Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kjeszen napisał:

Pewnie było milion razy, ale spytam. Jakie koszule do 200-250zł najlepiej kupić? Fajnie gdyby to były polskie marki, ale reguły nie ma.

Jeszcze do niedawna, w tym przedziale cenowym, można było cos znaleźć w Emanuel Berg, w okresach wyprzedazowych. Ceny jednak wzrosły, ale w mojej opinii warte obserwowania i zwiększenia budżetu. Może nie jestem obiektywny ponieważ od wielu lat używam tych koszul, ale oceniam je zdecydowanie wyżej od SS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze płace przez PayPal, tylko ostatnio jakiś niewyspany jestem i zapłaciłem normalnie kartą. Wcześniej zamawiając bez konsultowania się z tabelka rozmiarów:/

Takie coś znalazłem: https://www.apaczka.pl/centrum_pomocy/apaczka-niemcy/

Wychodzi jakieś 40 PLN czuły ponad 10 PLN taniej niż poczta. Czy ktoś korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnyr7 napisał:

Koszule od poszetki można postawić wyżej niż suitsupply ?

Mam jedną koszule poszetki, kilka Suit Supply i mam wrażenie, że ta od poszetki mimo że lniana jest znacznie staranniej wykonana. Obie marki są godne polecenia ale wybierając między dwoma poszedłbym w stronę Poszetki

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Zawsze płace przez PayPal, tylko ostatnio jakiś niewyspany jestem i zapłaciłem normalnie kartą. Wcześniej zamawiając bez konsultowania się z tabelka rozmiarów:/

Takie coś znalazłem: https://www.apaczka.pl/centrum_pomocy/apaczka-niemcy/

Wychodzi jakieś 40 PLN czuły ponad 10 PLN taniej niż poczta. Czy ktoś korzystał?

Tak, ja regularnie wysyłam przez Apaczkę zamówienia z sklepu internetowego. W przypadku tej usługi kiedyś odbierał to kurier Poczty Polskiej i przerzucał do DPD, a teraz już bezpośrednio odbiera to DPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybieram się do uszycia pierwszej marynarki. Krawiec jest wiekowy, konstrukcyjnie w mojej opinii ze spodniami radzi sobie bardzo dobrze (ale trzeba go mocno pilnować z dopasowaniem, założyłem wątek w dziale Bespoke), o co warto spytać takiego rzemieślnika przed przystąpieniem do pracy? Ogólnie z opisem wyglądu sobie poradzę (na jakiej wysokości kieszenie, kozerka, brustasza etc) ale nie mam pojęcia o co pytać co do konstrukcji. Jak mi pokaże wkład to nie rozpoznań, czy szyję na plutonie czy np klejonce. Macie jakieś topy/poradniki na ten temat? Jak skonstruować pytanie, np "czy klei pan konstrukcje czy szyję?"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michasacuer napisał:

Przybieram się do uszycia pierwszej marynarki. Krawiec jest wiekowy, konstrukcyjnie w mojej opinii ze spodniami radzi sobie bardzo dobrze (ale trzeba go mocno pilnować z dopasowaniem, założyłem wątek w dziale Bespoke), o co warto spytać takiego rzemieślnika przed przystąpieniem do pracy? Ogólnie z opisem wyglądu sobie poradzę (na jakiej wysokości kieszenie, kozerka, brustasza etc) ale nie mam pojęcia o co pytać co do konstrukcji. Jak mi pokaże wkład to nie rozpoznań, czy szyję na plutonie czy np klejonce. Macie jakieś topy/poradniki na ten temat?

Co prawda nie szyłem nigdy na plutonie, ale moja rada jest taka - na początek znaleźć krawca, który uszyje spójne stylistycznie ubranie bez potrzeby ingerowania w pojedyncze składowe. Wybór najlepiej jakby się zamknął na wyborze tkaniny i ogólnym stylu w jakim ma zostać marynarka wykonana. Zrobiłbym tak nawet wtedy, kiedy wiązałoby się to z większymi kosztami i było trudniejsze logistycznie. Po nabraniu wprawy w szyciu miarowym zdecydowałbym się dopiero na eksperymenty typu znalezienie trochę już zapomnianego krawca w małym mieście, którego należy poprowadzić krok po kroku do celu.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wodzu napisał:

Co prawda nie szyłem nigdy na plutonie, ale moja rada jest taka - na początek znaleźć krawca, który uszyje spójne stylistycznie ubranie bez potrzeby ingerowania w pojedyncze składowe. Wybór najlepiej jakby się zamknął na wyborze tkaniny i ogólnym stylu w jakim ma zostać marynarka wykonana. Zrobiłbym tak nawet wtedy, kiedy wiązałoby się to z większymi kosztami i było trudniejsze logistycznie. Po nabraniu wprawy w szyciu miarowym zdecydowałbym się dopiero na eksperymenty typu znalezienie trochę już zapomnianego krawca w małym mieście, którego należy poprowadzić krok po kroku do celu.

Właśnie widziałem realizację krawca (dwurzędowy smoking) i wygląda to bardzo ok, stąd chciałbym zaryzykować uszycie marynarki z letniego materiału (blend len, jedwab, wełna) na półpodszewce i może nawet bez konstrukcji tylko nie wiem, jak rozmawiać z taką osobą (o co zapytać jeśli chodzi o konstrukcję jaka stosuje) by nie wyszła z tego zbroja Ala lata 80. I tak planuje mu podrzucić jedno swoje SuSu na "wzór" z dostosowaniem wymiarów 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.