Widząc nie raz jak mocno są one pogniecione, a klapy prawie jak zaprasowane na płasko, to czy jest szansa na przywrócenie jej walorów wizualnych bez konieczności zastosowania doraźnych środków? Mam tu na myśli pranie i zlecenie tego prasowania jakiemuś profesjonaliście.

Jeśli zajdzie taka konieczność, to jaki może być jej orientacyjny koszt?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Trochę obok Twojego pytania, ale przejrzałem kilka tych marynarek i byłbym ostrożny. Duża cześć z tych allegrowych egz. (może nawet większość), to customize, co daje się zauważyć po zdjęciach nie tylko rękawów (jasna metka z napisem), ale także w wizualnej workowatości. Także, dla przykładu wymiary 50-tki na tych aukcjach będą miały niewiele wspólnego ze standardowymi wymiarami susu ze sklepu int.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to nie BMI tylko czysta genetyka... Jedni mają "lepsze" proporcje szerokości kości "góra/dół" a inni nie:(  

Można zawsze delikatnie spiąć marynarkę po linii planowanego taliowania (agrafkami czy czymś podobnym) i zobaczyć jak to będzie wyglądało. Zbyt duże taliowanie zaburza proporcje tył-przód, bo odbywa się zwykle z tyłu... ale od jakiego momentu zaczyna to być widoczne, tego nie wiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eduardo napisał:

jak czytać rozmiarówkę Barbour podaną w cm? XL to 116 cm?

Niestety Barbour ma bardzo niespójna rozmiarówkę. Pamiętam, ze S-ka klasycznej Liddesdale wisiała na mnie jak wór, a w M-kę modelu Ariel nawet nie mogłem się wbić, tak była ciasna.

Podsumowując, XL u Barboura nie znaczy nic. TYLKO dokładne pomiary produktu albo przymiarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przezdzwa napisał:

Dzień dobry,

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć wysokość pasa dragon w płaszczu? Płaszcz masywny, militarny.

Chętnie tez bym podpatrzył na zdjęcia rozpiętego pasa, żeby lepiej wytłumaczyć krawcowi o co chodzi :)

Pas powinien być u Ciebie w... pasie, stąd w ogóle jest to powodzenie (noszenie pasa na biodrach to współczesna aberracja). A więc chodzi o talię anatomiczną.

20211011_163144.jpg

20211011_163159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn odnośnie rozmiarówki czytałem wątek, tutaj chodziło o info czy w modelu duke, który na asos ma oznaczenia rozmiarów w cm, XL to 116. Logika tak podpowiada, ale wolałem się upewnić. Jest 20 % zniżki i wziąłem na próbę rozmiar XL (116 cm?), czyli rozmiar więcej niżeli bym wziął. Najwyżej oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać :)

Mam pytanie- kupiłem taki płaszcz w rozmiarze 48: https://www.vangraaf.com/pl/p/481451-0002/hugo-plaszcz-meski-malte2041/

Obawiam się, że płaszcz może być trochę za długi, przymierzałem podobny model w sklepie i takie odniosłem wrażenie chociaż może to wynikać z tego, że nigdy nie nosiłem płaszcza, wiec wszystko co sięga poniżej pośladków wydaje mi się być dziwnie długie.

Niezależnie, zastanawiam się czy randomowe poprawki krawieckie na Warszawskim osiedlu będą w stanie skrócić taki płaszcz? Czy wymaga to jakichś specjalnych umiejętności i czy łatwo coś popsuć? Drugie pytanie jakie mi się nasuwa to czy skrócenie płaszcza nie zaburzy jego proporcji, czy guziki nie będą wtedy zbyt blisko dolnej krawędzi materiału?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i ew rekomendacje miejsca gdzie mogę przeprowadzić operację (o ile ma to szanse powodzenia). Mieszkam na Wilanowie ale oczywiście dojazd w inne miejsce również wchodzi w grę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wsparcie :)

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukagruu napisał:

Cześć, to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym się przywitać :)

Mam pytanie- kupiłem taki płaszcz w rozmiarze 48: https://www.vangraaf.com/pl/p/481451-0002/hugo-plaszcz-meski-malte2041/

Obawiam się, że płaszcz może być trochę za długi, przymierzałem podobny model w sklepie i takie odniosłem wrażenie chociaż może to wynikać z tego, że nigdy nie nosiłem płaszcza, wiec wszystko co sięga poniżej pośladków wydaje mi się być dziwnie długie.

Niezależnie, zastanawiam się czy randomowe poprawki krawieckie na Warszawskim osiedlu będą w stanie skrócić taki płaszcz? Czy wymaga to jakichś specjalnych umiejętności i czy łatwo coś popsuć? Drugie pytanie jakie mi się nasuwa to czy skrócenie płaszcza nie zaburzy jego proporcji, czy guziki nie będą wtedy zbyt blisko dolnej krawędzi materiału?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i ew rekomendacje miejsca gdzie mogę przeprowadzić operację (o ile ma to szanse powodzenia). Mieszkam na Wilanowie ale oczywiście dojazd w inne miejsce również wchodzi w grę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wsparcie :)

Łukasz

Cześć

Załóż to, do czego będziesz nosił płaszcz (ja uważam, że do płaszcza zawsze powinno się mieć marynarkę, lub w wersji casualowej gruby sweter) i niech ktoś zrobi Ci kilka zdjęć.

Współcześnie większość firm ma tendencje do robienia zbyt krótkich płaszczy, które mało wspólnego mają z klasyczną męską elegancją, więc może Twój będzie w sam raz :).

W każdym razie, zacznij od pokazania go.

Na zdjęciach ze sklepu mamy płaszcz w "klasycznej" obecnie długości, czyli do połowy uda, jednakże modele często są bardzo wysocy (188+ cm) i to może zaburzać proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Velahrn napisał:

Cześć

Załóż to, do czego będziesz nosił płaszcz (ja uważam, że do płaszcza zawsze powinno się mieć marynarkę, lub w wersji casualowej gruby sweter) i niech ktoś zrobi Ci kilka zdjęć.

Współcześnie większość firm ma tendencje do robienia zbyt krótkich płaszczy, które mało wspólnego mają z klasyczną męską elegancją, więc może Twój będzie w sam raz :).

W każdym razie, zacznij od pokazania go.

Na zdjęciach ze sklepu mamy płaszcz w "klasycznej" obecnie długości, czyli do połowy uda, jednakże modele często są bardzo wysocy (188+ cm) i to może zaburzać proporcje.

Velahrn dziękuję za odpowiedź.

Model na zdjęciu wydaje się być wysoki, ja mam ok 180cm wzrostu, stąd myśl, czy może udałoby się bez szkody dla całości efektu skrócić płaszcz o te 8-10 cm. Chciałbym, żeby był właśnie do połowy uda.

Jak tylko płaszcz przyjdzie to zrobię fotki i udostępnię ale w międzyczasie szukam możliwych opcji jego dopasowania bo po przejrzeniu wielu sklepów online ten model wydał mi się być ciekawą propozycją biorąc pod uwagę cenę i materiał z którego jest wykonany. Chyba, ze ktoś ma jakieś propozycje sklepów gdzie znajdę coś podobnego? Podobają mi się płaszcze w Suitsupply ale cena zaczyna się od 1600, więc jest poza budżetem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, lukagruu said:

Obawiam się, że płaszcz może być trochę za długi, przymierzałem podobny model w sklepie i takie odniosłem wrażenie chociaż może to wynikać z tego, że nigdy nie nosiłem płaszcza, wiec wszystko co sięga poniżej pośladków wydaje mi się być dziwnie długie.

Płaszcz który nie sięga poniżej pośladków to nie płaszcz tylko coś w najlepszym wypadku na kształt kurtki;)

Moim zdaniem płaszcz sięgający do połowy uda to "krótki", do kolana to płaszcz "normalnej" długości, a wszystko dłuższe to "długi". Jako że w modzie, a co zatem idzie, w ofercie sklepów dziś królują płaszcze od "krótkich" po "za krótkie" to może trochę zaburzać punkt odniesienia. Warto popatrzeć, przed sięgnięciem po igłę i nożyce, na zdjęcia ludzi dobrze ubranych w płaszcze, np tu, tu, tu i tu, i na podstawie tego wyrobić sobie zdanie, a nie na podstawie witryn sklepowych.

Na stronie sklepu, pod hasłem "Krój", jest napisane

Quote

W rozmiarze wzorcowym 48 artykuł ma następujące wymiary:

  • Długość pleców - 99 cm

Więc przy 180 cm wzrostu będzie tak do pół, może 3/4 uda. Raczej na pewno 8-10 cm mniej będzie wyglądać gorzej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.