Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Historycznie powinna (a tył powinien być ok. cal dłuższy), żeby podczas gry w tenisa koszulka nie wychodziła ze spodni. Zmiana fasonu (u niektórych producentów, bo ja nadal widzę te tradycyjne) zapewne wynika z faktu, że tego typu koszulki, jak T-shirty, często noszone są bez wkładania w spodnie; wtedy ten ogon wygląda nieco dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lubo69 napisał:

Historycznie powinna (a tył powinien być ok. cal dłuższy), żeby podczas gry w tenisa koszulka nie wychodziła ze spodni. Zmiana fasonu (u niektórych producentów, bo ja nadal widzę te tradycyjne) zapewne wynika z faktu, że tego typu koszulki, jak T-shirty, często noszone są bez wkładania w spodnie; wtedy ten ogon wygląda nieco dziwnie.

Tak zwany "ogon tenisisty" chyba już definitywnie zniknął.

Koledze chyba chodzi o pozostałość po nim, czyli  rozcięcie między frontem i tyłem lub jego brakiem, jak w T-shirt.

Z moich obserwacji wynika, że firmy które od lat je produkują stosują rozcięcie z wyjątkiem polo dedykowanych do golfa.

Wykończenie bez rozcięcia stosują firmy typowo sportowe, najczęściej  w koszulkach z materiałów syntetycznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lubo69 napisał:

O to mi chodzi. Koszulka kupiona jako nowa miesiąc temu, tył o cal dłuższy niż przód, jak napisałem.

Tak, wiem o co Ci chodzi, ale to wymierający gatunek.

Ja mam ponad dwadzieścia koszulek, kilkanaście z firm kojarzonych z polo i prawie żadna tego nie ma.

Nie twierdze że w ogóle nie ma, ale jakoś na nie nie trafiam.

DSC_2762.thumb.jpg.a7a8083cd75a850d21e091565baab533.jpg

Od lewej trzy Lacoste, Mcneal, Drake's.

Jak widać tylko żółta ma szczątkową pozostałość.

Koledze prawdopodobnie chodzi o takie wykączenie jak w koszulce Madcup.

DSC_2763.thumb.jpg.96320a02532e613fa04da86f26ddc5b2.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Łukasz N. napisał:

Czy polo mc neal to dobra jakość?

To zależy od porównania do innych marek.

Jak porównamy do Lacoste, to moim zdaniem nie, jak porównać do podobnych cenowo, czyli do 100PLN to jest O.K. 

Trzyma fason po wielu praniach, nie traci koloru, łatwo się prasuje, ale jest za krótka.

Jak ktoś taką długość akceptuje to powinien być zadowolony. Ja następnej nie kupię.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić, że posiadam T-shirt'y basic Lacoste (bawełna + 3% Elastanu) i po tylu praniach co przeszły są idealne dalej. W mojej opinii Lacoste ma bardzo dobrej jakości rzeczy w porównaniu do innych modowych marek (GANT, Polo Ralph Lauren, Guess, Calvin Klein - które dla mnie nie różnią się od H&M, choć czasem i H&M nie chciałbym obrażać)

Polo dopiero nabyłem, ale wiem że lepiej wygląda niż z Massimo Dutti, tylko cena x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eduardo napisał:

A Lacoste na ibood w tej chwili jest za 210 zł. 

Cena wprost proporcjonalna do długości 🙂

koszulka-polo-lacoste-yh4801-mska.jpg

 

W polo Lacoste jest problem z rozmiarówką,  jest przypadkowa i spotkałem się z niedoróbkami.

Noszę rozmiary od 5 do 4 wszystkie w fasonie regular i czasem 4 jest luźna a 5 przyciasna.

Albo koszulka 5 jest dobrze dopasowana, ale coś jest nie tak z rękawami, jak kładę ręce na kierownicę ściągacze się wżynają.

Są też niedoróbki typu różne długości wszycia kołnierza, najczęściej po stronie guzika jest krótszy o 1,5\2 cm

i to takie egzemplarze w sklepie firmowym.

Warto wpaść do sklepu firmowego, bo część asortymentu jest w promocji i jest taniej niż w sąsiednich sklepach wielomarkowych posiadających ten sam asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem właściwego wątku do tego pytania, jak jest to wskażcie proszę :)

Szukam marki w której będę mógł dość regularnie kupować chinosy. Zwykle, gładkie, bez kantów, w kilku podstawowych kolorach.

Kiedyś kupowałem w Bytomiu na promocjach po 100-200 zł sztuka. To już chyba nie wróci, ale nadal szkoda mi płacić 500-700 zł za spodnie RTW. Nie szukam jednorazowej promocji, ale raczej firmy w której będę mógł kupować spodnie przez najbliższe kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubAnderwaldTutaj możesz zerknąć -> Przedmioty użytkownika maju202 - Spodnie - Allegro.pl Może trafisz z rozmiarem. 

Ja coś tam zamawiałem, chyba nawet nie które miały na metkach wcześniej wspomniane non-iron. Ale wszystkie odesłałem. Tkaniny typu non-iron są z reguły sztywne i nieprzyjemne w dotyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w internecie można polować na okazje, jeśli mowa o zakupie butów?

Przeglądam regularnie Yoox, a także oczywiście sklepy typu Klasyczne Buty, jednakże na razie bez sukcesów.

Herring ma stosunkowo fajne ceny, ale po dodaniu kosztów transportu ta atrakcyjność spada do zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.