Jump to content

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi

Guest Nereusz
 Share

Recommended Posts

Panowie, czy ktoś z Was trafił kiedyś na jakąś sensowną marynarkę w wersji dla wysokich (odpowiednik np. 98 SuSu) w Krakowskim Tkmaxxie? Pojawiają się tam takie rozmiary, czy to raczej rzadkość?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ups, nie zauważyłem, że jest dedykowany wątek dla TKmaxxa, proszę o wybaczenie, ;)

Cześć, kolejny bawełniany sweter w mojej kolekcji i znowu problem wypychających się łokci (po praniu wszystko wraca do normy). Czy to zawsze tak wygląda, jeśli rękawy nie są obszerne, a sweter jest w całości z bawełny? Czy wszycie jakiejś łaty od wewnątrz w miejscu łokci rozwiąże problem (wiem, że niektórzy robią tak w spodniach w miejscu kolan)?

20211129_095309.jpg

20211129_092718_HDR.jpg

Na ten temat toczy się odwieczny spór dwóch szkół filozoficznych. Ortodoksi stoją na stanowisku ze to niedopuszczalne a kto tak czyni okrywa się hańbą. Pragmatycy oponują argumentując swoją pozycje tym że krawat zasłania plisę więc sam rodzaj plisy nie ma znaczenia.

• Like 2

5 godzin temu, Klasyka napisał:

Cześć,

Czy ktoś może pamięta jak określa się poziomą klapę marynarki? Chodzi mi o peak lapel, ale z poziomym wcięciem.

Ogólnie takie udziwnione klapy są określane jako "semi peak" .,W tym szczególnym przypadku najczęściej używa się nazwy "fish mouth", rzadziej "lazy peak"

• Upvote 1

12 godzin temu, mayor napisał:

Ogólnie takie udziwnione klapy są określane jako "semi peak" .,W tym szczególnym przypadku najczęściej używa się nazwy "fish mouth", rzadziej "lazy peak"

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Niemniej, przypomniałem sobie tą prawidłową tzw. "Tautz Lapel". Tu więcej informacji: https://www.keikari.com/english/the-tautz-lapel/

Od "fish mouth", czy "lazy peak" różni się on brakiem tej charakterystycznej dla "fish mouth" przerwy między kołnierzem, a wyłogiem klap. Nie jestem jednak pewien, czym różni się on od po prostu "horizontal peak lapel".

Wszystkiego najlepszego z okazji 2022 roku.

Panowie/Panie albo Panie/Panowie mam malutkie pytanie orientuje się ktoś gdzie w Warszawie znajdę sprawdzonego specjalistę, który by mi zmienił kolor skórzanej podeszwy - sam kolor butów mi odpowiada, ale z chęcią zmieniłbym sam kolor spodu podeszwy. Taka dziwna fanaberia.

12 godzin temu, Aopolods napisał:

Wszystkiego najlepszego z okazji 2022 roku.

Panowie/Panie albo Panie/Panowie mam malutkie pytanie orientuje się ktoś gdzie w Warszawie znajdę sprawdzonego specjalistę, który by mi zmienił kolor skórzanej podeszwy - sam kolor butów mi odpowiada, ale z chęcią zmieniłbym sam kolor spodu podeszwy. Taka dziwna fanaberia.

Wielki Shoe.

• Upvote 1

Panowie jakie rękawiczki trzeba mieć, żeby ręka nie odpadła w zimę. Mam naprawdę problem z tym, ale po kolei.

1. Rękawiczki ze skóry (ZARA) - tak wiem, nie ma tu polotu czy dobrego materiału, ręka mi odpadła 

2. Rękawiczki Massimo np. takie https://www.massimodutti.com/pl/skorzane-rekawiczki-z-wena-kaszmirem-i-widocznym-szwem-l01300469 - myślałem, że wełna pomoże - niestety nie. Ręka "odpada szybko".

Z doświadczenia widzę, że goła skóra<rękawiczki z wełną< i dalej nie wiem co. Istnieje taki produkt w ogóle w męskiej elegancji, czy pozostają syntetyki north face i pochodne? Co robię nie tak?

43 minuty temu, Łukasz N. napisał:

Panowie jakie rękawiczki trzeba mieć, żeby ręka nie odpadła w zimę. Mam naprawdę problem z tym, ale po kolei.

1. Rękawiczki ze skóry (ZARA) - tak wiem, nie ma tu polotu czy dobrego materiału, ręka mi odpadła 

2. Rękawiczki Massimo np. takie https://www.massimodutti.com/pl/skorzane-rekawiczki-z-wena-kaszmirem-i-widocznym-szwem-l01300469 - myślałem, że wełna pomoże - niestety nie. Ręka "odpada szybko".

Z doświadczenia widzę, że goła skóra<rękawiczki z wełną< i dalej nie wiem co. Istnieje taki produkt w ogóle w męskiej elegancji, czy pozostają syntetyki north face i pochodne? Co robię nie tak?

Zostają jeszcze rękawiczki ocieplane naturalnym futrem np. króliczym, tudzież sztucznościami typu "sztuczny miś".

@Łukasz N., ja używam skórzanych ocieplanych rękawiczek jednopalczastych. To co najwyżej peryferie męskiej elegancji, ale przynajmniej nie drętwieją mi dłonie w niskich temperaturach. Żadne eleganckie rękawiczki z pięcioma palcami nie są dla mnie dostatecznie ciepłe.

• Like 1

Miał ktoś do czynienia z tym sklepem?
https://dufflecoatshop.com/

Szukam aktualnie budrysówki i zwróciłem uwagę na dość duży wybór modeli w tym sklepie i, wydaje mi się, akceptowalne ceny. Pytanie jak z dostawą do Polski i czasem oczekiwania.

Mam wrażenie, że niektóre elementy polskiej wersji językowej brzmią jakby zostały przeniesione prosto z translatora, stąd moje wątpliwości co do pewności sklepu.

Panowie, duża prośba o pomoc w wyborze prezentu.

Osoba obdarowywana to docent w jednej z warszawskich klinik uniwersyteckich. Prezent ma być z okazji przejścia na emeryturę. Poczuwam się dość mocno do wymyślenia czegoś nieprzeciętnego, bo z osób nadal pracujących w klinice tylko ja broniłem doktorat pod jego pieczą i bardzo wiele mu zawdzięczam również na pozazawodowych płaszczyznach.

Składać się będzie sporo osób, budżet szacuję na ok. 1000-1500 zł. 

Chciałbym dać coś pamiątkowego, co nie ulegnie zużyciu z biegiem czasu. Jedyny mój pomysł to pióro wieczne - czy znacie jakieś godne polecenia modele w tym przedziale cenowym? Może macie jeszcze jakieś inne pomysły?