Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.10.2021 o 19:52, eduardo napisał:

@Velahrn odnośnie rozmiarówki czytałem wątek, tutaj chodziło o info czy w modelu duke, który na asos ma oznaczenia rozmiarów w cm, XL to 116. Logika tak podpowiada, ale wolałem się upewnić. Jest 20 % zniżki i wziąłem na próbę rozmiar XL (116 cm?), czyli rozmiar więcej niżeli bym wziął. Najwyżej oddam.

Potwierdzam, że oznaczenie ASOS 116 cm to XL. Niestety Duke nie dla mnie. Kurtka na długość ok, rękawy jakieś 1 - 2 cm za krótkie, krój niestety nie na szerokie ramiona. Nie dałem rady luźno 'spiąć ramion', a przy wyciągnięciu rąk przed siebie kurtka podchodzi do połowy przedramienia. XXL nic nie zmieni, bo będzie jak worek.

 

Obawiam się, że ogólnie Barbour nie dla mnie. Jest szansa na wersje slim ich kurtek (rozumiem głównie International) które będą na sylwetkę, powiedzmy,  muscle fit? (szerokie ramiona, wąska talia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chylonczyk napisał:

Ktoś doświadczony mógłby się wypowiedzieć jak tkanina w szelkach (wełna, jedwab, tweed, wiskoza, ...) wpływa na ich jakoś i komfort?

Moim zdaniem w ogóle. Codziennie od blisko 6 lat nosze spodnie na szelkach, mam kilkanaście par, wykonanych z wełny, jedwabiu, bawełny - nie zauważyłem różnicy. I tak masz elastyczny tył.

Komfort noszenia spodni z wysokim stanem, na szelkach, jest bardzo wysoki - w ogóle nie ma porównania do paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jakub.B napisał:

Kto zajmuje się czyszczeniem szelek? Udać się z tym do pralni? Niestety oblałem białe z mory czerwonym winem i zastanawiam się co z tym zrobić, mam opory przed używaniem odplamiacza na jedwabiu.

Chyba nie ma osobnej profesji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy twoje szelki mają elementy skórzane, czy są całe z materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 11:58, Jakub.B napisał:

Mają elementy skórzane

To komplikuje sprawę. Nie wiem, jak skóra zareaguje na czyszczenie chemiczne, bo oddać do pralni np. jedwabny krawat to nie problem. 

Albo możesz spróbować prania chemicznego, albo olać sprawę i nosić takie, jakie są - i tak w klasycznej męskiej elegancji szelki nie są widoczne, chyba że lubisz je nosić na wierzchu, jak ja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

To komplikuje sprawę. Nie wiem, jak skóra zareaguje na czyszczenie chemiczne, bo oddać do pralni np. jedwabny krawat to nie problem. 

Albo możesz spróbować prania chemicznego, albo olać sprawę i nosić takie, jakie są - i tak w klasycznej męskiej elegancji szelki nie są widoczne, chyba że lubisz je nosić na wierzchu, jak ja :).

Ja bym olał jak sugerujesz, osobiście niewidocznych części garderoby też nie piorę. Nikt brudu i plam nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, astaroth napisał:

Panowie, 

najlepsza alternatywa dla trzewików ss to?

https://suitsupply.com/pl-pl/men/shoes/trzewiki--brazowe/FW1903.html

wizualnie są fajne, ale o ile lubię garnitury ss, to obawiam się o jakość ich butów. Budżet do 1500, ale im mniej tym lepiej :) 

CS?

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-8865-Coimbra-Boot/5656

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, astaroth napisał:

Dzięki,

a z innej beczki może faktycznie buty górskie, a nie tylko inspirowane.

Jeśli zależy Ci na górskim rodowodzie i jest Twój rozmiar, łap link poniżej. Lepszych nie znajdziesz w tej cenie.

https://www.eobuwie.com.pl/trzewiki-merrell-wilderness-legend-wp-j97361-oxblood.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pablocito napisał:

W tej cenie to trafiają się Meindle albo Hanwagi - topowe prawdziwe buty górskie.

Koledze również zależało na wyglądzie i raczej szuka butów po mieście aniżeli w góry, tak sądzę. Moja podpowiedź bezpośrednio nawiązuje do tej propozycji SS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 16:03, astaroth napisał:

Panowie, 

najlepsza alternatywa dla trzewików ss to?

https://suitsupply.com/pl-pl/men/shoes/trzewiki--brazowe/FW1903.html

wizualnie są fajne, ale o ile lubię garnitury ss, to obawiam się o jakość ich butów. Budżet do 1500, ale im mniej tym lepiej :) 

 

Są jeszcze w Loake model Hikker, dostępny w kolorze Oxblood wygląda bardzo fajnie. 

https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-hiker-oxblood-grain,3,2662,3457

Mnie mierzi trochę to przeszycie na środku, ale da się żyć ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.