Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kojarzy markę Bobbies? https://www.bobbies.com/en/men

Mają całkiem fajne torby (np. https://www.bobbies.com/en/positano/4000727600-bagage-48h-positano-navy-blue-3663902407970.html), ale nie znam w ogóle tej firmy. Rzeczy można znaleźć na Yoox-ie.

 

A może polecacie jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BartoszU napisał:

Czy zamawiał ktoś ostatnio ze sklepu Charles Tyrwhitt i mógłby powiedzieć, czy doliczają jakieś dodatkowe opłaty poza ceną produktu i kosztem wysyłki do Polski.

https://ctshirts.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/1068/related/1

No, Charles Tyrwhitt continues to send parcels to the EU “duty-paid” (by us). Other companies might be passing on the cost to the customer but we are not - the price you see at checkout is the final amount you will be charged. If this isn’t the case, please contact us and we will investigate for you.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablocito napisał:

Napisać maila do multirenowacji.

Już zrobione, chciałem tylko jeszcze was dopytać w trakcie tego jak czekam na odpowiedź :) Narazie wiem tyle, że według nich to po jakimś "płynie" ale nie tak silnym jak płyny do dezynfekcji rąk. Mam nadzieję, że da się je jeszcze odratować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ML12 napisał:

Co sądzicie o marynarkach z mankietami? Szyję wizytowy garnitur bespoke i zastanawiam się nad tym ciekawym i rzadko spotykanym dodatkiem. Warto czy raczej to niepotrzebne udziwnienie?

Jak masz piętnaście innych garniturów, to tak.

Roman Zaczkiewicz dawnymi czasy uszył i żałował.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym można nosić taką marynarkę? Chodzi mi o bardziej casualowe opcje, chinosy w innym kolorze niż granat? Jeansy i klasyczne sneakersy to chyba przesada? To moja pierwsza marynarka i zastanawiam się, czy w ogóle będzie nadawała się do casualowego noszenia raz na kilka dni dla osoby w młodszym wieku.

C1604_51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywot praktycznie każdego garnituru jaki zakupiłem kończy się na tym, że spodnie dość szybko przecierają się w kroku. W efekcie zostaję z szafą pełną marynarek w dobrym stanie, z którymi nie bardzo jest co zrobić - garnitury noszę typowo formalne, więc zdekompletowanie z chinosami wygląda kiepsko, o dżinsach już nie wspominając.

Czy ktoś ma jakiś patent na "odformalnienie" takich marynarek, ew. sugestie co z nimi można zrobić? Sposobem na ograniczenie problemu przecierania sie spodni również bym nie pogardził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maziu napisał:

Żywot praktycznie każdego garnituru jaki zakupiłem kończy się na tym, że spodnie dość szybko przecierają się w kroku. W efekcie zostaję z szafą pełną marynarek w dobrym stanie, z którymi nie bardzo jest co zrobić - garnitury noszę typowo formalne, więc zdekompletowanie z chinosami wygląda kiepsko, o dżinsach już nie wspominając.

Czy ktoś ma jakiś patent na "odformalnienie" takich marynarek, ew. sugestie co z nimi można zrobić? Sposobem na ograniczenie problemu przecierania sie spodni również bym nie pogardził...

Możesz doszyć spodnie u krawca z tego samego materiału. Podobno (sam nie sprawdzałem) trzeba uważać bo teoretycznie odcienie mogą się minimalnie różnić jeśli nie jest materiał z tej samej beli, ale zawsze przed zleceniem możesz sprawdzić czy jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jakub84 napisał:

Możesz doszyć spodnie u krawca z tego samego materiału. Podobno (sam nie sprawdzałem) trzeba uważać bo teoretycznie odcienie mogą się minimalnie różnić jeśli nie jest materiał z tej samej beli, ale zawsze przed zleceniem możesz sprawdzić czy jest ok. 

Podobno są tacy co trafili szóstkę w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koval napisał:

Pewnie da się to jakoś zestawić, ale jak dla mnie to jest typowa 'sierota po garniturze'...

Jako pierwszą/podstawową marynarkę polecam jednak granatową jednorzędówkę. 

Nie jestem specjalistą od marynarek, ale dlaczego sierota po gajerze? 

-Nakładane kieszenie 

- granatowa  (lekka krata)

- jednorzędowa

Massimo Dutti bardzo rzadko ma garnitury z nakładanymi kieszeniami, nie widziałem takiego nigdy, a kopałem trochę po internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koval napisał:

Pewnie da się to jakoś zestawić, ale jak dla mnie to jest typowa 'sierota po garniturze'...

Jako pierwszą/podstawową marynarkę polecam jednak granatową jednorzędówkę. 

O wzór i klapy ci chodzi? Czym się różni od tej z Susu? Poza klapami, ta z Susu to też sierota dla ciebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym można nosić taką marynarkę? Chodzi mi o bardziej casualowe opcje, chinosy w innym kolorze niż granat? Jeansy i klasyczne sneakersy to chyba przesada? To moja pierwsza marynarka i zastanawiam się, czy w ogóle będzie nadawała się do casualowego noszenia raz na kilka dni dla osoby w młodszym wieku.


Jak dla mnie, granatowa marynarka w lekka kratę z nakładanymi kieszeniami będzie pasować do wszystkiego za wyjątkiem bermudów i klapek.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobem na ograniczenie problemu przecierania sie spodni również bym nie pogardził...


W przypadku MTM (choć może nie tylko - nie wiem) z tego właśnie powodu nierzadko jest możliwość uszycia więcej niż jednej pary spodni. W przypadku RTW niektóre marki/sklepy oferują garnitury w systemie „mix&match” - sprzedają marynarkę i spodnie osobno. Wtedy można kupić od razu więcej par spodni. Niedogodnością w obu przypadkach jest to ze trzeba się zdecydować od razu w momencie kupna, na zapas.

A co do marynarek-sierot, może jakieś zestawy koordynowane da się z nich utworzyć? No. Szare spodnie do granatowej marynarki, granatowe do szarej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.