Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Koval napisał:

Nakładane kieszenie nie czynią blezera, a Massimo Dutti o kilku lat ma (moim zdaniem) bardzo nieszczęśliwe proporcje w swoich marynarkach i garniturach - rękawy są niewiele krótsze od samej marynarki, a górny guzik prawie na wysokości pach.

   

Rękawy sobie skrócę jak będą za długie. Nie mówiłem nic stricte o blezerze, bardziej chodzi mi o sport coat i wydaje mi się, że ten z Massimo spełnia wymogi takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Koval napisał:

Nakładane kieszenie nie czynią blezera, a Massimo Dutti o kilku lat ma (moim zdaniem) bardzo nieszczęśliwe proporcje w swoich marynarkach i garniturach - rękawy są niewiele krótsze od samej marynarki, a górny guzik prawie na wysokości pach.

   

Porównaj tą z Susu do Massimo i wytłumacz mi różnice jak możesz w poziomie formalności i dlaczego jedna to orphan jacket a druga nie, jeśli możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Koval napisał:

A guzik przeszyjesz niżej?... :roll:

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem - od kilku lat marynarki MD są zdecydowanie za krótkie i maja za wysoko górny guzik (IMO)!

Ja bym żadnej z tych marynarek nie kupił - 'nie wszystko złoto co z SuSu' 

Ok, ale dyskusja nie była na temat guzika i nawet nie na temat długości rękawa tylko tego, dlaczego te marynarki to "sieroty od garniturów". I dalej nie wiem co czyni marynarkę "sierotą" w nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jakub84 napisał:

Możesz doszyć spodnie u krawca z tego samego materiału. Podobno (sam nie sprawdzałem) trzeba uważać bo teoretycznie odcienie mogą się minimalnie różnić jeśli nie jest materiał z tej samej beli, ale zawsze przed zleceniem możesz sprawdzić czy jest ok. 

Jeśli chodzi o marynarki RTW, to nie znajdziesz tego samego materiału. Jest to absolutnie niemożliwe, nawet nie próbuj, a każda próba znalezienia czegoś "wystarczająco podobnego" wychodzi po prostu źle.

Jeśli chodzi o bespoke, warto kupić więcej tkaniny zawczasu. Ja np. do wszystkich moich garniturów bespoke mam odłożone zapasowe 1,5 m tkaniny z dokładnie tej samej beli - mogę sobie doszyć w każdym momencie dodatkowe spodnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maziu napisał:

Żywot praktycznie każdego garnituru jaki zakupiłem kończy się na tym, że spodnie dość szybko przecierają się w kroku. W efekcie zostaję z szafą pełną marynarek w dobrym stanie, z którymi nie bardzo jest co zrobić - garnitury noszę typowo formalne, więc zdekompletowanie z chinosami wygląda kiepsko, o dżinsach już nie wspominając.

Spodnie, które dopiero zaczynają się przecierać można oddać do wzmocnienia. Zakład wielokrotnie przeszyje materiał nicią jakby cerując materiał. Ewentualnie wszyje w kroku łatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam szybkie pytanie - czy ktoś miał ostatnio kontakt z Szewcem24?

W styczniu, po ponad 3 latach, moja cierpliwość się w końcu wyczerpała i poprosiłem o zwrot butów i pieniędzy za niewykonaną usługę. 2 marca dostałem informację, że z powodu pewnych komplikacji będzie dostępny "od przyszłego tygodnia". Od tej pory wszelkie prośby o kontakt z mojej strony spełzają na niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 11:07, blekit napisał:

Mam szybkie pytanie - czy ktoś miał ostatnio kontakt z Szewcem24?

W styczniu, po ponad 3 latach, moja cierpliwość się w końcu wyczerpała i poprosiłem o zwrot butów i pieniędzy za niewykonaną usługę. 2 marca dostałem informację, że z powodu pewnych komplikacji będzie dostępny "od przyszłego tygodnia". Od tej pory wszelkie prośby o kontakt z mojej strony spełzają na niczym.

Czekasz TRZY LATA na wykonanie usługi? Czyli forumowy żart, że "24" to ilość miesięcy, potrzebna na zrealizowanie zamówienia, staje się nieaktualny...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 16:12, michasacuer napisał:

Czym można wyczyścić takie plamki na wełnie? Jak przyciskami do nich mokra szmatke jest trochę lepiej, ale nie idealnie. 

 

 

 

Ja zwykle używam punktowo płynu do prania wełny + szczotki do ubrań i później płuczę wodą. Raz zdarzyło mi się prać spodnie w pralce z resztą wełnianych rzeczy i w sumie też było ok, tylko oczywiście musiałem odnowić zaprasowanie.

@blekit jezeli sie nie myle to szewc24 aktualnie przebywa w Krakowie, adres strony: https://rafalszuba.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu wiadomości Szewc24 się ze mną skontaktował i dzisiaj dostałem informację, że przesyłka przyjęta w terminalu nadawczym DHL. 
Informacyjnie - dzisiaj odebrałem paczkę z butami. Jeżeli chodzi o jakość wykonania napraw, to jest na bardzo wysokim poziomie. Z mojej perspektywy uznaję temat za zamknięty i mogę tylko życzyć wszystkim innym (i samemu Szewcowi24) równie pomyślnego zakończenia swoich historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.