Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, michasacuer napisał:

W życiu bym o tym nie pomyślał, zapomniałem ze białe spodnie lubią się brudzić a z wełnianymi może być problem, dzięki!

Druga rzecz, tkaninę już masz czy dopiero jesteś na etapie poszukiwania/zamawiania? Pytam, bo o taki kolor jest dosyć ciężko. Owszem, znajdziesz masę off-whit'ów, ecru, ivory, prawie białych, ale klasycznej bieli ze świecą szukać.

Co się tyczy podatności na zabrudzenia, podpisuję się pod opinią @mosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JDC napisał:

Druga rzecz, tkaninę już masz czy dopiero jesteś na etapie poszukiwania/zamawiania? Pytam, bo o taki kolor jest dosyć ciężko. Owszem, znajdziesz masę off-whit'ów, ecru, ivory, prawie białych, ale klasycznej bieli ze świecą szukać.

Co się tyczy podatności na zabrudzenia, podpisuję się pod opinią @mosze

Dopiero szukam, mam już próbki u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michasacuer napisał:

Zapytam kolejny raz, ma ktoś namiar na bawełnę 200-300g białą która nada się na spodnie? Przeszukałem internet i jedyne co odpowiada tym wymogom to bawełniany drelich ale jest on dość surowym materiałem.

z bawełną jest niewiele lepiej niż z wełną, sam poszukuję :) oczywiście w ofercie MTM/bespoke biała bawełna się znajdzie (czy to Brisbane Moss czy Carnet), ale przy obecnym kursie Euro cena jest mało atrakcyjna. Oferta na Alledrogo czy w hurtowniach tkanin online nie rozpieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowe buty, mimo uniwersalności tego koloru w innych elementach garderoby, nie są, moim skromnym zdaniem zbyt praktyczne. 

Pasować będą z pewnością do szarości, pewnie z bardziej rzucającymi się w oczy kolorami też będą fajnie współgrały, pytanie czy masz odwagę nosić np. pomarańczowe sztruksy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, papiez_ napisał:

Granatowe buty, mimo uniwersalności tego koloru w innych elementach garderoby, nie są, moim skromnym zdaniem zbyt praktyczne. 

Pasować będą z pewnością do szarości, pewnie z bardziej rzucającymi się w oczy kolorami też będą fajnie współgrały, pytanie czy masz odwagę nosić np. pomarańczowe sztruksy. 

Pomarańczowe sztruksy na pewno nie. Lubię szare i ciemnoszare spodnie we wzór np. herringbone, mam jeszcze beżowe i ciemnobordowe, ew. klasyczne jeansy ale tutaj chyba by nie współgrały z oxfordami. Są to spodnie chino zaprasowane w kant, chyba pasowałyby pod względem formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Fason mi się nie podoba, takie ni to półbuty, ni to trzewiki. Natomiast kolor jest piękny. Moim zdaniem pasuje do (prawie) wszystkiego. Mam Bexleye w podobnym kolorze i noszę je z spodniami granatowymi:
bdbda2058cc7a6b184fdd277bbb75b9a.jpg

Bordowym
c0d07a700cd8fe0218c3a67ea21a8292.jpg

Jeansami
7ebdfd570ec78f77b44262ccda377832.jpg

Beżowymi
(Szukam…)

Ładne Bexleye, ale są raczej ciemniejsze. Mnie się nawet podoba fason tych oxfordów, przypomina mi Allen Edmonds Fifth Street Boot, które bardzo bym chciał, ale nie są one już produkowane.

3550096e940ed4a4ce313ab4264b7cf4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 10:20, JDC napisał:

z bawełną jest niewiele lepiej niż z wełną, sam poszukuję :) oczywiście w ofercie MTM/bespoke biała bawełna się znajdzie (czy to Brisbane Moss czy Carnet), ale przy obecnym kursie Euro cena jest mało atrakcyjna. Oferta na Alledrogo czy w hurtowniach tkanin online nie rozpieszcza.

Podrzucam, bo też szukasz, co myślisz?

https://loom10.com/pl/p/Tkanina-spodniowa-gladka-biala-bawelna/115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michasacuer napisał:

No bardzo spoko opcja :) 

EDIT: Wiem, że może wymyślam, ale gramatura mogłaby być niższa ;/ 330g to już nie taka lekka tkanina. Rozważałem zamówienie bawełny od Carnet to była 260 z 2% elastanu, jednak cena sporo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JDC napisał:

No bardzo spoko opcja :) 

EDIT: Wiem, że może wymyślam, ale gramatura mogłaby być niższa ;/ 330g to już nie taka lekka tkanina. Rozważałem zamówienie bawełny od Carnet to była 260 z 2% elastanu, jednak cena sporo wyższa.

Dokonałem zamówienia, porównam je z moimi innymi chinosami z sieciowek i zdam relacje

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2022 o 23:54, Grafa napisał:

Noszę ashby rozmiar w górę.

W nawiązaniu. Rozmiar S Ashby dla posiadaczy XS w  Liddesdale pasuje idealnie.

Pierwszy raz mam styczność z bawełną woskowaną, a kurtka przyszła mocno wygnieciona oraz pokryta paprochami (okurzona, sprzedaż outletowa). Na wlepce ewidentnie napisano, że nie można prać (co oczywiste) i prasować. Jak mogę ją doprowadzić do stanu żeby nie była mocno pognieciona? Prasowanie w niskiej temp. od lewej strony także nie wchodzi w grę? Nie posiadam parownicy ani generatora pary, tylko żelazko.

Co do "odkurzenia" można używać tzw. rolki odkłaczającej do ubrań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.